AUDIOPHILE 2496 USB mi PCI mı?

Mahcem abi okudum ögrendim haklısın usb ile 96khz olamıyor ama ezkiden gruplar kaç khz de çalışıyorlardıki ?herhalde 48000 ilede bayagı iyi bir iş görülür yada işi çözersem belki ortaya güzel birşeyler çıkar ama hala daha kafamada takılmmıyor degil audiophile pci filan.Nitekim, digi design ın urunlerini bilmiyorum dogrumu okuyorum yanlışmı ama 192 yazıyor bu 192khz manasına mı geliyor?eger öyle ise 48khz almiyim derim diğer biryandan bu mbox fşyatına omnistudio gibi seskartları var m-audio nun firewire portundan baglanan bunlar 24/96 çalışıyor ve buraya kadar herşeyin iyi olmasına karşın, mbox ta focusrite var preamfi olarak ve m-audio nun preamplarından cok daha iyi oldugunu biliyorum.Ve ortaya şöyle bir soru çıkıyor, Focusrite lı digidesign kalitesindeki 48khz kayıt mı daha iyi sonuç verir 96khz m-audio firewire olanlar mı?belki yanlıştır ama içimden bir his mbox al diyor ve yanında protools gibi bir yazılımı vermeside cabası çünkü elimde otip bir program yok ki gördügüm kadarı ile en iyi program şuanda o..daha sonrada yanına bir reason ve kaliteli bir mikrofon alsam iş biter gibi geliyor..
Ayrıca burada kafasını yorduugm herkes e tesekkür ederim..düşünce ve önerilerinizi bekliyorum.

kararsız kaldım audiophile2496 ve cubase studio case+mic preamp mı alsam yoksa
mbox+protools le mi alsam?
simdi studio case ile parça bitirilir herturlu ensturman vs mevcut peki protools da nedir durum? vst filan çalıştırabiliyormuyum?nota yazabiliyormuyum yoksa sadece kayıt mı ?motorlu sistem masası nedir?ilk defa duydum..bu arada netten araştırdımbilgiye ulaşamadım fazla programı cektim çalışmadı xp kullandıgım için :/ şu sıralar cok arada kaldım ne alacagımı bilemiyorum protools tam anlamıyla profesyonel oldugu için çok çekici geliyor ama mbox 24bit 48khz diger yandan audiophile 24bit 96khz ve cok ucuz ancak digidesign ses kartı daha kalitelimidir acaba düşüncesi var aklımda?birde audiophile aldıgımda yanına audiobuddy alırım o focusrite la boy ölçüşemez okuduklarım dogrultusunda..böyle karma corman bir durum bu arada Atalay,senin digi01 ile album çıkardığını okudum....aynı albumu mbox ilede çıkartabilirmiydin?yani şu aleti 96khz yapsalar hiç sıkıntım olmayacaktı acaba usb2.0 lı 96khz lisi filan çıkarmı yaza dogru.. :?
Yeri gelmişken 800milyonunuz olsa ne yapardınız? bu saydıklarımdan birini mi secerdiniz, gidip bunları ellemeden mevcut ses kartı ve fl studio ile filan devam edip bx8 alıp kalaga daha iyi gelen bir demo cd simi olusturudunuz? :) sorun şu ki parçaları kendim yapıp daha sonra bir studyoya muhtemelen (inşallah)Atalay'a gidip orda bitirmek fikri kulagıma cok hos gelmesine karşın bu işlem sırasında elimde kaliteli monitör olmadıgı için ben burada yapacagım parçaları protools da bitiricem fakat bu hoparlorlerde bitiricem efektler filan oraya gittigim de bambaska duyuldugunda elimden hiçbişey gelmicek ? :/ butun besteleri bastan mı yapacagım?

Geri