Behringer gitar amfileri

sert tonlardan bahsedilmiş...

gx112 kullanıyorum ben ve gerçekten sert tonlar alman çok zor cleani çok güzel ve drivesini çok sert çalmayacaksan gerçekten şiddetle tavsiye ederim ben çok memnunum...ama sert şeyler yapıcaksan yanına iyi bir distortion şart..

Slaytanic demiş ki:
yav nerden bulunuz çıkardınız bu başlığı valla duygulandım bi an :) herhalde bu turkrock forumlarında açtığım ilk başlık falan. o zamandan beri neler değişti neler. özledim bi an valla o günleri nasıl da bilgiye açtık.
ben cıkardım:D denk geldi öyle ne yapayım:)

esasında düşündüm bende bazı durumlarda behringer anfi kullanıcısı sayılırım. ep 1500 poweramp i kabine bağlayarak kullanıyorum yüksek wat istediğimde. behringerin bana göre yaptığı en iyi 3 üründen birisi. seçerken behringer adına bakmadan seçtim. transistörlü bir rack kuracaksanız kesinlikle öncelikli tavsiyemdir. ve diğer ürünler gibi oyuncak sesler almak için değil.

peaveyin amerikan modellerine bakarsan senin için daha iyi olur.behringer rica ediyorum alma.tonlarından memnun olmazsın.benden sana söylemesi.daha da araştır ama peaveyin dışına çıkma

numetal_ demiş ki:
Slaytanic demiş ki:
selam arkadaşlar amfi almaya karar verdim ama çok karasızım Behringer GX 112 Blue Devil almayı düşünüyorum yada belki Behringer GX212 UltraTwin sizce behringer iyi bir markamı 300-400 dolar arası verebilicem gitarım jackson ve dod death metal pedalım var thrash veya death çalıyorum genelde ama clean tonları da fazlasıyla kullanıyorum şimdiden teşekkürler

Sakın alma.Benden söylemesi.Sevemedim bi türlü :?

arkadaşım sen bu amfiyi kullandın mı hiç, kullanmayı bilmezsen sevemezsin tabi,2 tane 12 inch lik hoparlörüyle nasıl derin bir bas verdiğini bilen bilir. clean tonlarına diyecek çok az şey var. dirve tonları çok etkili olmayabilir. bunuda sevdiğin türe uygun bir pedalla çok rahat halledebilirsin. pedala verdiğin paraya hiç acıma çünkü istediğin tür ün tonunu yakalamış olacaksın.
ayrıca behringer gx 212 ye denk bir amfi almaya kalktığın zaman göreceksinki iki katı kadar daha para ödemen gerekir. bende bu forumdan aldım ve alırken ince eledim.
bunları yazmamın iki nedeni var 1.si bende bir gün amfimi satmak istediğim zaman insanların amfime bakış açılarının yanlış olmaması. 2si de senin vereceğin kararın doğru olmasına yardım etmek. ben amfimi satmıyorum. sanırım bir iki yıl daha beni idare eder. önemli olan ürün tanıtılırken bilgi olmadan ürün hakkında iyi yada kötü şeylerin yazılmaması.
arkadaşım eğer alacaksan behringer gx 212 kullanıcısı olarak tavsiye ederim.

behringer gx 212 kullanıyorum ben. ve oldukça memnunum. kesinlikle tavsiye edebileceğim bir alet.

ancak!

stüdyo için daha ideal bir ürün olduğunu düşünüyorum gx 212'nin. çünkü özellikle efekt geçişleri arasındaki bekleme sahnede pek güzel olmuyor.

yaklaşık 26 kg olan bu ürünün başka bir dezavantajı olduğunu düşünmüyorum. drive tonları da gayet tatmin edici bana göre. tabi ki sert müzik icra eden arkadaşlarımızın illa ki bir distortion pedalına ihtiyaçları var -ki bu çaptaki tüm anfilerde aynı şeye gerek duyuyoruz.

behringer, fiyat-performans açısından rahatlıkla tavsiye edebileceğim bir marka. kesinlikle önyargılarınızı silin atın.

bence de önyargılı olmamak lazım.

bu arada bende de gmx 210 var, ya ben duruma alıştım ya da artık pek fark edilmiyor geçişlerdeki bekleme. gerçi alırken de aman ne olacak diye almıştım.

bu arada arkadaş satmış amfisini sanırım hayırlı olsun alan kişiye.

eski bir gx112 kullanıcısıyım ve gx112 fiyatından fazlasını hakeden bir amfidir. behringer ürünlerine önyargılı yaklaşılıyor. elbette zayıf ürünleri de vardır ancak genel olarak fiyatına göre yüksek performans ürünler sunuyor ve gx112 kesinlikle böyle bir ürün. clean tonları gerçekten çok sıcak ve güzel. drive'ı da gayet iyi. hatta üzerindeki cab.sim kullanıldığında da gayet sert distoriton tonları elde edilebilir
not: hem heaven kanalda hem de hell kanalda aynı fx aktif ise gecikme sorunu olmayacaktır

belkide gx 212 Türkiyeye geldiğinde ilk alanlardanımdır.Önceden marshall mg falan kullanıyordum.Özetlemek gerekirse drive olarak amfinin drivenı kullanacağım diyorsan kesinlikle uzak dur.Clean tonları muhteşem.Clean kanalındayken sesi sonuna kadar dayayıp masterdan kıstığın zaman özellikle fender tipi bi gitar kullanıyorsan tube screamer etkisini çok güzel yapıyor.Çift kabin olayı zaten çok güzel.Ama benim en çok işime yarıyan olayı arkadaki slave in olayı boss gt8 kullandığım için çift kanal girişiyle müthiş bi twin özelliği yakalıyorum.Zaten karakter olarak roland jc 120 ye çok benziyor.Tüm behringer ürünleri gibi başarılı bi taklit.Ama ben sadece bu amfiyi alacağım pedel kullanmayacağım diyorsan kesinlikle yetersiz gelecektir.Zaten efekt olayı fazla pratik değil.Eğer drive açısından daha kuvvetli bi amfi istersen peavylere bakmanı öneririm.Ama benim açımdan digital bi efektörle kullanılabilecek en iyi amfilerden biri.Bem amfimi alayım bissürü ekipmanım pedalım var bağlayacağım dersen çıkış gücü ve clean tonlarının güzelliği sayesinde seni tatmin edecektir.ama klasik amfi gitar şeklinde kullanacaksan drive ları yetersiz kalacaktır.Zaten artık çoğu kişi pedal kullanıyor.Tabi orjinal vox ve mesaları olanlar hariç :)

Daha önce yaklaşık olarak 1 yıl kadar GX112 kullandım ve oldukçada memnun kaldım...

Yakın bir süre içinde AC112 almayı düşümüyorum ama kafamda bazı soru işaretlerı var...

Öncelıkle ac112 , GX112 gibi footswitch geçişlerinde yarım sn kadar geçikme yapıyormu?

Ve ac112 yarı lambalı (tüplü) tabir edilen bir amfidir ve bu tüp ne kadar süre gitmektedir?
çünkü forumdan 2.el kullanılmış olarak alıcam bu önemli bir durum benım için...

Saygılar...

Sorularını ben cevaplayayım :D

Kanallar arasında geçişte veya efekt açıp kapatmakta herhangi bir gecikme yok. Daha önce grup arkadaşımın Gx112sini baya kullandığımdan kıyaslama imkanı buldum. Gx112 ye benzer tonlar var fakat Ac112 biraz daha gainli bir amfi. Eğer Gx112nin tonlarını sevdiysen Ac112yi daha çok seveceksin. AC112 nin ton karakteri biraz daha "etli".

Lamba ömrü konusunda kesin bir cevap veremeyeceğim fakat "uzuuun" bir süre olacağından emin olabilirsin. Zira lambalar öyle sık aralıklarla değişen şeyler değiller.

Teşekkürler whiskas hocam...

zaten bende senın amfıyi almayı düşünüyordum :)
ama sımdı degıl yaklasık olarak bır 15 20 gunum var almak için satılmazsa eger görüşürüz...

tesekkurler...

Geri