Amfini Göster Ey Türkrockcılar

benim amfim tech21 trademark 30W. new york yapımı. tamamen analog. amfi simülatörü olması en iyi özelliği diyebilirim. 3 amfi simülasyonu var, fotoğrafta göründüğü üzere amp yazan yerde. calif=mesa amfisi, british_marshall, tweed=fender amfisi. mod kısmında görünen hot, hi gain ve clean channell 3 kanallı ama foot shitch i olmaması yada cart diye diğer kanala geçememek dezavantaj. speaker kısmında da simülatör var. us uk yada flat speaker seçenekleri var. Bu amfi geçtiğimiz yıllarda en iyi transistörlü amfi seçildi ve bunu hak ediyor da. Bir Sg ile her türlü rock metal soundunu rahatlıkllar yakalatır size yada bir strat ile her haltı yaparsınız veyahut aktif manyetikli bir gitarla thrash in dibine vurabilirsiniz. Yani fiyat performans açısından en üst seviyedeki amfi diyebilirim. Eşdeğer blackstar, laney yada bugera amfilerden çok daha fazla iş yapıp daha uygun fiyatlı. Ama elbette el34 lambalı emfilerle boy ölçüşecek değil. bu arada analog reverb de üzerinde mevcut. Ben 1000 liram var uzun yıllar çeşitli ton zenginliğinde ne alsam diyen adama sonuna kadar öneririm. Bu amfiyi sahnede de kullandım, evdede yıllardır kullanıyorum çok menunum. Üniversitede bir konserde marshall mg100 rezil rüsva olurken benim 30 watt lık canavar ortalığı inletiyordu.

http://a1302.hizliresim.com/16/s/kg22r.jpg
http://a1302.hizliresim.com/16/s/kg1rn.jpg

Güzel yazmışsın bende beğenerek kullanıyorum, özellikle dijital modelleme amfilerinden sonra ilaç gibi geldi. 3 band ekolayzırı da çok iyi tonu inanılmaz şekillendiriyor. lambalıya niyetlenmiştim bu amfi bütün lambalı gazımı aldı.

photo-2.JPG
photo-4.JPG

65' Deluxe Reverb Reissue
1969 Fender Super Reverb

Abi sunun 4x12 ile gaini kokleyip bir kaydini yap gozunu sevem. Su HT lerin potansiyelini bir gorelim, ciddiyim iki akor vursan kafi, pedal medal olmadan ne cikiyor bu meretten buyuk bir kabinle hep merak etmisimdir.

ulan şu en alttaki amfi bende olsa keşke.Gerçi Blues Junior ım yeter cleanler için ama sırf fantezi için bile alır ömür boyu saklarım.Ara sıra deri askıyla gitar çalıp buna bağlar kendimi stevie ray vaughan falan zannederim.Yalnız hakikaten odaya sarı ampul taksam loş olsa ortam,ampulün ışığı gidip gidip gelse hani bozuk sokak lambaları gibi.Ne moda girer lan insan :D

Sonra vak vak ve booster la bağırttırsam falan off be :D ağzımın suyu aktı şu an hakikaten aktı :D insan bunları düşünürken ağzının suyu mu akar :D

bi de evcil hayvan severken o kadar kaptırıyorum ki bazen istemsiz salyalarım akıyor :DDD ahahahha

Çok hoş görünüyor yakında bende yapıcam böyle birşey, üşenmez malzeme ve maliyet konusunda madde madde bilgi yazarsanız ne güzel olur , en azından başlamadan ne lazım ne kadar lazım bilgi olur bizim için.

İşçilikte çok temiz görünyor.

Çok hoş görünüyor yakında bende yapıcam böyle birşey, üşenmez malzeme ve maliyet konusunda madde madde bilgi yazarsanız ne güzel olur , en azından başlamadan ne lazım ne kadar lazım bilgi olur bizim için.

İşçilikte çok temiz görünyor.

Teşekkür ederim. Maliyeti oldukça ucuz bu tür işlerden de hoşlanıyorsanız kesinlikle yapın derim, yapımı oldukça keyif verici :)

Malzeme/fiyat:
1. 15 mm Huş ağacı kontraplak 125*250cm plaka fiyatı 140 tl (4 adet 1*12 kabin çıkıyor 1 plakadan)
2. Kulp 5 tl (Çantacılardan aldım, bulursanız daha kalitelisini alın derim)
3. Köşebent 15 tl (Forumda SixFeetUnder'dan aldım, nerede satılır hiç bilmiyorum aradım ama bulamadım başka yerde)
4. Deri görünümlü kumaş 15 tl (fazlaca artacaktır ama benim gibi ek yapmak zorunda kalmamanız için 2 metre almanızı öneririm)
5. 10 cm çapında daire şeklinde 3 mm siyah pileksi (Jack girişini bağlamak için kullandım, reklamcıdan aldım ücret ödemedim)
6. Ayak 2 tl (Elektronik ürünler için alüminyum kutu satan yerlerde satılıyor)
7. Hoparlör 180 tl (hoparlörden çok memnun kaldım, metal ve türevleri çalıyorsanız tavsiye ederim)

Yardımcı malzemeler :
1. Dekupaj testere 100-150 tl (zamanınız varsa normal testere de kullanılabilir, ama 3 saat spor yapmaktan beter eder adamı :) )
2. Ağaç tutkalı 5 tl (polisan iyidir)
3. 1 adet kalın dişli ağaç eğesi, 1 adet orta kalınlıkta metal eğesi 20 tl (kenarlarını yuvarlamak için)
4. Matkap
5. Havya
6. Perçin ve perçin makinası (ben havalı dursun diye tercih ettim, vida da olur :) )
7. Pense

Aklıma gelenler bunlar. Dekupaj yerine normal testere de kullanılabiilir dedim ama hoparlörün takıldığı ön paneli normal testereyle açmak çok çok zor belirteyim :)

Çok sağolun print alıp saklıycam bunu ...birkaç şey sorsam zamaanınız varsa hem burdanda rehber olur niyeti olanlar için..

1. 15 mm Huş ağacı kontraplak 125*250cm plaka fiyatı 140 tl (4 adet 1*12 kabin çıkıyor 1 plakadan) ::::::Bu plağın satışı standard bu şekildemidir , yada siz bunu kestirip parça olarak mı aldınız marangozdan? Hatta aklınızdaysa kaç santimlik kaçar parçalar halinde lazım. Yanı için altı için vs gibi, amacım marangoza gidip bana şu ölçülerde şu kadar parça kes diyebilmek. Tolex yapıştırması speaker montajı gibi şeyleri rahat yapabilirim ama marangozluk işinde tecrübem yok :) .

Çok sağolun print alıp saklıycam bunu ...birkaç şey sorsam zamaanınız varsa hem burdanda rehber olur niyeti olanlar için..

1. 15 mm Huş ağacı kontraplak 125*250cm plaka fiyatı 140 tl (4 adet 1*12 kabin çıkıyor 1 plakadan) ::::::Bu plağın satışı standard bu şekildemidir , yada siz bunu kestirip parça olarak mı aldınız marangozdan? Hatta aklınızdaysa kaç santimlik kaçar parçalar halinde lazım. Yanı için altı için vs gibi, amacım marangoza gidip bana şu ölçülerde şu kadar parça kes diyebilmek. Tolex yapıştırması speaker montajı gibi şeyleri rahat yapabilirim ama marangozluk işinde tecrübem yok :) .

Ben marangoza gitmedim direk toptancısından aldım, arabaya sığsın diye 2'ye böldürdüm sadece, satışı standart evet ama marangozlar parça parça satabilir de onu bilemiyorum.

2 adet 42*25 (yan yüzeyler)
2 adet 45*25 (üst ve alt)
1 adet 42*42 (ön panel, ortası yuvarlak şekilde kesilecek, dairenin çapını tam hatırlamıyorum ama 28 cm kestim sanırım)
1 adet 42*26 (arka kapak)

Yapıştırma işleminde yan parçaları alt parçanın üzerine gelecek şekilde yapıştırın bu ölçüleri kullanacaksanız.

Geri