Boss GT-6

arkadaslar ben bu aleti kesinlikle tavsiye ediyorum!
yaklasik 6-7 saat basindan kalkmadim
özellikle pink floyd dinleyenler ve çalanlar için
birebir !
yakında bir kayıt da yapicam hemen ama bi ara sormak istediğim şeyler var sizlere
ondan sonra!
gorusurus!

abi GT-6 tarihçe gibi bişi olmuş burası :) tam anlamı ile GT-6 kafamda yer edindi şimdi... alım olsun, kullanım olsun.. ama bu fiat konusunda bende endişeliyim. :roll: .
en iyisi GT-8 almak biraz önce baktım sadece $445.00 :D sizde bakın
http://www.bananas.com/productdetai...tname_BOSS-GT8-Multi-Effects-Guitar-Processor

hadi 300$'da ben koydum vergisidir+kargosudur+bilmemnesidir toplam $745.00
GT-6 nasıl 8O 650EUR oluyor onu çözemedim.. kimbilir bu adamlar GT-8'i kaça satıcaklar.. :roll: {garantili tabi :LOL:}

saygılar..

selam arkadaslar!
gt-6 daki "Ac Guitar Sim" efekti bende sabit bir dip gürültüsü yapıyor , cızzz diye bir ses :)
ama bu manyetik alandan yada gitardan oluşan o cızzz (!)sesine benzemiyor!
ve bu ses sadece bu efekti kullandığımda oluyor ,
sorun gitar damı , amfidemi nerde bende mi?
sizde de böyle bir ses varmı ?
yardımcı olursanız sevinirim
kolay gelsin!

Eğer single coil manyetik kullanıyorsan şebeke hattının kirliliğinden kaynaklaan bi noise yapar. normaldir. o noise zaten gitar çalmaya başladığında duyulmaz. Eğer illa ses olmasın diyorsan noise suppressor kullanabilirsin.

anlıyorum zaten o ses genelde overdrive kullanırken
geliyor fakat bu "Ac Guitar Sim" efektini kullanırken cıkan ses farklı , çalarken de gitmiyor sinir bozucu!

ayrıca bu defretter efekti çalmıyorken ki o sesi yokediyor ama
amacının bu olmadığını zannediyorum
cunku noise sup. var!
defretter nedir ki?

Selam thorax. Deffretter efektinin ton özelliği gereği tele ilk vurduğunda GT6 tiz tonları önce keser daha sonra yavaş yavaş verir. Bu defret özelliğinin bir parçasıdır. Dolayısıyla Gitar boştayken ve tele vurduğunda cızırtı sesleri sönümlenmiş olur. Daha sonra telin çınlaması devam ederken yavaş yavaş arttırılan bu tiz frekanslar, gitarı susturduğunda yeniden sıfırlanır. Dolayısıyla cızırtıyı hissetmezsin.

Acoustic simülatöründen ciddi bir cızırtı alıyor ve bunu cleanlerde almıyorsan, önce aleti başka bir gitarla dene. Aynı sorun hala varsa teknik servise yollaman gerekebilir. Defretter'ı cızırtı kesme amaçlı kullanma derim. Yüksek wattlı sistemlerde tonunu büyük ölçüde etkileyecektir.

MarTI_Jonathan demiş ki:
Selam thorax. Deffretter efektinin ton özelliği gereği tele ilk vurduğunda GT6 tiz tonları önce keser daha sonra yavaş yavaş verir. Bu defret özelliğinin bir parçasıdır. Dolayısıyla Gitar boştayken ve tele vurduğunda cızırtı sesleri sönümlenmiş olur. Daha sonra telin çınlaması devam ederken yavaş yavaş arttırılan bu tiz frekanslar, gitarı susturduğunda yeniden sıfırlanır. Dolayısıyla cızırtıyı hissetmezsin.

Acoustic simülatöründen ciddi bir cızırtı alıyor ve bunu cleanlerde almıyorsan, önce aleti başka bir gitarla dene. Aynı sorun hala varsa teknik servise yollaman gerekebilir. Defretter'ı cızırtı kesme amaçlı kullanma derim. Yüksek wattlı sistemlerde tonunu büyük ölçüde etkileyecektir.

cok tesekkür , büyük ihtimalle gitarım yüzünden hepsi
5 senelik campbell , sapı , klavyesi yerinde cok ii ama
manyetikler artık bitmiştir ! yeni bir gitar alma vakti geldi gibi :eek:
neyse cok saol!!!
kolay gelsin...

Rica ederim. Yeni gitar almana gerek yok. Eğer klavyesi rahat kullanılıyorsa ve tel yüksekliliği ile bir sorunun yoksa sadece sorun yaşadığın manyetiği değiştirsen yeter. Sana hemen hemen 100$ a patlar. Hemde alıştığın gitardan kopmamış olursun.

Sana da kolay gelsin ;)

Gt6 yı bilgisayara bağlamak için nasıl bi kabloya
ihtiyacım var?
anladığım kadarıyla midi kablosu!
bilgisayarın arkada midi girişi varmı? yani oraya mı takıcam?
buarada Martı_Jonathan Gt6 nı satıyormussun galiba
üzüldüm... anladığım kadarıyla baya bir hakimsin prosesörüne neysee gorusuruz

MIDI

Selam. Sanırım kablo soruna ndman cevap verebilir. Zaten ikimiz de GT serisi hastasıyız.

Evet ben de çok üzülerek satıyorum GT6 yı. Aylarca beklemiştim almak için ve gecemi gündüzümü onunla geçirirdim. Herşeyini öğrenmiş ve alışmıştım. Ama yollarımız ayrılıyor malesef. :( Çünkü şu an gerçekten paraya ihtiyacım var. Belki gelecekte yine yollarımız kesişir :LOL: Bu arada şunu söyleyeyim ki GT6 yı midi-ye bağlayarak fazladan bir özellik eklemiyorsun. Sadece aleti kontrol edebilir ve içine ton atayabilirsin.

Ayrıca bu forumun GT ve Midi isimli bir konu başlığı var sanırım (Pedalları Midi-ye bağlamak da olabilir). O foruma girerek de bilgi alabilirsin.

Kolay gelsin ;).

Sanırım kayıt için bilgisayara bağlamak istiyorsun, 24 bit çıkışı var zaten, aletini direk kartının line girişinden bağlarsın.

kayıt icin line in girişinden yapıyorum
midi kabloasu ile kontrol edebilmek icin demiştim
neyse forumlarda varsa kurcalarım baya bir kurcalamıştım ama daha detaylı bakarım

ya gt6 da effect chain i yaparken
NS (noise supressor) u nasıl eklicem effect chain e
NAME/NS/MASTER tuşuna basınca yine name olayına
dönüyor!
takıldım kaldım!!!!
yardımcı olursanız cok sevinirim

Güzel bir soru :D NS eğer aktifse mutlaka efect chain' in içinde "NS" ismi ile mevcuttur (Hatta aktif olmasa bile küçük harfle "ns" olarak mevcuttur). Öncelikle NS yi aktifle. Daha sonra NS sonrasında gelen efektlerin tuşlarını kullanarak, o efektleri NS nin öncesine al (ya da tam tersi, sen nasıl istiyorsan. NS yi efektlerden daha önce kullanmak istiyorsan diğer efekt tuşlarını kullanarak, tüm efektleri NS nin sonrasına da atabilirsin.). Yani "NS" tuşu ayrıeten bulunmadığı için diğer efektlerin tuşlarını kullanarak onları "NS" nin önüne ya da arkasına taşı.

Şu GT6 ne süper alet... Yıllardır kullandığım 3 Single manyetikli bir Squier Stratocaster'ım var. Aletten resmen humbuckerlı, tok, gitar tonları alıyorum ayarlayınca. Konserlerde gitaristler şaşırıyor o gitardan nasıl böyle bir ses çıktı diye. Ben de bu "özel yapım Squier" falan diyorum :) . Valla mucize olsa gerek bu. Boss mühendislerini kutluyorum. Zaten 450$ için bir sürü müşteri buldum ama satamadım bir türlü. Zam yaptım ben de :LOL: . Valla aldığım hiçbirşeyden bu kadar memnun kalmamıştım. Hani sevgilin vardır ve askere gitmek zorundasındır, işte o hesap :D

Geri