Distortion Pedal Adaptör Önerisi

Merhabalar,
Geçtiğimiz günlerde internetten tc electronic fangs metal distortion efekt pedalını satın aldım. Bugün elime ulaştı yalnız içerisinden adaptör vs. çıkmadı. Klavuzda 9V'luk bir adaptör kullanılması gerektiği yazıyor. Şimdi herhangi bir 9V adaptör işimi görür mü yoksa özel bir adaptör mü temin etmeliyim? Yardımcı olursanız sevinirim. Ha bir de bu konularda biraz yeni olduğum için pedalı gitara bağlamak için gerekli kablo amfiye bağlanan kablo ile aynı mı yoksa farklı mı? Şimdiden teşekkürler.

Adaptorde volt yani sira amper de onemli. Adaptorun verdigi amper miktarinin pedalin ihtiyac duydugundan buyuk olmasina dikkat edin. Pedal sdece ihtiyac duydugu kadarini cekecektir, ancak adaptor pedalin ihtiyacindan daha az amper cekiyorsa adaptoru yakarsiniz. Ayni zamanda adaptorun polaritisinin + mi - mi olmasi gerektigine de dikkat ediniz. Pedal uzerinden belirtiyor olmasi lazim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Adaptorde volt yani sira amper de onemli. Adaptorun verdigi amper miktarinin pedalin ihtiyac duydugundan buyuk olmasina dikkat edin. Pedal sdece ihtiyac duydugu kadarini cekecektir, ancak adaptor pedalin ihtiyacindan daha az amper cekiyorsa adaptoru yakarsiniz. Ayni zamanda adaptorun polaritisinin + mi - mi olmasi gerektigine de dikkat ediniz. Pedal uzerinden belirtiyor olmasi lazim.
IMAG0032.jpg

Hocam şöyle yazıyor pedal üzerinde. Şimdi anladığım kadarı ile 9V' tan daha büyük bir adaptör kullanabilirim ve pedal üstünde bulunan + - kutuplara göre adaptör seçimi yapacağım doğru mudur?

120727 eklentisini görüntüle

Hocam şöyle yazıyor pedal üzerinde. Şimdi anladığım kadarı ile 9V' tan daha büyük bir adaptör kullanabilirim ve pedal üstünde bulunan + - kutuplara göre adaptör seçimi yapacağım doğru mudur?
9v dan büyük adaptör kullanamazsın. Min 100ma veya üzeri adaptör kullanabilirsin. Yazdığın pedalın kullanım kılavuzunda pil yuvası var gözüküyor. İçini açacaksın.

Ben bu tip başlıkların trol olduğuna inanmaya başladım cidden.... olabilir arkadaş yenidir belki .... de .... adaptör nedir pil nedir noktasında iken TC electronics tercihinde bulunmak da ilginç geldi.

Ben bu tip başlıkların trol olduğuna inanmaya başladım cidden.... olabilir arkadaş yenidir belki .... de .... adaptör nedir pil nedir noktasında iken TC electronics tercihinde bulunmak da ilginç geldi.
Hocam yeniyim bu işlerde biraz da aceleciyim sanırsam çünkü biliyorum bulunduğum konumda hemen bir pedal edinmek gereksiz fakat dayanamadım. Küçük çaplı bir araştırma ile buldum pedalı ve satın aldım. Bütün bunlar biraz aceleci olmamdan kaynaklı.

9V DC 100 mA yazıyor. En az 200 mA kullanmanı tavsiye ederim. Pedalın fazla akım çekeceği durumlarda adaptörün yanmaması için iyi olur. Yanlış hatırlamıyorsam (Evde değilim) benim prosesörüm 9V 1A (1000mA) ile çalışıyor ama benim adaptörüm 2A (2000mA). Güç kaynağının amperinin cihazın ihtiyaç duyduğu amperden daha yüksek olması her zaman daha iyidir aklında bulunsun.

9V DC 100 mA yazıyor. En az 200 mA kullanmanı tavsiye ederim. Pedalın fazla akım çekeceği durumlarda adaptörün yanmaması için iyi olur. Yanlış hatırlamıyorsam (Evde değilim) benim prosesörüm 9V 1A (1000mA) ile çalışıyor ama benim adaptörüm 2A (2000mA). Güç kaynağının amperinin cihazın ihtiyaç duyduğu amperden daha yüksek olması her zaman daha iyidir aklında bulunsun.
Hocam ben gidip en iyisi bir müzik markete danışayım. Zuhalmüzik vs onlar yardımcı olurlar diye düşünüyorum. Teşekkür ederim bilgi paylaşımınız için.

Pedalın kullanım kılavuzunda enerji tüketimi 15 mA'dan düşük gözüküyor. 100ma fazlasıyla yeterli olacaktır. İlk etapta pille kullanmanızı tavsiye ederim. Adaptörle uğraşmayın.

Geri