Konsept (Progresif) - Ankara

Berk Kağan Tün - Vokal
Arda Mızrak - Gitar, Geri Vokal
Buğra Polat - Bas Gitar
Arda Özmen - Klavye, Geri Vokal
Mehmet Kerim Yücel - Davul

Konsept grubu, 2002'de Ankara'da Arda Mızrak tarafından kuruldu. Kurulduğu yıl ilk kaydını yapan grup, ondan sonra canlı performanslara ağırlık verdi ve Ankara'da birçok bar ve organizasyonda sahne aldı.

Bir çok eleman değişikliğinden sonra son halini 2007'de alan grup 24 Kasım'da Freddie Mercury anısına düzenlenen gecede sahne aldıktan sonra kayıtlara yöneldi son kadrosuyla Ocak 2008'de ilk kaydını beğeniye sundu...

Grup canlı performanslarında bestelerinin yanı sıra, Dream Theater, Opeth, Queen, Pain Of Salvation, Tool. vb birçok grubun parçalarını da çalıyor.

Grupla ilgili daha fazla bilgi almak, kayıtları dinelemek veya iletişime geçmek için www.myspace.com/konseptbandtr linkini tıklayın.

kayıt mükemmel olmuş dostlarım ellerinize sağlık cidden. davulun krosları biraz bası kapatmış gibi ama yine de harika.besteye zaten denecek birşey yok, yolunuz açık olur inşallah....kendinize iyi bakın

• Konu Sahibi Konu Sahibi
dediğin doğru olabilir.neticede grubun bütün elamanlarında tool hayranlığı var ama hiçbir zaman "tool gibi bir beste yapalım" tarzında birşey olmadı.insan ister istemez etkilenebiliyor dinlediği, beğendiği şeylerden.beste yapıldıktan sonra bizim de aklımıza geldi tool'a benzediği ama "yok bu toola benzedi atalım bunu" demedik doğal olarak.yine de yorumun için teşekkürler...

Merhaba arkadaşlar. Ben konsept grubunun vokali Berk! Sanrım bestelere şu cu bucu diyerek yorum yazmak yerine şuna benzemiş buna benzemiş demek daha iyi olabilir. Biz Toola adanmış bir grup değiliz dolayısıyla hiçbir bestemizi yok bu Tool olsun yok şu Rush olsun bu da biraz Dream Theater olsun diye yapmıyoruz sonuçta. Her ne kadar böyle de olsa yine de benzeyen yanlar olcaktır Hepsi progresif içerikli besteler sonuçta ve kullanılan kalıpların ve ya tonların benzemesi doğal olacaktır. Önemli olan müziğin ruhu ve hissettirdiği şeylerdir yine de teşekkür ederiz yorumlarınızı herzaman saygıyla ve sabırla bekliyoruz!

Klavye işini çok iyi yapmış :) çok hoşuma gitti , kayıt da kalite olarak vasat.Canlı alınırsa çok güzel olur.

Kolay gelsin

Evet kayıt bizim de tam olarak beklediğimiz gibi olmadı aslında. Bu arada çok yakın bi zamanda canlı olarak çalmayı biz de çok istiyoruz siz de hazırlıklı olun yavaştan!:D

Bronx demiş ki:
Klavye işini çok iyi yapmış :) çok hoşuma gitti , kayıt da kalite olarak vasat.Canlı alınırsa çok güzel olur.

Kolay gelsin

yorumların için teşekkürler.özellikle kayıt kalitesi olarak yorumları gerçekten dikkate almaya çalışıyoruz çünkü kısa bir zamanda miks ve masteringini yeniden yapacağız ve önümüzdeki kayıtlarda söylenenlere dikkat etmeye çalışacağız...

canlı çalmaya gelince berk'in de dediği gibi biz de canlı olarak çalmayı çok istiyoruz ve önümüzdeki kayıtları da bitirince canlı performanslara ağırlık vereceğiz..

saygılarımla, konsept-gitar

• Konu Sahibi Konu Sahibi
5 Nisan cumartesi günü Midasın Kulaklığı'nda ikinci kaydımızı aldık.

"X" şarkısının kayıt kalitesiyle ilgili kötü yorumlar aldığımız için onu da yeniden kaydettik. Ayrıca "Hayal" adlı bestemiz için de ilk defa ciddi kayıda girmiş olduk. Böylece birbirinden çok farklı iki bestemizi myspace sayfamızda beğeniye sunmuş olduk.

Stüdyoda sağolsun Erkan abi bizimle çok ilgilendi, şarkıları bu hale getirmek için kendini harap etti, ona da çok teşekkürlerimizi iletiyoruz.

X'in yeni kaydıyla ve Hayal'le ilgili yorumlarınızı bekliyoruz. Şarkıları dinlemek için www.myspace.com/konseptbandtr linkine tıklayabilirsiniz.

Son olarak Hayal'de bize eşilk eden eski vokalimiz Çiğdem'e de çok teşekkür.

Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler.Saygılar

Kayıtla ilgili almanız gereken çok yol var arkadaşlar. nasıl yaptığınızı bilmiyorum ama kanal kayıt almayı deneyin ve miksi yapan arkadaş ekolayzır ile oynayarak enstrumanları birbirinden ayırmaya çalışsın bir nebze de olsa. Herşey birbirine geçmiş durumda şu hali ile. Yapmaya çalıştığınız tarzı çok seviyorum ve saygım var kolay gelsin, yolnuz açık olsun
MM

mazemaster demiş ki:
Kayıtla ilgili almanız gereken çok yol var arkadaşlar. nasıl yaptığınızı bilmiyorum ama kanal kayıt almayı deneyin ve miksi yapan arkadaş ekolayzır ile oynayarak enstrumanları birbirinden ayırmaya çalışsın bir nebze de olsa. Herşey birbirine geçmiş durumda şu hali ile. Yapmaya çalıştığınız tarzı çok seviyorum ve saygım var kolay gelsin, yolnuz açık olsun
MM

Yorumların için teşekkürler, her ne kadar hiçbirisine hiçbir şekilde katılmadığım yorumlar yapmış olsanda.
Saygılar...

mazemaster demiş ki:
MM

dostum yorumlarıniçin teşekkürler. lakin değinmek istediğim bir konu var.
kayıtlar Ankara da Midas'ın Kulaklığı nda alındı ve KANAL KAYIT idi. Fakat sanırım senin ses sisteminden kaynaklandığını tahmin ettiğim bazı problemler dolayısıyla sana hücum kayıt gibi gelmiş. ama yine de ne olursa olsun kanal kayıt ile hücum kayıt arasındaki farkı, az çok müzikten anlayan birisinin farkedeceğini düşünüyorum. Şarkıların kaydı bir gün, miksaj ve masteringi de bir gün olmak üzere toplamda iki gün almıştır bu kayıtlar. bırakın ekolayzırla oynamayı, gitar tonlarında davulun kick tonuna kadar en ince ayrıntılar masaya yatırılmış ve uzun bi uğraşın sonucu kaydedilmiştir.
saygılar, ses sistemine başarılar..

Geri