Amfini Göster Ey Türkrockcılar

aynen cleande bright tuşuda var açınca daha canlı cleanler ortaya çıkıyor, fiyat performans ürünü.tek eq ama 4 ayrı kanal var aslında.
Öyleymiş!..
Çoktan inceledim : Clean-crunch-drive sesleri de bayağı güzel ; çok versatil ve clean--->high gain aralığı(range) bayağı geniş...
İşin enteresan yanı hem clean sound'u bu kadar net olup, diğer uçta da high gaini başarılı vermesi... Hani genelde ampliler tasarım olarak hep bir tarafa kaykılır ya gain/clean karakterli gibi...

Öyleymiş!..
Çoktan inceledim : Clean-crunch-drive sesleri de bayağı güzel ; çok versatil ve clean--->high gain aralığı(range) bayağı geniş...
İşin enteresan yanı hem clean sound'u bu kadar net olup, diğer uçta da high gaini başarılı vermesi... Hani genelde ampliler tasarım olarak hep bir tarafa kaykılır ya gain/clean karakterli gibi...
Yani tarihçesi eski bu amfini baya richie blackmore için yapıldığı için her kanala tatminkar çalışma yapılmış boş yok yani.

Aman abi gaza gelmeyesin sakın :D daha jubilee'nin taksitlerini bitirtmeden amfi aldıracaklar sana.

Powerball'a göre daha bi koyu geldi distortionu ritchienin. Scoop/Focus olmadıktan sonra ne yaparsın engl'yi (sanki elime düşmüş te :D ).
Şahsen engl den oyumu Invader ve P.Ball 2 den yana kullanıyorum :)
Yok be kardeşim laf olsun torba dolsun misali konuşuyoruz işte...:ROFLMAO:
Ama bu arada Jübilee borcu kapandı.:)
Evde 4 adet ampli var zaten...:cautious:

Eyvallah kardeşim.:)
Pedaldan mümkün olduğunca kaçıyorum biliyorsun.
Delay olarak aslında Strymon seviyorum, ama hem çok pahalı, hem de çok teferruatlı... Profesyonel işi ve bana yaramaz... Ama ekranlı ve presetli bir delay pedalı istiyorum... Aklımda Nova var. Hotone volume-exp-wah tarzında bir pedal düşünüyorum. Boss TU2/TU3 tuner ve bir de fantazi olsun diye metal pedal olabilir. Belki bir de English Muffin...vb.

Eyvallah kardeşim.:)
Pedaldan mümkün olduğunca kaçıyorum biliyorsun.
Delay olarak aslında Strymon seviyorum, ama hem çok pahalı, hem de çok teferruatlı... Profesyonel işi ve bana yaramaz... Ama ekranlı ve presetli bir delay pedalı istiyorum... Aklımda Nova var. Hotone volume-exp-wah tarzında bir pedal düşünüyorum. Boss TU2/TU3 tuner ve bir de fantazi olsun diye metal pedal olabilir. Belki bir de English Muffin...vb.
Zaten kast ettiğim modülasyon pedalları Uğur abi :) fena mı olur bi phaser,flanger ile evh tonları alsan. Mesela fantazi olarak bunu da alabilirsin :) ;

Bu arada English Muffin zaten Marshall tadında. Sende orjisi var. Daha yırtıcı bir metal pedalını keyfine tutabilirsin mesela elinde :)

Fender satılırsa English muffin/Hellbender tarzı birşey gerekir anlamında demiştim.
Bu pedali incelerken oturduğum yerden düşüyordum az kalsın...:notworthy::LOL:
Prensip olarak dediğin tarzdaki modulasyon pedallarına sıcak bakıyorum, olur tabii... İstemem, yan cebime koy hesabı...:)
Ama öncelikle delay...

Fender Bassbreaker 15 Combo

14696978_10154268045213432_687180590_n.jpg

selamlar.suhr badger 30 kafa amfi kullanan bir vatandaşımız mevcutmudur aramızda :) internette bir çok bilgi var ama kullanan varsa direkt bilgi almak isterim.

Teknolojinin nimetlerinden yararlanıyorum. Kabul ediyorum asla bir lambalı amfi tadı veremezler. Fakat her türlü müzikte giderleri var. Hele benim gibi hem ingiliz hem amerikan distortion'u seviyorsanız. El84'ün midine 6l6'nın basına kurban diyenlerdenseniz. VST'ler hayat kurtarıcı. Bende tabiki isterim koca koca amfileri odamın duvarına. kabinlerimin tepesine yaslamayı. Ama olmayınca olmuyor :) İlk attığım resim bildiğiniz gibi sırasıyla ; Marshall PLX-JCM, ENGL Powerball, Dual Recto, Slo 100 ve Uberschall. İkinci resim ise BIAS Amp. Namını duymayan yoktur heralde :) Tone Matching denilen olayla çılgın atıyor program piyasa da. Bence çok başarılı.
amfiler.jpg
bias.png

Geri