Presence sunar lambalı analog kabin Similatörü (Resimle)

devre tasarımı baştan sona bana ayit olan kabin similatörü
ses kayıtta 3 lambalı distortion preamp > kabin similatörü > pc ses kartına girdim direkt.
elektronik aksamını bitirdim. 5 farklı kabin similasyonu var

dönen anahtar sayesinde 5 farklı kabin similasyonundan birini seçebiliyorsunuz. kayıtta ilk bölüm kabin similasyonsuz diğer 5 farklı ton ise kabin similasyonlu similasyon seçeneğini değiştirirken çalmayı kesmedimki fark daha ii anlaşılsın diye..

aletin bir güzel özelliğide power amp gibi 1w yakın çıkışı olması kulaklık takıpta kabin similasyonlu çalabiliniyor... 12ax7 lamba kullandım devrede..

ses kaydı..

So what çaldığım yeni kayıtlar.. her kayıtta bass ve davul aynı. sadece gitarlar herbirinde farklı gitar similasyon seçeneğinde kaydedildi...

http://rapidshare.com/files/133385908/Kabin_sim_yeni_sesler.rar.html

biliyorum asetatla yazdım gene ama yakın zamanda sticker yapıcam....

s7300811pe3.jpg

s7300815rn8.jpg

• Konu Sahibi Konu Sahibi
5 W lık için el84 kullanman lazım ki ozamanda büyük ve maliyetli olur. burda amaç çıkış gücü oluşturmak değildi zaten.

• Konu Sahibi Konu Sahibi
yorumlarınız için tşk ederim. yakında kutulayıp resimlerini koyucam.. şu kabin similasyonlarına isim bulamadım arkadaşlar. okonuda önerilerinizi bekliyorum..

benden bazı isimler...

1-inanılmaz cazortu
2-nükleğer serpinti (ğ çok önemli burda :D )
3-on_air'in en sevdiği ton
4-tiz ama gururlu
5-derinlere doğru
6-ve derinler

dalga geçmiyorum bütün iyi niyetimle yazdım.çalışmalarını tebrik eder devamını dilerim.ellerine sağlık

on_air demiş ki:
benden bazı isimler...

1-inanılmaz cazortu
2-nükleğer serpinti (ğ çok önemli burda :D )
3-on_air'in en sevdiği ton
4-tiz ama gururlu
5-derinlere doğru
6-ve derinler

dalga geçmiyorum bütün iyi niyetimle yazdım.çalışmalarını tebrik eder devamını dilerim.ellerine sağlık

bu arada 6 demişsinde kabin similatörü kapalı durumdayken kaydettim yani aslında 5 tane kabin similasyonu var 6 tane değil... kabin similasyonu olmayanada kab. sim. OFF yazdım...

Bu yaptığın kabin similatörü, preamp gibi şeyleri pedal gibi değilde hepsini birleştirip kafa şeklinde yapmayı düşündünmü hiç? Bide footswitch yaptımı süper olur.

maliyet artırıyor.. hepsini birleştirip yapmayı tabiki düşünüyorum ama maliyet demek buda.. böyle tek olması yapılış bakımından daha kolay oluyor..

Abi şu muhteşem ürünlerini bir de estetik yapsan çok iyi olur ya. Böyle ne biliyim kutunun üzerindeki yazıları vs baskı yaparak yapamaz mısın? Yani alet tamam iyi hoş çok güzel de azıcık tip ofsayt :)

Yapılış bakımından bişey diyemem osilasyon problemleri filan olabilir belki ama, mantıken maliyeti düşürmesi lazım kutulamadan, belki trafolardan, jack-power bağlantılarından filan, neden yükseltiyor ?

Geri