mixaja giriş

öncelikle herkese selam. biliyorsunuz ki ne yaptıgını bilmeden yapılan bir mixden kimseye hayır gelmez. bu yüzden işin kökenini incelememiz lazım köken derken kullandığımız her şeyin işleyiş tarzına. bu sitede bu işin bir çok üstadı ve elinde kaynak olan kişiler vardır mutlaka. kısacası sizlerden ricam delay reverp.. ve bunun gibi efekt türleri ve ses dinamiycleri ile ilgili işleyiş biçimlerini anlatan herangibi yazı arıyorum.müziktekde aradım sadece compressor la ilgili yazılar buldum herangibi bi forum sayfası yada bir makale ihtiyacımı görecektir. aradım ancak bulamadım istediğim gibi bir kaynak. yardımcı olursanız çok sevinirim.. şimdiden ilgilenen ilgilenmeyen herkese teşekkürler.

Bu forumdaki sabit başlıklar da bilgili kişiler çeşitli şeyler paylaştı eğer okumadıysan öncelikle onlara bakabilirsin. Yakın zamanda Ses Kayıt ve Müzik Teknolojileri adı ile bir kitap çıktı. Türkçe ve tavsiye edebileceğim bir kaynak bu işle ilgilenen herkesin bir şekilde okuması yararlı olacaktır.

Bunun dışında eğer ingilizcen varsa( ki yoksa bu endüstride işin zor kaynakların %80 i hala ingilizce) şu siteye bir göz atabilirsin başlangıç olarak işine yarayabilir.

http://www.recordingwebsite.com/articles/

Birde google a yaz istemediğin kadar sonuç çıkar ;)

Kolay gelsin.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
cevabınız için teşekkürler. bütün forumu tarayıp ve googledende tarama yapıp geldim buraya. malesefki ingilizcem yok. o yüzden sizlerden yardım istemiştim yoksa istemediğimiz kadar kaynak var. ufuk önenin kitabını şipariş vedim zaten tek umudum o kitap:)yinede cevabın için çok teşekkürler üstat

Bu durumda biraz da olsa ingilizce öğrenmeye çalış. En hızlı çözüm bu olur. Bunun dışında yukarda bir sabit başlık vardı aklına takılan birşeyler varsa sor cevaplamaya çalışalım. Kolay gelsin.

www.muziktek.net

adresindeki forumlardan çok sey ogrenebileceğin
gibi
ufuk önen in müzik teknolojileri ile ilgili
450 sayfalık bir turkçe kitabı var onu da edinebilirsin

bu konularla ilgili kaynakları anlıyabilecek düzeyde ingilizce ögrenmen
bence baya uzun surer:)

bu kaynaklar sana dogru ve yeterli bilgi verir
bizim sitemizde de yavas yavas çogalttıgımız müzik teknolojileri ile ilgili
yazılar var
bizim sitemizi de ziyaret edebilirsin
www.studioartline.com

studyo artline ankara

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Teşekkürler hakannart. Müziktek forumlarından hiç çıkmıyorum nerdeyse. Ufuk önenin kitabıda başucu kitabım oldu. İngilizce öğrenmek büyük bir dert olur şu an için ama kaçışda yok hani. Bütün kaynaklar ingilizce. Bu sitenizde verdiğiniz bilgiler içinde teşekkürler daha önce bakmıştım şimdi tekrar bakacagım.

Geri