Gitara killswitch nasıl takılır?

ufak switch bulmuş eleman :) bi de bunların olayı basılı tuttuğun sürece kill etmesi, elini çektiğin anda tekrar ses geliyor. bunlardan karaköyde bulmak kolay, bunların switch edebilenlerinde işte dediğim sorun var. benim footswitchte bunun yuvarlağından var.

Arkadaşlar kafamda baya güzel fikirler oluştu teşekkür ederim gerçekten.
bakalım haftaya falan tremsetter takacağım gitara o arada killswitchi de aradan çıkarayım diyorum. nasıl yaptığımı anlatırım bitince..

arkadaşlar bir de phase switch var. bu modifikasyon humbuckerlı gitarlarda reggea, funk gibi türler çalınmak istendiğinde sesi uygun hale getirebiliyor anladığım kadarıyla. bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

alpergrk demiş ki:
bakalım haftaya falan tremsetter takacağım gitara o arada killswitchi de aradan çıkarayım diyorum. nasıl yaptığımı anlatırım bitince..

Tremsetter'la da ilgili görüşlerini ve deneyimlerini aktarabilirsen çok sevinirim. :)

alpergrk demiş ki:
arkadaşlar bir de phase switch var. bu modifikasyon humbuckerlı gitarlarda reggea, funk gibi türler çalınmak istendiğinde sesi uygun hale getirebiliyor anladığım kadarıyla. bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

bahsettiğim kill switch ve volume leri yer değiştiren gitarımda aynı zamanda phase inverter da var evet :D eheheh

benimki orta manyetiği ters faza geçiriyor. gitar HSS, altta dimebucker, ortada stock jackson, üstte classic stack var. yani aslında HSH da denilebilir. orta manyetiği ters faza aldığınızda tek başına işe yaramaz, diğer manyetiklerle kullandığınızda etkisini görürsünüz. tizleri daha ön plana çıkartır, basları yutar. manyetiklerin arasındaki fiziksel mesafeye göre iptal edilen frekanslar değişiyordu sanırım, tam emin değilim. sanırım manyetiklerin arasındaki mesafe arttıkça daha tiz bir ton elde ediyordunuz. ben orta ve üstü ters faza almayı seviyorum, özellikle clean tonda çok hoş, parlak ve tiz bir ses alabiliyorum.

_JuDaS demiş ki:
alpergrk demiş ki:

Tremsetter'la da ilgili görüşlerini ve deneyimlerini aktarabilirsen çok sevinirim. :)

Hocam valla tremsetterdan beklentilerim büyük :)
Gerçekten işe yarıyorsa çok rahatlatacak beni. Sırf akord bozuluyor diye kaç zamandır dogru düzgün kullanamadım tremoloyu. Her ne kadar kilit sistemi olsa da olmuyor olmuyor olmuyor :) illaki bir ya da iki telde sorun çıkıyordu. Şimdi yolda geliyor işte birkaç güne gelir diye bekliyorum. Bu arada sorunumu çözerse hepinize önerecegim. Çünkü pahalı bir aksam sayılmaz. Kargo falan dahil 45 dolara geliyor.

Obican sana da teşekkür ederim, dediğin gibi cleanler güzel oluyor faz modu ile ve ben de bunu istiyordum. Birisini buldum sanırım faz ayarlarını iyi bilen. O işi de ona hallettireceğim. Şu 15 gün içerisinde sanırım benim gitarı baya büyük bir değişim bekliyor. Bi bitsin sizlerle paylaşırım umarım

Arkadaşlar bütün hepsi yapıldı. Killswitch de takıldı, humbuckerların ikisini aynı anda single a çeviren bir switch de takıldı ve tremsetter da takıldı.
Tremsetterı herkese tavsiye ediyorum, hayatınız değişecek emin olun. Eger floyd kullanıyorsanız tabi. Floydu kullanmazken sanki sabit köprülü bir gitar çalıyormuşsunuz gibi oluyor. Herşey çok iyi. Floydu istediginiz kadar oynayın, akordda en küçük bozulma olmuyor gerçekten. Ben şok yaşadım bu kadar beklemiyordum. Tremsetter hakkında diye bir başlıkta yazmıştım. Birşeyler fotolarını da görebilirsiniz.

51275377fh0.jpg

56359343on8.jpg

62969984ze2.jpg

32387911vu0.jpg

36686981us1.jpg

69247750kg8.jpg

Arkadaşlar bütün hepsi yapıldı. Killswitch de takıldı, humbuckerların ikisini aynı anda single a çeviren bir switch de takıldı ve tremsetter da takıldı.
Tremsetterı herkese tavsiye ediyorum, hayatınız değişecek emin olun. Eger floyd kullanıyorsanız tabi. Floydu kullanmazken sanki sabit köprülü bir gitar çalıyormuşsunuz gibi oluyor. Herşey çok iyi. Floydu istediginiz kadar oynayın, akordda en küçük bozulma olmuyor gerçekten. Ben şok yaşadım bu kadar beklemiyordum. Tremsetter hakkında diye bir başlıkta yazmıştım. Birşeyler fotolarını da görebilirsiniz.

51275377fh0.jpg

56359343on8.jpg

62969984ze2.jpg

32387911vu0.jpg

36686981us1.jpg

69247750kg8.jpg
merhaba hocam su humbuckeri single ceviren swicth demissiniz onu biraz anlatma sansınız varmı acaba ??

Geri