Börtü böcek yemek!

Karides ahtapot midye istakoz yengeç bunların hepsini yemekten büyük keyif alıyorum ki vakti zamanında kurbağa bacağı yemiştim. gayet lezzetli una bulayıp yağda kızartıolar. tavuk etinden farksız.
ve doyurucu da fransızların neden göbeksiz olduğunu anladım küçücük bişey hemen doyuruo insanı :D:D

Bence kültür farkıyla alakalı bir durum değil, önyargıyla alakalı bir durum.
Sonuçta yediğimiz ıstakoz, midye, karides, yengeç..vb. hepsi böceklerin çok yakın akrabaları ama onları yerken tiksinmeyi geçtim, lükse girecek miktarda para ödüyoruz.
Kokoreçin bağırsak olduğunu, bağırsakta hangi fizyolojik işlemlerin gerçekleştiğini de unutmamak gerek sanırım =o)

Bence fırsat olursa denemekte yarar var.

O anki açlık durumuma göre ben bile yerim başka bi şansım yoksa:DAçlığa dayanmak zor iş valla...Onlarda Allah ne verdiyse yiyolar işte yemek ayırmıyolar :D

Bir belgeselde izlemiştim insanların yiyemeceği hiçbirşey yok, en sevmediğiniz iğrenç gelen herhangi bir şeyi sürekli önünüze koyulduğunda ve belli bir süre ondan başka bir şey verilmediğinde artık o yiyecek size tadı muhteşem bir hale gelebiliyor... yani tamamen piskolojik neye alışırsak o yiyeceğin tadı bize muhteşem geliyor , böcek sizde yiyebilirsiniz alışmaya bağlı :) damak zevki diyenlerin de tezi çürümüş oluyor :) hatta bir çocuk üzerinde deney yaptılar, çocuk brokoli sevmiyor gördüğünde midesi bulanıyor iğrenç bir hal alıyor, bir ödül koydular yemesi için kabul etti,brokolinin bir sürü çeşidini yaptılar günlerce ve en sonun da artık brokoli yemeyen çocuk alıştı ödülü de kazandı :)

db demiş ki:
Bir belgeselde izlemiştim insanların yiyemeceği hiçbirşey yok, en sevmediğiniz iğrenç gelen herhangi bir şeyi sürekli önünüze koyulduğunda ve belli bir süre ondan başka bir şey verilmediğinde artık o yiyecek size tadı muhteşem bir hale gelebiliyor... yani tamamen piskolojik neye alışırsak o yiyeceğin tadı bize muhteşem geliyor , böcek sizde yiyebilirsiniz alışmaya bağlı :) damak zevki diyenlerin de tezi çürümüş oluyor :) hatta bir çocuk üzerinde deney yaptılar, çocuk brokoli sevmiyor gördüğünde midesi bulanıyor iğrenç bir hal alıyor, bir ödül koydular yemesi için kabul etti,brokolinin bir sürü çeşidini yaptılar günlerce ve en sonun da artık brokoli yemeyen çocuk alıştı ödülü de kazandı :)

Bende küçükken ıspanağı cips karşılığında yerdim, sonra alıştım şimdi seve seve yiyorum, benzer bi durum. Çocuğa o kadar eziyet etmeye gerek yokmuş :D bana gelseler söylerdim.

benim bir arkadaşıma çinde çiğ bir maymun kafası getirim kaşıkla beynini yemesi için önüne koymuşlar,tabi yememiş :D başka bir günde resturantta yengeç söylemiş,oda çiğ,kabuğunu bir kısmı kesilmiş vede canlı olarak gelmiş.yengeci öldürmeden yemesi gerekiyormuş :dil manyak bu adamlar

Aslında, bazı böceklerin (çeşitli karıncaların misal) besin değeri oldukça yüksek; gün içerisinde çoğumuzun takıldığı McDonalds vs. gibi yerlerden alabildiğimiz besin değerinin kat be kat üstünde.

acaba bunlar çok acıktıklarında ne diolardırki??

paşam bu akşam sana mis gibi kalorifer böceği hazırladım, ve hepsi çiğ.. üzerinede tatlı niyetine kozadan çıkmamış bi ipek böceği..

gece acıkırsan dolapda cenin salatası var, köpek bağırsağı soslu makarnada var.. ısıtır yersin..

anneeeaa buzdolabında fare var, husimato amcammı getirdi.. kuyruğundan biraz alsam orjinalliği bozulmaz dimi...

ve bunun gibi birçok diyalog....

Kucuktum biraz 17 yasinda falan,, arkadasimin gazina gelip, yiyemezsin dedigi ariyi yemistim. Cig yemedim ama pisirdim :) buyuk bi ariydi. Ama hamam bocegini falan gorunce bile tuylerim diken diken oluyo iyyy

ben yiyebileceğimi düşünüyorum şahsen. bir ara işyerinde ölü kelebek yedim, oda benim fear factore sürekli başvurmamı eleştiren iş arkadaşlarımın gözüne sokmak için yaptım. isterseniz devamınıda getiririm dedim ama mideleri bulanmış müsade etmediler :)

Fear Factor yarışması vardı hatırlarsınız neler neler yiyiyorlardı 8O ödülün sonucu kaç para olursa olsun yiyemem öyle her önüme konulanı 8O

fear factor faciaydı bence adam çiğ dana gözümü ne yedi hiç unutmam böle uzuyo çekiyor gelmiyor hepsini ağzına atıyo olmuyor hadi baştan. yok almıyım bana göre değil hatta insana göre değil bu böcek yeme olayı..ben-ce

Alışık olmadğımız için tuhaf geliyor. Biz koyun inek bağırsağını yerken dilini yerken ( ben yemem tabi) v.s. Elin çinlisi bi tane çekirge yemiş çok mu :D

Geri