Fender Kafa+Kabin

merhaba arkadaslar bu konuda fender kafa+kabin sistemlerden bahsedelim diyorum suan cok fazla grup fender sistem kullanmasa da bence harika sistemler.bir sorum olacak Turkiye de fender kafa+kabini nereden satin alabilirim ozellikle vintage serisi(duman-batuhan in kullandigi gibi)??? saygilarimla iyi calismalar...

Aslında bakarsan fenderin fazla grup tarafından kullanılmadığı doğru değil. Örnek olarak şarkılarının çoğu clean ton ağırlıklı olan RHCP grubu, sırf marshall ile anlaşmalı olduğu için bir zamanlar Sahnede Marshall Kafa Kabinler görünürken gitarları sahnenin görünmeyen bir yerinde kurulu olan Fender Kafa+Kabinlere bağlı şekilde çalıyordu. Yoksa o clean tonlar marshalldan çıkmaz değil mi :)

Fenderler karakterleri itibarı ile çok bright yani parlak bir sound veriyorlar. Bu yüzden processör vb gibi aletlerle çok iyi sonuç alamadım ben çünkü naparsanız yapın fenderin kendi karakteri sizin ayarladığınız tonu bastırıyor.. Ama kendi başına fenderin üzerindeki drive, yaptığınız müziğe uyuyor ise (cleanlere zaten laf yok sevmeyeni dövüyolar!) harici hiç birşey kullanmadan iş görecek kalitede bir sistem.

Bir de Fender amfi fender gitar ile kullanılınca sonuç çok daha güzel oluyor çünkü adamlar amplikatörünü kendi ürettiği gitarın karakterine göre tasarlıyor. Fender gitarlar çok tok bi sounda sahipken amplikatörleri de çok parlak bi karakterde, bu ikisi birbirini dengeleyince hem hacimli tok, hem de parlak ve keskin bir ton ortaya çıkıyor...

Fender'i bulursan Kıvılcım'da bulursun. Fiyatlar çok abartı değil (USA ile kıyaslarsak abartı) avrupa fiyatına yakın.

Geri