Les paul kasa 2 humbuckerlı gitarlara manyetik takmak

merhaba arkadaşlar bir arkadaşım yeni aldığı manyetiklerini kendisi takmak istiyordu bende ona paintte çizip yolladım nasıl yapacağını burayada koyayım dedim belki birinizin işine yarar...manyetik değiştirme olmasa bile çeşitli ağrızaları (tel kopması lehim atması vb...) bu şemadan yola çıkarak kendiniz düzeltebilirsiniz...

DİKKAT! yanlızca sg ve les paul kasa, 2 humbuckerli ve toogle (3 yollu) switchli gitarlar içindir!

http://img522.imageshack.us/img522/1548/manyetikmodifiyesilc1.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
aslında düşündümde bazı strat kasa gitarlarda da 3 yollu switch bulunuyor... ibanezin bir modelinde görmüştüm sanırım onun modifiye işlemlerinde de kullanabilirsiniz ;)

önemli olan gitarınızın switchinin 3 yollu (toogle) switch ve 2 humbucker li olması...

bu arada güzel bir şekilde lehim yapamayan ya da temel elektronik bilgisi olmayan arkadaşlarımıza push pull olayı olan bir gitarı lehimlemek için kasmamalarını önermekteyim (hele ki takılcak manyetiğin 5 kablosu varsa) şema önümde olmasına karşın elimdeki gitardaki ek bağlantılar sayesinde 2 manyetiği takmak değil lehimlemek tam 1 saatimi aldım deneme yanılma yönteminin dibine vurdum (tabi her gitarda o şekilde bağlantılar olacak değil )

eğer inatçı değilseniz baktınız olmadı gidin bir bilene yaptırın rahat edin.

Geri