Rock Gırtlağı

Sevgili arkadaşlar bir rock grubum var ve bu grubun vokaliyim. Piyasa rock parçalarını rahatlıkla söylüyorum fakat sesimi biraz daha sert kullanmak istiyorum. Hani rock gırtlağı vardır böyle biraz çatallı yırtık gelir ses. ( nickelback, bon jovi gibi) Sesime o ahengi vermek için ne yapmayalıyım beni yönlendirirseniz çok mutlu olurum.

Sevgilerimle

Gırtlak tekniği konusunda birşey bilmesemde herkesin söylediğini doğru diye denememeni tavsiye ederim. Sesine kalıcı hasarlar verebilirsin. İşini bilen bir hocadan öğrenmeye çalışmak en iyisi.

yalnız şöyle bir gerçek var eklemeyi unuttum, bizim türkiyedeki rock grupları genelde pop, arabest vs tarzı vokal melodileri yazarlar o yüzden cok fazla rock gırtlagı kullanmazlar.. yabancı rock parçalarına çalışman yararına olacaktır, kurt cobain'in sesi iyi birörnek olabilir mesela nirvana - plateu şarkısında ilginç bir kullanımı var veya daha sert seviyorsan negative creep şarkılarına bak (canlıları daha iyi olur)

Kurt Cobain aynı anda 2 ses verebiliyordu ve dünyada sayılı böylesi. Gırtlaktan söylerken aynı zamanda sesin içinde clean de oluyor, çift ses gibi birsey.

hocam önce bi hacca gidip gelmen laızm sonra 7 adet sarımsak yiceksin sonra 7 adet pişmaniye sonrada 2 bardak musluk suyu içiceksin ve günde 1 paket malbora.. al sana gırtlak:D

eşi de var fazlası da, sizin gibiler genelde öyle adamların dogunca öyle cıktıgını sanarlar, ama yok böyle bişey... yeteri kadar garip bir hayat yaşıyorum ve dogruyu söylemek gerekirse gaz olusunu veya karizmasını sevdigim için rockla ugrasmıyorum.. ruha gelirsek herkesin ruhu tektir zaten mantıksız bir laf bu seninki, olaya basit yaklasmıssın ilk mesajında dolayısıyla ben de senin gibi yaklastım.. rock ruhu o ruhu yasayan herkesin yanındadır, ama bu ruhu sex alkol uyusturucu ve müzikten ibaret sananlar bunun daha cok parametresi oldugunu unuturlar ama bunu ne kadar anlatsam yetmez zaten kelimeler, o yüzden kesiyorum burada konusmayı.. kib

bende cobainin tonunu ve o sesi rahatça yakaladım ama bu çalışarak olan birşey değil dediği gibi bu ruh varsa oluyor çok özel ve kişisel klişe olamaz hiç bir zaman

fellantis demiş ki:
eşi de var fazlası da, sizin gibiler genelde öyle adamların dogunca öyle cıktıgını sanarlar, ama yok böyle bişey... yeteri kadar garip bir hayat yaşıyorum ve dogruyu söylemek gerekirse gaz olusunu veya karizmasını sevdigim için rockla ugrasmıyorum.. ruha gelirsek herkesin ruhu tektir zaten mantıksız bir laf bu seninki, olaya basit yaklasmıssın ilk mesajında dolayısıyla ben de senin gibi yaklastım.. rock ruhu o ruhu yasayan herkesin yanındadır, ama bu ruhu sex alkol uyusturucu ve müzikten ibaret sananlar bunun daha cok parametresi oldugunu unuturlar ama bunu ne kadar anlatsam yetmez zaten kelimeler, o yüzden kesiyorum burada konusmayı.. kib
Benim o ruhtan kastım Kurt'ün çocukluğunda olsun en aktif yıllarında olsun yaşadıkları ve bunların getirileriyle beslenmiş bir ruhtur. Artık herşey çok basit, her aile dağınık herkes dağınık. Ama o zamanlar öyle değildi ve onu soyutluyordu.

Bana Kurt gibi bir isim söyler misiniz insanların onun detone olmasını sevdiği , sahneye şu "gaffur pijaması" denilen tarzda birşeyle çıkmasını , şarkının ortasında gitarın tellerini temizlemesini , baştan sona "eaaaaaoooaoaoaaaaa" diye giden bir şarkısını sevdikleri bir isim söyler misiniz?

Gerçekten aynı olaylarla büyüyen ve ruhuna yapışan insanlar yok değil ama onlar da hayatına verdikleri yönle farklı olmuşlar ve çoğu birbirlerine benzemişler...

yine nispeten basit bakıyorsun, herkesin yasamındaki şeyler aynı olamaz, o kadar cok farklı parametre var ki... kurt'dan once yoktu evet ama kurt cobain'in güzel yanı bu zaten kendinden sonraki gruplara bunun olabilecegini gösterdi, o donemler dünya bu acıyı hissediyrdu ve seattle'daki genclik tam anlamıyla cokmustu.. amaburada en onemlisi ruh değil green river'la baslayan grunge'ın gelişimi ve müziğe kattıgı.. ben grunge besteleri yapıyorum ama amacım birini taklit etmek değil üzerine yeni bişeyler ekleyip bunu sunmak.. dertlere gelince kurt'tan veya cogu insandan daha fazla sey yasadıgım veya yasıyor oldugum konusunda eminim..basit aile ayrılıkları vslerden bahsetmiyorum anlatmak da istemiyorum ama asıl onemli olan müzik orası kesin kısaca

benim hayatım da öyle anlatılamaycak cinsten aslında... benim grunge olayım da yalnızca kurt ile kısıtlı diyebiliriz aslında. sen beni bi msne ekle abi anlasıcaz =)

O çatallı vokal için çok yırtınman lazım.Zamanla alışıyorsun.Benim takdiğim ilk başlarda kusma eğilimindeki psikopat ergendi.Sonra kendi kendine öğreniyorsun.Anlatamam şimdi ne yapıp ne yapmicanı çünkü bende birden öğrendim.

Fazla üstüne gitme boğazda feci ağrı yapıyor.

Geri