el yapımı pickguard yapmak AYNALI VEALTIN GÖRÜNÜMLÜ PİCK VAR

Pick Guard Yapımında herhengi bir zorluk yok. Gerek takılması gerek tedarik edilmesi gerek de dizayn ve kesiminde. Yanlız Aynalı PickGuardların Hammedesinin ne bilmiyorum. Birçok yer gezdim ve bulamadım. Forumda bilen varsa Maddeyi yazarsa iyi olr böylece ben denemiş olurum. Hallettiğimde de Foruma bi fotosunu koyarım.

Örnek ;
http://img264.imageshack.us/img264/5117/94hk4.jpg

Malzemeyi Kırtasiye toptancısından buldum sonra arkadaşa götürdüm Kalın Neşter (yada sağlam bir Falçata ) ile diğerinin aynısı Kesti Vida delikleri ince elektronik Matkap.

bunu yaptıktan sonra üzerine kuşe ve kalın bir kağıda istediğimiz bi desen basalım.(bunu kendi yazıcınızdan basmayın kötü oluyor) bunu pickguardımıza yapıştıralım.

bu kuşe kağıtlar kolay buruşabiliyor bunu çok ikkatli kesin kuşe olmalı çünkü parlak vede plastik gibi bir görüntü vermeli.

ben kağıt kesmem derseniz bu sprey boyalarda ideal.rengareng yapıyor pickguardı.

dikkat eğer bu plastiği dikkatli kesmeyip çok abanırsanız malzeme mafolur.

ben kesip biçemem ama şık bi pickguard isterim derseniz sade bi beyaz pickguard alın üzerini boyayın.

sprey boya ile desen vermek:

bunu yapmak çok kolay aslında bir kağıda istediğimiz deseni çizelim bunu desenlerin üzerinden keselim.ama dikkat!!!! kalın bir kağı yada kartona desen çıkarın diğer kağıtlar çok buruşuyor.. grafitide yapabilirsiniz buda çok güzel duruyor.

ama bunların en kolay şu:

kalın ve kuşe bir kağıda ofset yada başka bi yerde istediğiniz resmi bastırın bunu pickguardınıza göre kesin ve PRİT ile yapıştırın diğer uhular mafeder pickguardı.. hazır pickguardlardan ucuza gelir ama uğraşırmısınız bilmem

yada eski piclguardınıza bunları uygulayabilirsiniz

• Konu Sahibi Konu Sahibi
oyma pickduard yapacaklar için bir öneri daha oyacağınız yere abanmayın yine kırılır ama şöle bi uygulamada yapılabilir:

oyulan yeri başka içini başka boyarsanız daha şık olacaktır oyma işinde çok dikkatli olmlısınız kırılması kolay bi madde

eğer sprey boyama yapcaksanız kesinlikle pickguardı dik tutmayın yatırın çümkü boya çok akıyor buna dikkat edin çünkü öle böle değil baya akıyor çokta uzaktan tutmayın boyayı etrafa acayip sıçrıyor

AYNALI PİCKGUARD İÇİN :

NORMAL PİCKGUARDINIZI KROM BOYA(MARSHALL SPREY BOYASINDA VAR) BUNDAN ALIP BOYARSANIZ AYNALI GÖRÜNÜMÜ VERİRİYOR HEMEN HEMEN AYNI DEÐİL AMA ÇOK BEZERİ OLUYOR

ALTIN GÖRNÜMLÜ PİCK İÇİN YİNE MARSHALLIN BOYALARI VAR BUNLARDAN %90 ALTIN GÖRÜNÜMÜ VERİYOR

AMA ALMADAN ÖNCE DİKKAT EDİN METAL İÇİN OLANI VAR VE PLASTİK İÇİN OLANI VAR

Cahilliğimi bağışlayın ama pick guard için kırtasiyeden ne gibi bir malzeme almamız gerekiyor, açıklar mısınız lütfen. Bunlar çeşitli renklerde ve şeffaf olarak bulunuyor mu?
Eski bir gitara uygun birşey yapmak istiyorum da ondan soruyorum.

ernurgok demiş ki:
Cahilliğimi bağışlayın ama pick guard için kırtasiyeden ne gibi bir malzeme almamız gerekiyor, açıklar mısınız lütfen. Bunlar çeşitli renklerde ve şeffaf olarak bulunuyor mu?
Eski bir gitara uygun birşey yapmak istiyorum da ondan soruyorum.

kardeş renkleri bulunuyorama her kırtasiyede bulunmuyor şeffaf istersen şeffaf plastik istiyorum dersen çıkartırlar ben öle dedim şahsen

moderatörler uyarmadı, görmemişlerdir olabilir. ancak şu foruma açtığın başlıklar, attığın mesajlara bi baksan ve sonra diğer kişilerin yazdığı mesajlarla ne derece benzer(içerik değil şekil ve üslup olarak) olduğunu bir düşünsen, bir de forum kurallarını bi güzel okusan ne kadar hayırlı bir iş yaparsın...

Geri