Klavye'ye LED modifikasyonu hakkinda...

Arkadaslar bass gitarimin klavyesine LED isik modifiyesi yapmak istiyorum.. Ama bunun icin cok kaliteli bir usta bulmam lazim.. Yani bass imi heder etmek istemiyorum.. yada ucuz bi bass alip acaba oonun uzerinde bi deneme yaptirsam sonra orjinalini mi yaptirsam diye de dusunuyorum :roll:

Tam olarak modifiye su:

Klavyeye delikler acilacak LED'ler yerlestirilecek.. klavyenin altindan bir kanal acilacak LED'lere seri kablo cekilecek.. bu kablolar devre kutusuna gidecek.. Devre kutusuna LED'leri beslemek icin ya ekstra pil yuvasi konacak yada LED'ler bir sekilde Jack'tan beslenecek... LED'ler mavi bu arada merak edenler icin belirtiyim :)

:arrow: Birde arkadaslar bu olayi ben yukardaki gibi tahmin ediyorum.. Tam olarak semasini bilen varsa yardimci olursa cok sevinirim..

Bu modifikasyonu kim yapabilir? Bildiginiz guvendiginiz usta var mi? Yardimlariniz icin cok tesekkurler simdiden :)

Modifiye edilecek gitarin ve modifiyeli gitarin resmi asagidadir..

SUC50101.jpg

SUC50121.jpg

LEDs1.jpg

samrivers.jpg

Vay be, Limp Bizkit style. :p

Yüksel Usta'nın atölyesinde kendisinin gayet temiz yaptığı bi ledli gitar görmüştüm geçen yıl. Ton-volume potlarının arasında bi mini switchle açılıp kapatılıyodu ledler ama açıkçası ben normalde işçiliğini beğenmiyorum Yüksel usta'nın :) Yani bilgi vermek için yazıyorum "çok temiz modifiye edilmiş bi gitar gördüm" ama bi tavsiye değil bu.

Bu arada Sims Custom Shop'taki mavi ledler de çok hoşmuş, normalde daha büyük boyutlu yapıyolar ışıkları, biraz itici oluyo büyük olunca. =)

• Konu Sahibi Konu Sahibi
SimS Custom Shop la gorusuyorum.. oraya yaptirabilirim belki.. :) Yuksel usta'yi bende pek begenmem dogrusu.. ama bi gorusuyum yinede ;)

tesekkurler.

Bu ledlele ilgili aklıma bişey geldi.
Hani bi ara cep telefonları için satılan çin malı ledler vardı.Telefon çalmadan önce yanıp sönen bişelerdi işte.
Onlar sanırsam gitarlardada çalışması lazım.Çünkü elektromanyetik alanda meydana gelen değişmelerden kazandıkları enerji ile çalışıyorlar. Gitarlatımızın manyetiklerinin çevresi de bie elektromanyetik alan cenneti olduğuna göre gitardada çalışmaları lazım. (Fizik2 yi BA ile geçmiştim:D)

deadlyman demiş ki:
Bu ledlele ilgili aklıma bişey geldi.
Hani bi ara cep telefonları için satılan çin malı ledler vardı.Telefon çalmadan önce yanıp sönen bişelerdi işte.
Onlar sanırsam gitarlardada çalışması lazım.Çünkü elektromanyetik alanda meydana gelen değişmelerden kazandıkları enerji ile çalışıyorlar. Gitarlatımızın manyetiklerinin çevresi de bie elektromanyetik alan cenneti olduğuna göre gitardada çalışmaları lazım. (Fizik2 yi BA ile geçmiştim:D)

hehe abi ama o ledleri nereye yapıştırdığınla önemli...klavyeye çıkıntı yapıcak şekilde yapıştırılmaz ki...anladığım kadarıyla klavyeye led işi zor bir iş...hatta baya ince iş...

Limp Bizkit'in basisti ve Steve Vai'yi örnek gösteriyoruz baksana...Bu adamların gitar,lüthier,teknisyen koleksiyonu vardır...

led yaptırmaya gerek yok bana kalırsa, fosforlu inlay de aynı işi görür sonuçta aydınlık yerde led açmak gereksiz, karanlık alanlarda da en ufak ışıkta parlar zaten. Hatta forumda vardı o tarz gitarın karanlık çekilmiş fotosu.

bu led olayını zamanında ben de çok areaştırmıştım..
ankarada bulamamıştım malsef.. kendim de kalkışmadım gitar yalan olmasın diye :)
bişeyler bulabilirsen bana da haber verir misin dostum..
bu arada bas gitarım aktif , haliyle pil var 9v luk.. bu bi + olabilir benim için..

Amerika ve Ingiltere'de bu isi yapan luthier'lerle gorusuyorum fakat fiyatalar biraz pahali.. Ingiltere bu isi en ucuz yapan yer simdilik.. masrafi 13 LED + Kargo = 350 Sterlinden fazla tutuyor...

Ama yaza kalacak buyuk ihtimal.. Bar programlari falan var.. 45 sterlin geri gonderme parasi ve LED masraflari tutuyor.. Sims CustomShop'la pazarlik yapiyorum :)

Turkiye de yaptirmak istiyorum aslinda Erkan Sizarlar'i ikna etmem gerekiyor :p

Geri