Sahnede monitor kullanimi

Merhabalar, uzun bir suredir gitar calmama ragmen ses kurulum konusunda cok fazla bilgim yok. Zaman zaman sahnede kendi gitarimin sesini duymakta zorlaniyorum. Her zaman olmasa da bazi mekanlarda monior oluyor ancak genelde bu monitorleri bateri icin kullaniyoruz (akustik bateri). Merak ettigim konu ayni monitore birden fazla ekipman baglamak mumkun mu acaba ? Birde benim amfimin arkasinda L ve R olmak uzere iki cikis mevcut. Daha once ev ortaminda bu cikislardan miksere baglayip, mikserden kulakliga ses verdigimde ses cok kotu be parazitli geliyordu. Arkada bulunan bu iki cikis ne icin acaba?

amfi arkasındaki çıkışlar preamp FX Loop çıkışlarıdır. Oraya genelde efekt cihazları bağlanır. Mixera girdiğinizde sesin götü gelmesi normaldir. Ayrı bir Emulated line out olması gerekiyor.
Sahne monitörüne eğer sahnede bir mixer kullanıyorsanız; her enstrümanı istediğiniz kadar paylaştırmanız mümkün. Mixer üstündeki AUX çıkışını monitöre yönlendirin ve kanallar üstündeki aux kontrolleri ile hangi enstrümanın monitöre gitmesi gerektiğini ayarlayın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
amfi arkasındaki çıkışlar preamp FX Loop çıkışlarıdır. Oraya genelde efekt cihazları bağlanır. Mixera girdiğinizde sesin götü gelmesi normaldir. Ayrı bir Emulated line out olması gerekiyor.
Sahne monitörüne eğer sahnede bir mixer kullanıyorsanız; her enstrümanı istediğiniz kadar paylaştırmanız mümkün. Mixer üstündeki AUX çıkışını monitöre yönlendirin ve kanallar üstündeki aux kontrolleri ile hangi enstrümanın monitöre gitmesi gerektiğini ayarlayın.
Fx Loop girislerim amfinin onunce yani arkadaki o iki cikis FX loop a ait degil. Line Out yaziyor ancal Left ve Right olarak iki adet olmasina anlam veremedim.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Direk çıkış, Emulated olmayacağı için sesler çiğ duyulacaktır. Mixera girmeden önce kabin similasyonu bağlamanız gerek. Behringer UltraG gibi birşey işinizi görür. Hem balanslı hale gelir hem de 4x12 kabin sim den faydalanırsınız.
Tesekkur ederim. Bu direk cikislarin tam olarak ne gibi bir amaci var acaba, ne icin kullaniliyor?

Geri