Gitarla ilgili bir iki soru

Selam arkadaslar, baslıgı dogru yere mi açıyorum emin değilim çünkü daha çok alım-satım bölümünü takip ediyorum, mod arkadasların hosgorusune sıgınıyorum artık :) sorularıma geçeyim:

1-) Gitarı kendim öğrendim, o nedenle pek yanlısımı düzeltecek biri olmadı, eskiden daha aralıklı çalışırdım ancak bu aralar şarkı yazma konusuna cok eğildim kendi şarkılarımı yazım ve geliştirme aşamasında normalde çaldıgımdan cok calıyorum bir süredir.. ancak kısa süre önce akustik gitarda power akorları basarken bilegim agrımaya basladı, sanırım aşırı bükülmekten ve yorulmaktan, bu normal midir acaba yoksa çalım biçimimde mi problem var?

2-) Ardarda 3-5 şarkıdan sonra fln daha da belirginleşen 5.telde power akor basarken kalın E teline arada vurmaya başlıyorum, diğer tür akorlarda başparmakla 6.teli susturmayı biliyorum ama power akorlarda bu daha zor sanırım, ne yapmamı onerirsiniz? yoksa umursamayım mı?[/u]

merhaba dost:)power akorlarda e telini susturmak için ben orta parmağımı kullanıyorum tele hafifçe dokununca o tele vursan bile ses gelmiyor bi de tiz telleri işaret parmağınla susturmayı dene eğer ondan şikayetin varsa çok rahat edeceğinden eminim

bana kalirsa çalısırken yavas ve metronomla çalısırsan artık bi otokontrolun oluşmaya başlar ve daha temiz ve tuşeli çalmaya baslarsın ama arkadaşlarında dediği gibi orta parmakla susturmak en mantıklısı)))

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yok hocam öyle ritm vs sorunlarım yok zaten aslında zaten temiz çalıyorum, ama başlarda hiç susturmadıgım için şimdi garip geliyor, ama olacak teşekkürler tüm cevap yazanlara ;)

Geri