Orange Crush 20 + Epiphone Dot + Hangi pedalları eklemeliyim?

Merhabalar,

Burada pedal junkie'lerin ve gitar üstadlarının olduğunu varsayıp, birkaç soru sormak istiyorum. Elimde 1 adet Orange Crush 20 ve 1 adet Epiphone Dot mevcuttur.
Aslına bakarsanız elimde birkaç pedal da var. Onlar da aşağıda sıralıdır;

1. Ehx Big Muff Tone Wicker
2. Ibanez Mini Tube Screamer
3. Ibanez Mini Chorus
4. Ibanez Mini Analog Delay.

Çaldığım müzikler yüksek distortion'lı metal türünde müzikler değildir. Daha çok indie, 70's Brit Rock (Camel, Jethro Tull), 90's Brit Rock (Blur, Oasis vs.) günümüz müziklerinden indie, rock ağırlıklı bir şeyler çalmaya gayret ediyorum. Sahne ve stüdyo provalarına girmiyorum. Evde tamamen kendi zevkim için backing track'ler ile bazen de bilgisayarda davul ve bas trackleri ekleyip üzerine çalıyorum. Çaldığım türler birbirinden farklı müzik türleri olabilir ve bu da gitar tonları için biraz geniş bir yelpaze olacağından çok fazla pedala ihtiyaç duyulabilir. Bunun farkındayım. Öncelikle bir wah pedal almak istiyorum. Hangisini önerirsiniz? Şimdiye kadar gitarla uğraşan, çalan insanlarla konuştuğumda Jim Dunlop Cry Baby 95Q çok fazla önerdiler. 95Q wah pedalını önerir misiniz ya da ikamesi şöyle bir pedal var dediğiniz wah pedalları var mı? Wah pedalı haricinde hangi pedalları önerirsiniz?

Teşekkürler.

Son düzenleme:
Merhabalar,

Burada pedal junkie'lerin ve gitar üstadlarının olduğunu varsayıp, birkaç soru sormak istiyorum. Elimde 1 adet Orange Crush 20 ve 1 adet Epiphone Dot mevcuttur.
Aslına bakarsanız elimde birkaç pedal da var. Onlar da aşağıda sıralıdır;

1. Ehx Big Muff Tone Wicker
2. Ibanez Mini Tube Screamer
3. Ibanez Mini Chorus
4. Ibanez Mini Analog Delay.

Çaldığım müzikler yüksek distortion'lı metal türünde müzikler değildir. Daha çok indie, 70's Brit Rock (Camel, Jethro Tull), 90's Brit Rock (Blur, Oasis vs.) günümüz müziklerinden indie, rock ağırlıklı bir şeyler çalmaya gayret ediyorum. Sahne ve stüdyo provalarına girmiyorum. Evde tamamen kendi zevkim için backing track'ler ile bazen de bilgisayarda davul ve bas trackleri ekleyip üzerine çalıyorum. Çaldığım türler birbirinden farklı müzik türleri olabilir ve bu da gitar tonları için biraz geniş bir yelpaze olacağından çok fazla pedala ihtiyaç duyulabilir. Bunun farkındayım. Öncelikle bir wah pedal almak istiyorum. Hangisini önerirsiniz? Şimdiye kadar gitarla uğraşan, çalan insanlarla konuştuğumda Jim Dunlop Cry Baby 95Q çok fazla önerdiler. 95Q wah pedalını önerir misiniz ya da ikamesi şöyle bir pedal var dediğiniz wah pedalları var mı? Wah pedalı haricinde hangi pedalları önerirsiniz?

Teşekkürler.
Crybaby 95Q guzel bir pedal. Kullanimi cok rahat switch olmadigi icin. Bahsettiginiz turler icin bence yerince is gorur. Bunun disinda pedal onerisi olarak, eger phaser flanger tarzi seylere gerek duymuyorsaniz bence cokta birseye gerek yok. Belki bir ekolayzir alip amfiden toparlayamadiginiz tonu sekillendirebilirsiniz. Isterseniz reverb de alabilirsiniz ama olmasa da olur bence.

95Q bizzat kullanıyorum oldukça güzel bir alet. Amfinizi hiç kullanmadım yorum yapamam amfinize uyar mı uymaz mı ? İmkan varsa alırken amfinizde deneyin yada dükkandaki sizin amfinizle aynı amfide. Amfinizde efek lob yok herhalde. Efekler bu sebeple drive kanalında güzel duyulmayabilir. Zaten reverb ve bir kaç modülasyon pedalı eksiğiniz var. Tabi bunları wah pedalı birlikte toplamanın bütçesi yüksek olur. O kadar para harcanacağına bütün bunların aynı amfide olduğu güzel bir modellemeli amfiyi daha uyguna alabilirsiniz sanki. Tabi tercih sizin.

Mosky spring reverb almanı tavsiye ediyorum.Fiyaatı cok uygun ve olaganustu bir reverbdır.Dip ses sıfırdır.Ayrıca 125 tl gibi komik şaka gibi bir rakamı var tek sıkıntı tr de yok amayapman gereken çok basıt ali expressten bunu sıparıs edıp 1 ay beklemen sonra gelip teşekkür edersin.
Bunun dısında pedalların bence bu bahsettıgın tarzları yapmak ıcın gayet yeterlı ve bence fazla masraflık bır durum yok,yukarıda arkadasın tavsıye ettıgı gibi bır vah pedalı,Crybaby 95Q süper bir vah pedalıdır.
Özetlersek;
Mosky spring reverb
cry baby 95q eklemen senı evden bıle dısarı cıkartıp sahne ve studyoya gırmen ıcın yetecektır.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Peki biraz sert bir şeyler çalmaya kalksam distortion olarak önerebileceğiniz pedal var mıdır?

Bunun dışında Radio Moscow gibi grupların gitar tonlarına ulaşmak istiyorum. Onun için ne gereklidir?

Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler.

Geri