Kötü Kare (İzmir)

Selam arkadaşlar. A due Carmen isimli grubumuz'un adını Kötü Kare olarak değiştirmesi ve canlı performans programlarına başlamış olması sebebiyle bu yeni başlıkta sizlerle buluşmuş bulunuyoruz.
Önce daha önce duymamış olanlar için özgeçmişten bahsedelim. O da şöyle ki:
Kötü Kare ilk olarak 2005 Eylülünde "A due Carmen" ismiyle, Aşkın Çolak, Okan Işık ve Can Temiz tarafından kuruldu. Uzunca bir süre repertuar çalışmasına yöneldi. Daha sonra beste çalışmalarına başladı ve 2006 yazına dek bir çok şarkı besteleyip kaydetti. Grup bu süre zarfında bir çok eleman değiştirdi. Daha sonra gruba Emre Tekin(vokal) ve Volkan Eran(gitar) da katıldıktan sonra grup 2006 Ağustosta besteleyip kaydettikleri "Ağıt" isimli parçalarıyla ise nokiasupersounda katılmış bulundular. Bu şarkı NSS'da 750 şarkı içerisinden ilk yüze kaldıktan sonra elendi. Bundan kısa bir süre sonra ise grup, Emre Tekin ve Volkan Eran'la bir takım imkansızlıklar nedeniyle yollarını ayırdı.
2007 Şubat'ında gruba vokal, Özgü Özütok katıldı. Grup Özgü'nün girişiyle, müzik anlayışı açısından da yeni bir döneme girdi ve bütün eski bestelerini bir kenara bırakıp büyük bir hızla yeni bestelere yönelirken asıl içlerinden geçen tarzı da bulduklarını fark etti. Bu dönemde kaydettikleri "Ellerinde Ellerim", "Kazık" ve "41 Dakika" adlı parçalarıyla Tuborg 12.Roxy Müzik günlerine katıldı ve burada Billboard Özel Ödülüne layık görüldü. Ayrıca "Satılık" isimli şarkılarıyla Sony Ericsson UniStar yarışmasında izmir'den çıkan tek finalist grup olarak ulusal finale kaldı. Ardından Nokiasupersound'07 de 630(küsür) eser arasında ilk dokuza kalarak "Ego Dağları" adlı eserini M.İ.A.M. stüdyolarında Pieter Snapper prodüktörlüğünde kaydetme imkanı buldu ve bu şarkıya klip çekildi. Şarkı büyük ilgi gördü ve Radyo Eksen bu şarkıyı yayın akışı içinde bir çok kez yayınladı. Bu süreçte Nokiasupersound ve UniStar arasında bazı hukuki gerekçelerden dolayı seçim yapmak durumunda kaldı ve UniStar yarışmasından ayrıldı. 2007 Ağustos ayında grup Özgü ile bir takım anlaşmazlıklar nedeniyle yollarını ayırdı. Bu ayrılığın sonrasında grubun mikrofonun önüne Aşkın'ın sınıf arkadaşı ve eski grup arkadaşı, grubun da yakından tanıdığı bir isim olan Fatma Turgut geldi. Bu süreçte beste çalışmalarına bir süre ara veren A due Carmen düzenli bar programlarına hazırlanmaya başladı. Fatma grubun yeni vokali olmakla kalmayıp yeni isminin de isim babası(anası?)da oldu ve grubun uzun süren yeni isim arayışına son vererek Kötü Kare'yi ortaya çıkardı. Şu anda grup "Kötü Kare" ismiyle değişik tarzdaki barlarda, vokalde Fatma Turgut ve bar performanslarında onlara eşlik eden dostları yetenekli insan Serkan Gürüzümcü ile sahne almaktadır.

Vokal :Fatma Turgut
Gitar :Okan Işık
Bas-Geri Vokal :Can Temiz
Davul-Perküsyon-Geri Vokal :Aşkın Çolak
Arkadaşlar Kötü Kare şimdilik Her Cuma Detone ile birlikte, her Pazar tek başına Barocka Bar'da. Henüz netleşmemiş programlar var. Onlar da netleştikçe buradan bildireceğiz.
Son olarak ismimizi değiştirdik ancak az buçuk yerleştikleri için internet adreslerini değiştiremedik. Onlar da şöyle
myspace.com/aduecarmen
aduecarmen.rockmekan.com
Hepinize sevgiler saygılar.

ankaraya da gel karmen
gel karmen gel
motoru da getir karmen
bi tur karmen bi tur

ne guzel parcaların var
eglenceli parcaların var
izmir ank. arası bi sürü dağ var
aş da gel karmen

sağolun sağolun hehe

• Konu Sahibi Konu Sahibi
YENİ PROGRAM
ARTIK HAFTANIN DÖRT GÜNÜ BAROCKADAYIZ :D
PAZARTESİ-ÇARŞAMBA: 22:00-01:00
CUMA: 22:00-00:00 (Ardından Detone)
CUMARTESİ: 00:00-03:00

Yalnızca bu hafta pazartesi günü MTV Türkiye'deki çekimler için İstanbul'da olacağız. O yüzden bu pazartesi yokuz. Ama genel olarak böyle :D
Sevgiler Saygılar.

naaptınız lan barı ele mi geçirdiniz hafta 4 gün nedir.. gidin azcık ders falan çalışın. kızdırmayın beni :)

not: hala ayarlayamadık izmir konserini çok üzülüyorum :)

maevar demiş ki:
naaptınız lan barı ele mi geçirdiniz hafta 4 gün nedir.. gidin azcık ders falan çalışın. kızdırmayın beni :)

not: hala ayarlayamadık izmir konserini çok üzülüyorum :)

:D :D :D :D
Ne yapalım abi. Ama çarşamba iptal mi olmuş neymiş öyle bişeymiş galiba. Neyse biz gene yazarız burdan.
Abi izmir konserini de dağ gibi menajeriniz var gelsin organize etsin :p
Biz ne yapalım burda kendi başımıza.
Şaka maka dün İstanbul'da enderin grubuyla beraberdik. Mükemmel vakit geçirdik. Siz de buraya gelin dağıtalım ortalığı :D

Süper grup helal olsun.Eski vokali bi soruşturalım ya agıt tarzı bunalım parçalarda para emre aydın gibi hüzünlü besteler yaptıkmı ahanda albüm:D

sertsessiz demiş ki:
enderin gral ya, çağıran olsa, hmh.
Oğlum ozan mal mısın yoksa dayak mı istiyosun arkadaş. Hiç çağırmadıysak en az yüz kere çağırdık lan insafsız. Sanki başıma metallica anasını satıyım konser olmadan gelmiyolar. Lan gelin işte yiyip içip başka şeyler yapalım :D

ALFoNZo demiş ki:
Süper grup helal olsun.Eski vokali bi soruşturalım ya agıt tarzı bunalım parçalarda para emre aydın gibi hüzünlü besteler yaptıkmı ahanda albüm:D
Alfonzocuğum sana da cevap verip forumu daha fazla işgal etmeden hemen kaçıyorum abi :D
Öncelikle sana bayağı bir teşekkür etmek istiyorum daha ilk ortaya çıktığımız "Ağıt" günlerinden beri peşimizi bırakmayan nadir, sadık takipçilerimizden biri olduğun ve internet ortamlarında eksiksiz olarak bütün forumlarda başlığımızı açmak gibi uzun ve tematik bir çalışmaya girdiğin için :D
Abi ama biliyosun ağıt günleri eskide kaldı artık. Gerçi şu aralar bar repertuarı nedeniyle bestelere de pek vakit ayıramıyoruz. Ama kafamızda acayip projeler var. Hepsini sırayla tek tek uygulamaya koyucaz inşallah.
Gitmeden evvel bi de şeyi söyleyeyim, Mtv Türkiye ile yaptığımız röpörtaj 13 Aralık günü MTV'de yayınlanacak.
Bi de Nss'da oylama 9 Aralığa kadar devam ediyor arkadaşlar.
http://www.muziksesinolsun.com/nokiasupersound/07/
adresinden "Ego Dağları" adlı parçamıza "sana eski sevgilini hatırlatan şarkı" dalında oy verirseniz bahtiyar oluruz. Sevgiler saygılar. İyi uykular.

ulan insan oy vermeden önce yazar buraya kimbilir hangi dalda oy verdim. bana eski sevgilimi hatırlatmıyor şu ankini hatırlatıyor :p

ben orda yanıp sönen efsane motorlar linkine bastım ordan sana oy verdim. şimdi yemek dedin içmek dedin çok aklıma yattı ya hakkaten girişiyim ben bu durumlara :)

Geri