terratec dmx6 fire digital giriş sorunu

Arkadaşlar öncelikle line6 pod xt pro aldım ve elime ulaştı
ilgilenenler için Shipping+ürün fiyatı 658 dolara geldi (www.boxymusic.com)
Fakat bu aletin spdif out unu benim terratec dmx6 fire ye Coaxial digital in ile girdiğimde pod çıkış sinyali vermesine rağmen (sinyal ışığı yanıyor)
ses gelmiyor pod un dijital çıkışında spdif 44.1 khz seçtim herşey uygun ama ses yok
bu ses kartında aynı sorunu yaşayanlar varsa fikir verirler mi
Yeni sürücü falan yükledim yine olmadı

Terratec Control Panel'de Sync'i external'a almayı unutma, ayrıca SPDIF In'i doğru yere yönlendirmiş olman lazım ki çıkışta sinyal alabilesin. Standart ayar olarak monitörlemede SPDIF In doğruca SPDIF Out'a gönderilir, dolayısı ile senin amplin hoparlörlerin analog çıkışlardan sinyal aldığı için duyamazsın. O panelden SPDIF In'i Wave Out'lardan bir çiftine gönder, o zaman sesi çıkışta duyarsın.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Aaaa şimdi dank etti ben sync i internal a almıştım hemen eve gidip deniyorum mahcem abi harikasın bir de tft monitor aldım mı gürültü kesilir artık
Çok teşekkürler

Aklında olsun, eğer sistemindeki dijital çıkışlı cihazları tek bir sync (wordclock) jeneratöründen senkronize etmiyorsan, sadece SPDIF veya ADAT bağlantısı ile bu cihazları birbirlerine bağlıyorsan zincirin en başındaki cihaz (yani sesi üreten ve dijital sinyal halinde veren ilk cihaz) Clock Master/Internal Sync olacak, onun ardındaki bütün cihazlar Clock Slave/External Sync olacak ki hepsi ilk çıkan dijital sinyale senkronize olabilsin, yoksa hepsi kafasına göre gider.

Bu prensibi unutma.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Çok sağol burak abi umarım seninkiler gibi güzel kayıtlar ve düzgün mixler yaparım. :D

Selçuk;

Haklısın boxymusic biraz pahalı ama bazı ürünlerde indirim oluyor.Ben orayı nasıl buldum biliyormusun www.Froogle.google.com da ürünü yazdım zaten en ucuzdan başlayarak ekranda çıkıyor.Bir baktım amerikada 699 usd olan alet boxymusic de 655 dolar sonra siteye girdim o 655 dolar olan avustralya eurosuymuş amerikan dolarına çevirince 602 dolar oldu hem belçikada olduğu için amerikaya göre 30-40 dolar daha ucuz shipping ödedim yani yaklaşık 135 dolar daha ucuza geldi.
Yoksa normalde boxy pahalı ama bence en iyisi tek ürün alacaksan froogle yi kullan :D

Peki hocam bunun gümrük+kdv vergisi sorununu nasıl halledebiliyosun?

Kusura bakma farklı bir başlık konusu gibi oldu bu ama bir türlü tam cevabını bulamadım bunun...

www.boxymusic.com'dan bende bir seyler almayı düşüyorum Avrupa da olması biraz daha mantıklı ama igrenç bir site yapmışlar aradığını bulman bayaa zaman alıyor..
Biraz bilgi versene alet kaç paraydı, sana kaç paraya geldi toplam.. Ne kadar sürede ulaştı eline gibi....

Selçuk
wareyha nında dediği gibi gerçekten çok kullanışsız bir site yapmışlar.
Wareyha sana yazdığım mesajı buraya kopyalıyorum.
Sipariş ettiğimde 605 dolardı ve shipping i de 53 dolar.
Zaten almaya karar verip te kayıt olup adres falan girince shipping i gösteriyor.
Yanlız daha gümrüğü ödemedik Birkaç gün sonra faturayı yollarız dediler
Arkadaşımın babasının tanıdıkları oldukları için bir seferlik böyle yaptılar.(ups-bursa)Yanlız birşey öğrendim kendin sipariş etmeden önce mutlaka ups e git onlarla konuş Adamlar yollanacak adresi Müzik dükkanı gibi gösterirsen daha az gümrük ödeme şansın olur dediler bana.(ups dekiler)
Yani aslında yurtdışından sipariş dikkatli yapınca çok korkulacak birşey değilmiş.Evet avrupa olması gümrük anlaşmasından dolayı yararlıymış bana da öyle dediler.
Daha çok şey öğrenince(vizelerim bitince ups e bizzat gidip yeni siparişler için danışacağım) mutlaka haberiniz olur.Bu başlığı bulup yazarım buraya
(bu arada ürün 2-3 günde gelmiş ama biz arkadaşımın babasının adına sipariş ettiğimizden adamcağız öğle tatillerinden birinde gitti almaya o yüzden gecikti biraz)
Sevgiler

selam ben gümrük işletme mezunuyum, avrupa'dan gelen herhangi bir mal hiç farketmez hepsi gümrükten muaftır , gümrük birliği anlaşması uyarınca. ama sana tavsiye verenlerin dediği de dogru bir şirket adresi ver ki şahsi ( zati ) eşya sıfatına girmesin o zaman formalitesi artar.

Sorun zaten gümrük vergisi değil, KDV denen bela.Gümrük vergisi dediğin taş çatlasa %6 falan oluyor.Ama kapı gibi %18 lik KDV var işin içinde.Bunu sanırım çatır çatır alıyorlar...

KDV'yi o ürün nereye gitse veriyorsun zaten, ondan kaçış yok ki? Ben de mesela ABD'den mal sipariş ediyorum, özellikle bilgisayar ürünlerinde ABD mallarına gümrük yok burada o yüzden gümrük ödemiyorum ama %17.5 KDV'yi çatır çatır alıyorlar. Onu kafaya takmayacaksın.

Blazer ;
keşke daha önce deseydin gümrük işletme mezunu olduğunu :D
Ben bunları öğrenmek için 2 ay ups ile gümrük arasında mekik dokudum. :D ikisi de farklı şeyler söylüyorları çünki.Gerçekten kdv dışında Hiç gümrük binmiyor mu?
Ben bir de getirteceklerimi Toptan getirtmeyi düşünüyorum(1500 euro nun altında olacak şekilde)Çünki bazı sabit fiyatlar var ordino falan gibi
Bunları ayrı ayrı ödemektense toptan öderim diye düşündüm.Mantıklı mı sence.Eğer yaptığım mantıklıysa yazarsan sevinirim çünki wareyha da birşeyler almayı düşünüyor.Onun da bilgisi olmuş olur.

Mahcem abi Terratec kartımın sync(external) hakkında söylediklerini yaptım.Monitoring i wave yaptım ama bir türlü sonuca ulaşamadım.
Yanlız bilgisayardan anlayan bir arkadaşımla tekrar tekrar tüm sürücüleri denedik.Birşey farkettik.Digital in seçerken spdıf formatını seçince benim kabloyu bağladığım spdif in e ait led yanmıyor.Fakat optic i seçince optic e ait led yanıyor.Acaba kartım mı bozuk.Hardware sorunu olduğunu düşünmeye başladım çünki :cry:

Hayır...
Önce external signal'e geçeceksiniz...
Ardından Mixer sekmesine gidip, orada "digital in" bölümündeki drop-down menuden "coaxial" seçeceksiniz... Işıklara yine bakacaksınız... Nasıl? Disko gibi oldu değil mi? evet... ;)

Tamam anladım zaten external i seçtikten sonra coaxial i seçtim ve bauna benzer olarak coaxial i seçip sonra external i de seçtim.Yani tüm kombinasyonları denedim hiçbir şekilde olmuyor.Artık kartın sorunu olduğunu düşünmeye başladım.Zaten sürücüleri de sakat çalışıyor.Dediklerinizi anlıyorum ama daha önce bunların hepsini denedim zaten :cry:

Geri