acil yardım canlı müzik

C

carnitin

arkadaslar canlı müzik ya da konser veren bir çok grup çalarken sahnede bir laptop görüyorum ayrıca yanlış görmediysem lap-top ta winnamp programı açılıydı.. canlı müzikte şarkıları orjinalliğe yakın çalmada yani efektler koymada laptop nasıl kullanılıyor nedir bu nasıldır ? ? ? aydınlatırsanız sewinirim ..:)

İzmirli grup Makine -eski adıyla Inprogress- de hatırladığım kadarıyla vakti zamanında mp3 playerdan çalıyorlardı altyapıları. Şarkının altyapıları sahnede çalınacak trafikte hazırlanıp kaydedilir, davulcuya -ya da herkese- bu altyapı kulaklıkla ya da monitörlerden verilir, sahnedekiler de üstüne çalarlar ve mutlu son..

Sahnede oluşturamayacakları sesleri ya da partisyonları (grupta olmayan, performansa gelemeyen klavyeci; efektler vb) konser sırasında birçok grup bilgisayardan vermeyi tercih edebiliyor...

Bunu yapmak çok kolay, hatta herhangi bir enstrümanı tonlamaktan daha kolay...

eywallah .. bu çok pratik geli bana.çünkü herkeste (benim gibi :( ) mesela.. iyi enstrümanlar ve pedalar yok .bir çok şaRKI çok kötü kalıyo çalarken.bunu öğrenmem lazım detaylarını .. teşekkür ediyorum ...

Geri