Midi Klavye Seçimi

Cubase SX ile iyi çalışan ama Sonar ile çalışmayan MIDI klavye diye birşey yoktur. Biriyle çalışan klavye hepsiyle çalışır, zira sonuçta MIDI klavye MIDI standardına göre bir takım sinyaller gönderir, dolayısı ile MIDI standardındaki sinyalleri anlayabilen her program da onunla çalışır :D

1) Kaç oktav bir klavye istiyorsun? 49 tuş mu? 61 mi? 76 mı? 88 mi?

2) MIDI controller olarak hangi özellikler olsa iyi olur, hangileri umurunda değil? (ör. Klavyesi ikiye üçe bölünebilen, üzerinde atanabilir programlanabilir MIDI program tuşları/potları olan, USB/DIN soket bağlantılı vesaire vesaire...)

3) Normal synth tuşesi mi istiyorsun yoksa bir gerçek piyano gibi tokmak tuşeli bir Master Klavye mi istiyorsun?

4) Bütçen ne kadar?

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Açıkçası reason daki ses bankasından yararlanmak istiyorum... ve klavyeyle notlarımı çaldığımda bilgisayarda gözüksün istiyorum. şimdi fiyat konusunda minimumla, ortalama ne kadar eder onu bilsem ne kadar bütçem olduğunu söylerdim; şimdi söylesem ya komik kaçar yada ortama bi alet alırım; o nedenle fiyat bilgisi ve özellikler hakkında biraz bilgi verirseniz sevirim. Teşekkürler...Herhalde tuşlara ses atamalı ve master klavyeli iyi olurdu? Dediğim pahalı bir şey istemiyorum amatorum bu konuda...

Sana 49 tuşlu (4-oktav) olarak Edirol'un PC-300 MIDI klavyesini veya Evolution'un MK249 veya MK-249C modelini öneririm. İkisi de hem DIN hem USB bağlanabiliyor. Özellikleri için mavi yazılara tıkla.

Edirol'u Ant Müzik, Evolution'u da Motif Elektronik getiriyor. Kontak detayları ve web adresleri Temsilci Firmalar başlığında mevcut.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Keystation 49e bu nasıl sizce reasonda ve cubasede işimi görürmü? oxygende çok az tuş var yeterli olurmu bilmiyorum ama onunda özellikleri çok gibi arada kadlım :(

Selcuk,
Keystation 88 Haziran ayı içinde elimizde olacak ve fiyatı 1050 EUR + KDV gibi olması düşünülüyor. Ama tanıtım amacı ile bu fiyatın altında satılması yüksek ihtimal!

Orpheus,
49e üzerinde kontroller olmaması özellikle Reason için büyük bir dezavantaj. Oxygen8'de az tuş var ama transpoze özelliği ile istenildiği gibi kaydırılabiliyor tuşlar. Şahsen benim tercihim kontrol özelliği olan klavyeden yana olacaktır...

forumda maudio ozone dan bahsedildiğini görünce hemen bişiler sormak istedim.yaklaşık 6 ay önce kadar maudio-ozone aldım,fakat sürekli kitlenme problemi yaşıyorum,hatta geçen hafta barda programa çıkmadan laptopumun usb leri yandı,gece boyunca kullanamadım ses kartını.zaten hiçbirşekilde barda laptopumu fişte kullanamıyorum,kendi şarjıyla kullanabiliyorum,fişte kullanınca ses kartı kitleniyor.Voltajla alakalı bir problem sanırım,regülatörde kullanıyorum.Bir çözüm öneriniz varmı acaba?

Geri