Hipshot Tremsetter hakkında

Gerçekten, 6 kişi oldu su an bir an önce bu sipariş işini ayarlayalım, alpergrk, mersinden_ersin , yardımlarınızı bekliyoruz dostlar :) Daha fazla dayanamayacagız yoksa ..

arkadaşlar indirim yaparlar mı bilmiyorum, mailleşilir aldıgım yerle, konuşulur fakat şöyle bir durum var şimdi :) 7 kişi oldunuz toplamda 7x35=245 dolar eder. Kargoyu da birleştirip gönderecekleri için ucuza gelir iyi olur da. Gümrükle ilgili hiçbir bilgim yok. Kargo paketinin cebinde faturası oluyor bunların. Bir zorunluluk. Gümrük işlerini bilen varsa yazsın lütfen. Sonra siparişi veririz, bu 150 dolardan fazla deyip gümrükte tutmasınlar. Vergi istemesinler. Sanki öyle bir sınır vardı gibi hatırlıyorum. Ben tek bir tane getirttim. İki arkadaşım vardı, onlar da iki tane birarada getirtmişti, direk eve geldi aletler.
Bu konuyu ögrenirseniz toplu getirtebilirsiniz işte. Ya da 2li ya da 3lü şekilde getirtilecek mecburen. Zaten bir tanesinin kargo ücreti 10 dolarsa iki tanesinin 12 dolar falan.

Hmm inş. dediğin gibi gümrükle ilgli bilgisi olan biri bizi aydınlatır bu konuda.Dediğin gibi mailleşip bişeyler ayarlarsanda indirim konusunda baya güzel olur.. Kısa zamanda alalım su Tremsetter ları ya.. Gecikmesin yani. Hadi bakalım son durumu bekliyorum ..

arkadaşlar gümrükle ilgili bildiğim kadarıyla 100 usd yi geçmeyecek her paket vergiye tabi deil biz 7 tane falan alcak olursak eğer toplamı 100 usd yi geçeceği için her iki yada üç tanesini bi pakette getirmemiz gerekir ki 100 usd yi geçmesin paketler...

Ee o şekilde konuşur anlaşırız, onlar da olaya daha hakimdirler, dediğiniz gibi 2'li 3'lü paketlerde kargolarlar, hatta farklı şehirlerde oturanlar için kolaylık bile olur.

alpergrk demiş ki:
arkadaşlar indirim yaparlar mı bilmiyorum, mailleşilir aldıgım yerle, konuşulur fakat şöyle bir durum var şimdi :) 7 kişi oldunuz toplamda 7x35=245 dolar eder. Kargoyu da birleştirip gönderecekleri için ucuza gelir iyi olur da. Gümrükle ilgili hiçbir bilgim yok. Kargo paketinin cebinde faturası oluyor bunların. Bir zorunluluk. Gümrük işlerini bilen varsa yazsın lütfen. Sonra siparişi veririz, bu 150 dolardan fazla deyip gümrükte tutmasınlar. Vergi istemesinler. Sanki öyle bir sınır vardı gibi hatırlıyorum. Ben tek bir tane getirttim. İki arkadaşım vardı, onlar da iki tane birarada getirtmişti, direk eve geldi aletler.
Bu konuyu ögrenirseniz toplu getirtebilirsiniz işte. Ya da 2li ya da 3lü şekilde getirtilecek mecburen. Zaten bir tanesinin kargo ücreti 10 dolarsa iki tanesinin 12 dolar falan.

arkadaşlar ben de toplu getirtmek isterim ancak 100 dolar üstü ürünler gümrükte vergiye takılabilmekte malesef. 3 tane aldığımızda da 105 dolar olmakta, yani en fazla 2 adet alınabilir tek siparişle.

ancak abd den birisi alsa ve türkiyeye kargolasa sorun çıkmayabilir. ama hatırladığım kadarıyla aynı zımbırtıdan 3 taneden fazlasını da hediye ya da kendi malım şeklinde yutturamıyorsun.

bir de satıcıyla anlaşıp, düşük fatura kes ya da pakete fatura koyma hediye gibi yap denilebilir.

ancak bunlar garanti değiller malesef, onun yerine 2 şerli gruplar halinde almak en mantıklısı. eğer ki toplu alımda indirim yapmazlarsa(ki sanmıyorum yapacaklarını) kargo ücretini düşürmeye kasmak anlamsız biraz. zaten 12/2=6 dolar(2 tane alana öyle demiş bir arkadaş, bilmiyorum ama teki 10du sanırım) kişi başı kargo ücreti. toplamda 42 dolara geliyor, 55 ytl falan eder. zaten farklı şehirlerde yaşamaktayız ve kargo üceti 5ytl civarı olacak birbirimize yollarken.

dediğim gibi aynı şehirde yaşayanların ikişerli gruplar halinde alması en mantıklısı. ben bursada yaşayamaktayım ancak çiftimi buldum:) bi ara esince getirteceğiz...

ama yine de toplu alımda indirim olur mu diye sormak gerek, bu konuda da ingilizcesi iyi olan arkadaşlardan yardım beklemekteyiz. 7 sayısını düz 10 yaparız, elimizde kalmaz satarız artanını zaten...

Mersinden ersin kardeşim ;) getirtelim ozaman ikimiz, diğer aynı şehirde oturanlarda anlassın konussun, gerçekleştirelim, ersin msne girdiginde yaz bana göremiyorum seni ben ;)

bak bunun olacağını tahmin etmiştim iskelet abi(ilker işte ya)

biz forumdan niflehim(yada onun gibi bi nik, özgün) abiyle getirecektik, hatta bu başlığı bana o gösterdi, partner derken onu kastetmiştim. ancak sana da birini buluruz, arkadaş arkadaşın sponsorudur hesabı:)

başlığı açan arkadaş alırken hangi aşamalardan geçildiğini anlatmıştır, anlatmadıysa da anlatacaktır bu ilgiden sonra. çok zor bir alışveriiş olmaz tahminimce, yardım gerekirse de bi hal çare bulur bu kadar adam birbirine...

arkadaşlar merhaba nasıl alacagını anlatayım.

http://cgi.ebay.com/Hipshot-Tremset...ZWD1VQQ_trksidZp1638.m118.l1247QQcmdZViewItem

bu linkten, yani bu satıcıdan alacaksınız. saglam ve ucuz olan yer burası ve hemen kargoluyorlar. hipshot'ın kendi sitesinde şuan bu alet 48 dolar mı neydi. şimdi bakmayayım tekrar.

Bu ürünü almak için bir adet kredi kartı gerekiyor tabi ki.
E-Bay'de bir hesap oluşturun. Daha sonra bir de

https://www.paypal.com/

adresinden hesap oluşturmanız gerekecek. Kredi kartı bilgilerini bu siteye giriyorsunuz ve 2 dolara yakın bir para kesiliyor kartınızdan ama ilk siparişinizden sonra tekrar o para hesabınıza geçiyor.
Paypal üyeliginden sonra 3-4 gün içinde kredi kartı hesabınıza netten girdiginizde işlemlerinize bakarsanız paypal ücretinin kesildigini gösteren satırda bir kod oluyor. O kodu paypal sitesine girip, tam üyeliginizi saglamış oluyorsunuz.

Sonra işte yukarıdaki e-bay linkinden "buy it now" deyip ilerleyerek işlemleri tamamlıyorsunuz. o zaten sizi paypala yönlendirerek. parayı ödemenizi saglıyor.

başka soracagınız birşey olursa her zaman cevap veririm. umarım anlatabilmişimdir nasıl olacagını.
karışık gibi görünüyor ama üyeliklerinizi yaparken gerekli açıklamaları okuyarak herşeyi daha ii anlayacaksınız.

iyi alışverişler.
bu arada birisi 120 liraya satıyor şuan sıfır getirtmiş sanırım. Garajda gördüm ilanı. pes diyorum...

hocam 45 dolara yani yaklaşık 55 liraya kendin getirtebiliyorsun. ama paypal ve ebay ile ugraşmak istemiyorsan adam verirse 70 liradan satın al derim. bi de 1 hafta bekleme derdin olmuyor. ama 95 nedir ya abartı.

paypal e geçen yıl üye olmaya çalışmıştım, işbankı kabul etmemişti. yapı kredi denedim, sonra vazgeçtim. işbankı tekrar kabul etmezs bakacağım bi hal çaresine...

mersinden_ersin demiş ki:
paypal e geçen yıl üye olmaya çalışmıştım, işbankı kabul etmemişti. yapı kredi denedim, sonra vazgeçtim. işbankı tekrar kabul etmezs bakacağım bi hal çaresine...

artık tüm visa ve mastercardları kabul ediyor bildigim kadarıyla

Geri