Yeni 1 cift monitor 140 usd civarı.yorumlarınızı bekliyorum

...

bilmiyorum ama prof olduğunu sanmıyorum sesini dinlemedim yorum yapamam ancak creative güven olmaz :D

benim gibi yap monitörünü kendin yaptır...yada forumda bir başlık altında incelenmişti oraya bir bak...

kolay gelsin

Hemen cevap vereyim. Hoparlör üzerinde öyle ecücü böcücü düğmeler olan bir sistemle ancak film seyredilir oyun oynanır. Kayıt yaparken bize "flat sound" denen, sadece kayıttan çıkan cilasız ve gerçekte çalan sesi duymak için hoparlörler gerekir. Kablolardan hoparlöre gelen ses hoparlör (monitör) üzerinde değişiklik yapma durumuna girince senin yapacağın miks de birşeye benzemez. Ciddi kayıtlar yaparken böyle bir sistemin sadece zararı olur.

Bence onu alana kadar git Richer Sounds'dan bir çift Mission M71 Hi-Fi kabini al, 60 sterlin + kurye, çok daha iyi işini görür. Eğer bütçen o kadar sıkışık ise.

Yoksa git amaca uygun yapılmış bir çift nearfield monitor kabini al.

Richer Sounds çok enteresan bir firmadır, ha bire Britanya'da insanların en çok çalışmak istediği ve çalışanlarının en çok mutlu olduğu ilk üç firma arasında yer alır (istatistiklerle sabit). Çok uçuk kaçık aletleri çok komik fiyatlara bulmak mümkündür orada. Tek sahibi Julian Richer diye 43-44 yaşlarında bir adam, ilk dükkanını 1978'de henüz 18 yaşında iken Londra'da minnacık (ama gerçekten minnacık) bir dükkan kiralayıp açmış, işe ufak tefek hi-fi saparate ampliler radyolar filan satarak başlamış, bugün 50'nin üzerinde şubesi var, adam da Britanya'nın en zengin 100 kişisi arasında ve hâlâ şirketin tek sahibi. Sadece Hi-Fi separate cihazlar satar, kombo müzik seti filan asla satmaz, müşteri şikâyetlerini hâlâ bilhassa kendisi okur dinler takip eder bir işadamı.

Londra'daki o ilk şubesi olan minnn-nacık dükkan da Dünyanın metrekare başına en fazla cirosunu yapan işyeri olarak Guinness Rekorlar Kitabı'nda.

Öyle bir trivia işte.

Geri