Adaptörler(problemler Vs)

• Konuyu açan keepthefaith
  • Başlangıç tarihi
K

keepthefaith

Arkadaşlar benim sürekli bir adaptör problemim oluyor ve en sonunda en büyüğü de oldu.Elimdeki boss bcb 60 adaptörü bozuldu.neden anlayamadım ama sanırım sorun güç kablosunda çünkü güç kablosunu direk pedala takınca da pedalın ışığı yanmıyor.bu problem ne olabilir bir fikriniz varmıdır acaba?

madem böyle bir başlık açıldı ben de bir soru sorayım: elimde 1000mA bir adaptör var buna en fazla kaç uç ekletebilirim? gittiğim bir elektronikçi bu adaptöre uç ekleyemeyeceğini söyledi. adapdör kaldırmazmış. ben inanmadım açıkçası çünkü elimdeki wah pedalının üzerinde minimum 20ma yazıyor. overdrive 6mA, distortion 20mA, eq 10mA yazıyor. 1000mA fazla fazla yetmez mi bu pedallara acaba?

pedalların toplamı adaptörü aşmıyorsa dediğin gibi yeter o zaman, ki ben 600mA'lik adaptör ile 3-4 pedal kullanıyordum bi ara. uç eklenir yani yapmak istememiştir belki elektronikçi :)

midnite2 demiş ki:
madem böyle bir başlık açıldı ben de bir soru sorayım: elimde 1000mA bir adaptör var buna en fazla kaç uç ekletebilirim? gittiğim bir elektronikçi bu adaptöre uç ekleyemeyeceğini söyledi. adapdör kaldırmazmış. ben inanmadım açıkçası çünkü elimdeki wah pedalının üzerinde minimum 20ma yazıyor. overdrive 6mA, distortion 20mA, eq 10mA yazıyor. 1000mA fazla fazla yetmez mi bu pedallara acaba?

zannedersem voltajlarıda önemli bilmiyorum o pedalların voltajları nedir ama.

ancak söylediğin amperlere göre hareket edicek olursak değil seninkiler kadar onun 8 katına kadar pedalı kaldırır 1000mA lık bir adaptör şaştım o elektrinkçiye :D

amper kaç pedala yetiyosa o uç ekleyebilirsin hatta elektronikçilerde çoğaltıcılar var adaptörün orjinalliğini bozmadan yapabilirsin.

keepthefaith demiş ki:
Arkadaşlar benim sürekli bir adaptör problemim oluyor ve en sonunda en büyüğü de oldu.Elimdeki boss bcb 60 adaptörü bozuldu.neden anlayamadım ama sanırım sorun güç kablosunda çünkü güç kablosunu direk pedala takınca da pedalın ışığı yanmıyor.bu problem ne olabilir bir fikriniz varmıdır acaba?

abi sanda tavsiyem yıldırım adaptör kullan adaptörün markası yıldırım yanlış olmasın :D daş gibi vallaha.

ben normal 1000 amperlik sanyo adaptör alıp +/- sinini ters çevirip lehimledim(Yani pedallara uygun yaptım) 6 uç ekledim analog pedalların amperleri genelde 100 dür ama 1000 amperlik adaptöre 10 tane uç takmanı tavssiye etmem adaptörün ve pedalların yanabilir.yani 6 uç eklettir için rahat olsun.

on_air demiş ki:
midnite2 demiş ki:

zannedersem voltajlarıda önemli bilmiyorum o pedalların voltajları nedir ama.

ancak söylediğin amperlere göre hareket edicek olursak değil seninkiler kadar onun 8 katına kadar pedalı kaldırır 1000mA lık bir adaptör şaştım o elektrinkçiye :D

amper kaç pedala yetiyosa o uç ekleyebilirsin hatta elektronikçilerde çoğaltıcılar var adaptörün orjinalliğini bozmadan yapabilirsin.

bahsedilen yer karaköyde tramwaydan indiğinizde köprüyü arkanıza alın yolun solunda köşede duran büyük dükkan:) adamlar 4 uçlu başka bir adapdör satmayı denedi uç eklemek yerine. sonra napayım ben 2 adaptörü di mi ama. ayrıca çok ters elemanlar var içeride. başka elektrikçi bulayım ben en iyisi.

bul tabi nefret ederim öyle .avatlardan hem para veriyosun hemde pis suratını çek bide heriflerin.

Geri