Hot Sauce

Arkadaşlar geçtiğimiz günlerde başka bir forumda bir bar hakkında yapılan bir tartışmaya rastladım vede tartışmanın bir müddet sonra bizim gruba kaydığını farkettim, şöyleki; ilk başta tartışma barlarda çalan grupların çok eski olduklarını ve artık sıkdıkları üzerine başlamış daha sonra hayır yeni gruplarda var şeklinde gelişmiş vede yeni gruplar arasında "hot sauce bence ankaranın en iyi band i" şeklinde bir söz geçmiş daha sonra "bence hotsauce o kadar iyi değil" gibi bir cümle ile karşılık verilmiş... bu şekilde bizde tartışmanın içine girmişiz ben ordaki insanlara müdahele etmek istemedim, fakat öyle bir durum varki artık insanlar müzik yokluğundan kafayı yemiş, barları ve grupları çekiştirmeye başlamışlar, ben eskiden yani bu kadar işin içinde değilken, bunları yaşadığımızı hiç hatırlamıyorum bar a gider müziğimizi dinler çıkardık yani, bunlar eski, bunlar yeni ama kötü, bunlar iyi ama çok yeniler falan gibi polimiklere giriliyor, bar bardır istersen gidersin, grupta gruptur seversen dinlersin...

Görkemcim,dün dream tv'de canlı yayın öncesi ve sonrası bizimle beraber olan ve ilgilenen sevgili Bora,senin arkadaşınmış..Sana çok selam söyledi,şans işte,dünya küçük :D

aynen

sana katılıyorum görkem, ben 90'dan beri sahnedeyim bu tip muhabetlerle karşılaşmadım. onları bende okudum dün. bir sürü forumda bir sürü atıp tutma okuyorum şaşırıyorum. bazen bizim için "süpersiniz, bilmem ne grubu çok kötü yaaa!.. dimi?!" diyenlere "bilmemne grubunu bizle kıyaslama, artı onlar benim 15 yıllık arkadaşlarım, bir çoğuyla aynı grupta çalmışlığım var, artı hepsi süperdir, o grupta süperdir" deyip bozmak zorunda ve hatta müşterimizi kaçırmak zorunda kalıyorum ;)

eskiden daha bir dosttu gruplar (ya da bana öyle geliyor) şimdi pis bir rekabet ortamı var. aynı yerde çaldığımız grup elemanları selam verdiğimde bana pis pis bakıyor filan? "abi nedir benle alıp veremediğin" demek istiyorum. gel arkadaş olalım, müzik konuşalım, beraber stüdyo yapalım, içelim, başka gruplar dinleyelim, workshop yapalım, startwars üzerine geyik yapalım. yaptığımız iş gönül işi, aynı sahneye ter döküyoruz nihayetinde, ben senin rakibin filan değilim!!! galiba bu ortamı seyirci sağlıyor. bazı gaza gelen müzisyenlerde "aha rakip, daş yokmu la!" moduna giriyor. bana "süpersiniz" diyen adam ertesi gün diğerine "green berbat siz süpersiniz" diyor. alkol bu şişede durduğu gibi durmuyor!...

neyse, herşey bir yana sizi sıkça duyar oldum, gelip dinlicem ilk fırsatta. "aha rakip!, sitea!" filan demezseniz! tanışıp geyikte yapasımda var. ;)

sevgiler, kolay gelsin... 8O

ferhat açıkçası bu kafada müzisyenler kaldığını artık hiç sanmıyordum, helal olsun demek istiyorum, çok memnun olurum, kaç kişi kaldık şunun şurasında demek istiyorum :) ama artık seneye görüşürüz ancak biz ankara dan ayrıldık çünkü...

bu arada kıvanç, ya görüşemedik gitti bu sene... gerçi siz daha meşhur oldunuz istesekte görüşemeyiz :) en azından unutma bir saksafoncu uzaktan kuzen vardı ankara da :)

aslında ben bile çalarken karın ortasında(Ankara), deniz sahil kumsal ve eğlenen insanlar hayal ediyorum :) bodrum ve antalya ya gidiyoruz ama bodrum işi şu sıralar aksadı biraz...

hmmm yeni okudum son programınız olduğunu. neyse kısmet diilmiş, seneye artık. size kolay gelsin ve iyi tatiller. hem tatil hem müzik keyifli olurdu şimdi bea! imrendim bak. ama biz (bizim solist ve ben) malesef gündüz işi yaptığımızdan ankara'yı bırakamıyoruz.

hadi eyvallah!..

ankarada islerin boyle yurumesi ne kotu. bu bir yarisma degil ki, en iyi en kotu yok bu isin icinde. muzik var sadece. en azindan pariste isler boyle. hehe. paristeyim ben. evet, iste burda cok fena muzik var, dun bir reggae bara gittim dayak yemise dondum. bu arada ray charles oldu... elvin jones'u da kaybettik karanlik bir 19 mayisda... cok uzuluyorum boyle seylere... hersey sonlu. neyse bu arada iki gece caldim pariste; ray charles anma gecesi icin bir jam session duzenlendi ama begendiler beni, davulu ben caldim tum program boyunca, feci jazz. rahatladim sonunda. isin ozunde ruhum temizlendi. ankara olduruyor beni gorkem, turkiye fazla kucuk, anlarsin sen beni, hadi hadi anladin sen. istedigim muzik olmadan hep gozlerim dolu... yaa iste boyle. cok calistiriyorlar beni bu fuarda, gebermeye zamanim yok. cok fena hikayelerle geliyorum 18inde anlatacam herseyi. bilgi, sehvet ve hevesle geliyorum. heyt diyorum size yavru kuslar.

Jacques Martinau.

web

evet sizin site n'oldu? arada bir yokluyorum mp3 indirmelik ama ortada yok. yardımcı olabileceğim birşey varsa seve seve yardım ederim demek isterim ve dedim bile...

kolay gele...

çok teşekkür ediyorum ferhat. da bizim web sitesini koyduğumuz şirketin server ı göçtü ve bütün herşey gitti, bende yedek var ve yeni halinide yaptım ama işte alanı tekrar açıp bana şifreyi yollamalarını bekliyorum...

Ankara dan ayrılmadan önce son bir konser veriyoruz... 25 Haziran Cuma saat 21:00 da Locus Solus dayız... Program değil Konser... Bilet 10 Milyon (ilk içecek dahil) Biletleri locus solus dan temin edebilirsiniz, girişdede bilet satılacak... (Locus Solus Adres: Kennedy Cad. Total Benzin İstasyonu yanı Bira Parkı nın karşısı)

bu konser bar programlarından farklı olarak sadece reggae ve funk üzerine kurulu bir repertuarla gerçekleşecek; bu sebepten ötürü kylie minogue ya da çeksene belini kırma elimi gibi olaylarla karşılaşınca mızmızlanan ve dudak bükenler için iyi bir fırsat olabilir...

Arkadaşlar şu dakika itibari ile artık bir HOT SAUCE üyesi olmadığımı burdan kendi ağzımdan duyurmak istedim. Hepinize çok teşekkürler. Konserde izleyici olarak orada bulunucam...

Geri