Lacrimosa

'Yabancı Rock Grupları & Sanatçıları' forumunda Lost tarafından 10 Nisan 2004 tarihinde açılan konu

 1. Tilo gothic müzik konusunda aşmış bir adam. Müzikle uğraşıyor olsaydım biraz bangır bangır birşeyler yaptıktan sonra bunu yapardım dedirtmiştir bana. Budur...
   
 2. Pek ilgilenen yok galiba. Halbuki forumdakilerin ilgisini çekebilecek türde olduğun düşünüyorum. Orkestra muziği ve metal bir arada olsun diyorsanız kaçırmayın. Elodia albümünü tavsiye ederim. Merak edenlere 4 adet te şarkı;
  Halt Mich
  Schakal
  Durch Nacht und Flut
  Fassade - III.Satz
   
 3. Var var ben varım.Aslında dilleri çok kaba gelsede(almanca şarkı sevmem) müzikleri güzel

  not every pain hurts en sevdiğim şarkısı.Çok kaliteli çizgisini koruyabilen gruplardan.Yanlız vokalisti olan orta karar insan var ya hiç sevmiyorum.İnsan ya erkeğe benzer ya kadına.
   
 4. Lacrimosa o adam işte. Tilo Wolff. Bütün işleri yapan o. Hatta logosundan plak şirketine kadar...
  Saygı duyarım. (Sevmek ayrı mesele. Şu grubu veya şu adamı seviyorum diyeceğim kimse yok zaten. Sadece müzikleriyle ilgilendiğim insanlar sonuçta...)
   
 5. doğru söylüyosun beni ilgilendirende müzikleri zaten.
   
 6. inferno albümü var ben. Fazla kesmedi açıkcası.. Bilmiyorum Lacrimas Profundere dinliyorum doom olarak. Onlardan sonra biraz sabun köpüğü kalıyor. Ama piyasada yeri iyidir.
   
 7. Angst ve elodia'yı dinle bulursan......
   
 8. Aslında isim benzerliği dışında pek kıyaslanacak gruplar değil. Lacrimosa ya metal demek bile zor. Dolayısıyla doom niyetiyle dinleyince sabun köpüğü kalabilir. Senfonik, klasik(örn. "Elodia" da 170 civarında müzisyen katılımı) gitarlı gotik bişey :wink:
   
 9. Kesinlike katılıyorum.
   
 10. Peki "Echos" albümünü dinleyen oldu mu?Hiç bahsedilmemiş bu muazzam yapıt.
   
 11. stille tek olur.. alemin en iyi goth metal albumudur uzerine hic bi album tanınmaz... ilk album angst en deli doom metal albumlerini cebinden çıkartır. Tilo wolf muzik tanrısının diger adıdır. Fanıyımdır.
  Manowar allahsa lacrimosa da kutsal ruh, kiss'te allahın oğlu isa mesih tir hjejhfhuehuhfej :twisted: :twisted:
   
 12. merak ettim şimdi. ismi aklımda kalacak rastlarsam dinlerim
   
 13. eger doom gothic dinliyorsan ya da hayatin karanlik yonlerini gormeyi orenmissen lacrimosa'yla tanismamak cok buyuk ayiptir+ kayiptir.

  Echos'â gelecek olursak. Elodia, fassade echos birbirini izleyen bu albumlerde distortion yogunluugu gittikce azalmakta... Hele echos tamamen klasik muzik agirlikli nerdeyse (grubun copycat gibi heavy hitlerini goz onune alirsak hele). Bu kisinin muzikal zevkine gore degisen bi olay. Ben seviyorum.
   
 14. "Fassade" ve "Echos" albümlerini seven birisine rastladım sonuçta.Peki "Echos" albümünün Lacrimosa albümleri içerisinde yeri sana göre neresidir?Kaliteli değil mi?
   
 15. lacrimosa öyle cok da bangır bangır değil sonucta.. lacrimas Prof. ya da ne biliim theatre of tragedy'nin eski albümleri kadar da karanlık diil...
  ama bence hiç bir grup (tüm tarzlardan bahsediyorum) klasik müzik ve rock-metal tabanını bu kadar uyumlu, yumuşak, hüzünlü ve sert notalarla, geçişlerle birleştirememiştir ve böyle bir duygu yoğunluğuyla yansıtamamıştır. çünkü klasik müziği kullanan rock-metal grupları genelde senfonik orkestrasyonu (o da ne lan?uygun kelimeyi bulamadım galiba :oops: ) sarkılara sonradan ekliyorlar, ama lacrimosa'nın müziğinin temelinde senfoni orkestrası var gibi geliyo bana.
  yine de, lacrimosa ağır bir müzik yapıyor. yani her zaman oturup dinleyemiyorsunuz çünkü gerçekten çok yoğun..
   
 16. aslında bu türü çok sevmem, ama yakın olarak him ve beseech'i dinledim ve özellikle him'i çok severim. o yüzden merak ettim. dediğim gibi, bir yerden bulmak lâzım. Özellikle de klâsik müzik kısmının daha ağır olduğunu öğrendikten sonra.
   
 17. alman kökenli bir gruptu sanırım yanılıyor muyum?
   
 18. lacrimas profundere sarkısı indircem die yannıslıkla lacrimosa sarkısı indirmem sayesinde tesadüfen kesfettim bu grubu:)
  bncede ikisinin de alman olması ve isim benzerliği dısında pek de alakası yok.
  he bu arada him'le lacrimosa ne alaka ya?
  him ve lacrimas profundere desen anlıcam,yine brz benziolar da..
   
 19. En çok Elodia albümlerini beğenirim ama grubun geçirdiği evrimi takip edince nasıl olgunlaştıklarını daha net görmek mümkün.
   
 20. Ya direk âlâkası olduğunu söylemedim zaten. Hani ikisine de Gothic Rock deniyor ya, o yüzden.
   

Bu Sayfayı Paylaş