Kurzweil K2000 de yardıma ihtiyacım var.

Merhaba
Şöyle bir problemim var.K2000 i açıyorum herhangi bir tuşa basınca restart ediyor.Bununlada kalmıyor ''1-2-3''beraber basıp hard reset yaptığımda factory presets lerin yüklenmesi gerekirken hiçbirşey ekranda gözükmüyor.Sonra açıp kapıyorum.Bir bakmışım ki factory preset ler geri gelmiş.Klavyeye dokununca anında tekrar restrat etmiş.Of of.Aranızda bunun çözümü hakkında bilgiye sahip bir dost var mı?Yoksa ,tanıdığınız bir şeytan :evil: çıkaran papaz linki biliyor musunuz? :? 8O

*Bu arada K2000 v 3.01 .
Teşekkürler.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Sağol Mahcem ancak orayı daha önceden iki kere taramıştım.Ne yazik ki bu problemi tek yaşıyan benim sanırsam dünyada.Anladığım kadarıyla mainboard da bir çatlak var yada bu aletin power spl si falan oksitlendi.

Mahcem demiş ki:
Bu arada avatarını da bir yerden hatırlıyorum ama... ;)
Allah allah nereden görmüş olabilirsin ki acaba.Dünya küçük. ;) ;)

SOS Forumundan arkadaşım Scottdrü kullanırdı o avatarı ;)

Aklıma gelmişken, sen bu derdini Sound On Sound Music & Technology forumuna yaz, orada K2000 sahibi birkaç kişi mutlaka çıkar, onlar sana yardımcı olurlar.

Selamlar... Bende K2000 kullanıyorum. Sendeki sorun eskiden bende de oluyordu ve ozamanlar SCSI Cd-rom'u görmediği için YAPALI'ya götürmüştüm. Oraya arasıra gelip teknik servis işlerine bakan birisi vardı. O adam benim SCSI kontrol çipinde bir bozukluk oluğunu tespit etmişti ve orada başka birçok sorunu olup yurt dışından yedek parça bekleyen bir K2000 den o çipi söküp benimkine takmıştı (50$'a). O zaman alet düzeldi ve kendi kendine resetlerde bitti... Ama genede çok nadirde olsa çok sample yükle-sil-yükle yaptığımda sapıtıyor :) ozaman ancak hard reset yaptığımda kendine geliyor... Ancak bu arada aklıma biryerlerde okuduğum bir yazı geldi... Tam hatırlayamıyorum ama sanki bu sorunun aletin rom'u ile ilgili de olabileceği gibi birşeydi...bulursam linki gönderirim. K2000 ayrıca voltaj oynamalarından çok etkileniyor. Eğer kesintisiz güç kaynağın varsa bence ona bağlayıp kullan... Aklıma gelen olursa gene yazarım.Sinirini fazla bozma :) Kolay gelsin...

Aha :D Vardır bir bileni diyordum bende... Selim tam vaktinde yetiştin ha :)

Hazır bahsedilmişken hemen ekleyeyim, bu kesintisiz güç kaynağı (UPS) olayı ses kayıt sistemlerinde çok önemli, pahalı da bir meret. Dünyanın en büyük UPC üreticisi APC (American Power Conversion) firmasının Türkiye Genel Müdürü benim lisede üç sene aynı sırayı paylaştığım arkadaşım kankamdır, hatta birkaç hafta önce bu konuyu konuşuyorduk, benim için bu konuda şu anda yoğun bir araştırma yap(tır)makta, yakın zamanda bu bilgiler geniş bir makale halinde bana ulaşacak, ben de buraya asacağım. Orada bu şebekeden kaynaklanan gürültüler ve voltaj oynamaları kayıt sistemlerini olumsuz yönde nasıl etkiliyor, bunları gidermenin yolları, ses ve görüntü kayıt sistemlerinde saf sinüsoidal dalga besleme voltajının önemi, en ekonomik ve en etkin yolu nedir, nasıl önlemler alınabilir, hangi tip cihazlar nerede iş görür nerede iş görmez, bu konudaki batıl inançlar nelerdir filan bütün bu başlıkları derin bir şekilde deşeceğiz. Oldukça faydalı bilgilendirici bir makale olacak. Forum ahalisinin çok hoşuna gideceğine inanıyorum zira bu konuda çok büyük bir bilinçsizlik ve yanlış inanışlar gözlemliyorum.

Tekrar merhaba...

If your battery-backed RAM has been corrupted, you may notice several weird symptoms:

The sound is distorted or mis-firing.
Your Kurzweil locks up, so even hard resets won't fix it.
Your display screen goes blank.
Your effects dissappear.
Your Kurzweil automatically resets itself, sometimes endlessly.
Kurzweil tech support said "Anything weird or unexplainable. Stuff happening that seems impossible."

Bu siteye bir göz at. http://www.k2users.org/k2/k_aid.htm

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Herşeyden önce çok teşekkür ederim ilgi ve alakanız için.Selim'ciğim link için sağol.Sorunum bugün giderilecek inşallah.Bu arada çok sevdiğim K2000 inde ne çok problem çıkartmıştır tarihte bana.Çıkışları yanar,ıvır zıvır olur.Ama severim mendeburu. :)

selam

tamamen voltajla alakalı, regülatır kullanın bende aynısı oluyodu düşük voltajda k2000 çabuk etkileniyo ya pilden ya voltajdan yada içindeki dougter boardın altında kocaman bir voltaj çipi var onun ayakları yanmışsa yapar, cihazı fazla açık tutmayın ve pitchbendin altındaki funını temizleyin hava almıyo olabilir bu yüzden voltaj kısmı çok ısınıyo olabilir

merhaba arkadasler ben de kurzweil k2000 kulaniyorum ve nasil KMP sampler atliyor bu orga ve nerde boyle guzel sapler zurnaler filan gore bilirim
bi yardim eden olursa cok sevinirim arkadasler

kurzweil k 2000

merhaba ar bu sythe ya nasil sample atliyor mesela zurna KMP ve zurna KRZ ne olur yardim edin arkadasler
sididen tesekurler

link falan yok bende kurzweil kullanıcısıyım neden türkiyede bu alte hiç yardım eden yok,bizde türk sampleleri kullanmak istiyoruz ama cd rom yokbir şey yok olan lütfen yazsın [email protected]

Geri