Bulgaristan'dan alışveriş yapılabilir mi?

Edirne'de yaşadığım için aklıma geldi. Bulgaristan yakın ve gidenler ''Her şey çok ucuz'' dediği için böyle bir başlık açmayı düşündüm. Forumda daha önce gitmiş olanlar var mı Bulgaristan'a? gitar,pedal,amfi,kabin fiyatları nasıldır? Gümrükten geçirebilir miyiz? Nasıl geçirebiliriz? Gitmeye değer mi bilenler varsa aydınlatabilir mi?

1 adet olmasi kosuluyla isterseniz Amerika'da ki evinizi bile Turkiye'ye tasiyabilirsiniz vergi vermeden.Kimse bu ev ikinci el mi sifir mi diye sormaz.Araba ile Gurcistan Tiblis'den Fender alindigini duydum.(ikinci el)

Son düzenleme:
Ben zamanında Bulgaristan'dan güzel bir amfi aldım. Marshall forumlarda satılık ilanını görmüştüm. Kimse Bulgaristan'dan internet üstünden alışveriş yapmak istemiyordu. Bize yakın olduğu için , orada okuyan ve Bursa'da yaşayan bir arkadaşımdan rica ettim. Elden satışı gerçekleştirdi ve gümrükten amfiyi yanında geçirdi. Trt pulu gibi bir şey için az bir miktar harç parası ödendi. Şimdi hala var mıdır bilmiyorum. Eğer kendin veya tanıdığın biri var ise bence araştırıp , makul fiyatlı ürünler bulunabilir.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Ben zamanında Bulgaristan'dan güzel bir amfi aldım. Marshall forumlarda satılık ilanını görmüştüm. Kimse Bulgaristan'dan internet üstünden alışveriş yapmak istemiyordu. Bize yakın olduğu için , orada okuyan ve Bursa'da yaşayan bir arkadaşımdan rica ettim. Elden satışı gerçekleştirdi ve gümrükten amfiyi yanında geçirdi. Trt pulu gibi bir şey için az bir miktar harç parası ödendi. Şimdi hala var mıdır bilmiyorum. Eğer kendin veya tanıdığın biri var ise bence araştırıp , makul fiyatlı ürünler bulunabilir.
Denemek lazım. Başkenti Sofya'da bir sürü müzik mağazası var. Gidip fiyat araştırması yapmak lazım. Teşekkür ederim yazdığınız için. Aldığınız marshall bizim ülkeye kıyasla daha ucuza geldi mi acaba?

Aldığım Marshall bizim ülkede yoktu o zaman , yani 1988 Marshall jubilee 2255 aldım. Ne bizde vardı , ne de dışarıda üretimi yoktu o zaman. O yüzden alırken hiç tereddüt etmedim,çok istediğim bir amfi idi. Yurt dışındaki fiyatlarına göre de biraz daha makul fiyatı vardı. Çünkü satan arkadaş çok güven veren biri değildi, fiyatını diğer ülkelerdeki satış rakamlarından biraz daha düşük tutmuştu.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aldığım Marshall bizim ülkede yoktu o zaman , yani 1988 Marshall jubilee 2255 aldım. Ne bizde vardı , ne de dışarıda üretimi yoktu o zaman. O yüzden alırken hiç tereddüt etmedim,çok istediğim bir amfi idi. Yurt dışındaki fiyatlarına göre de biraz daha makul fiyatı vardı. Çünkü satan arkadaş çok güven veren biri değildi, fiyatını diğer ülkelerdeki satış rakamlarından biraz daha düşük tutmuştu.
Anladım. Çok teşekkür ederim cevaplarınız için.

Geri