Ibanez Ts9 Vs Ts9dx Vs Ts808

Merhaba arkadaşlar.İbanezin efsaneleşmiş tubescreamerının 3 farklı versiyonu var. TS9,TS9DX ve TS808..Bu pedalların arasındaki farklar nedir?Asıl merak ettiğim de TS9dx daha çok özelliğe sahip ancak TS9 daha çok terch ediliyor.Fiyat farkı dicem de fazla bi fark da yok zaten..TS9un terch edilmesinn özel bi sebebi var mı acaba?Ayrıca TS9 ve TS808 arasındaki ton farkı ne kdardır,hangisini önerirsinz?

TS9dx demek uzun geliyor olabilir :)

Bende de bu ara bir ciddi OD hastalığı başladı. İnsanlar yorum yazsın da biz de sebeplenelim bu başlıktan.

Bi ara almaya niyetlenmiştim,Kadıköy'deki Tayf müziğin sahibi Tayfun abi ile konuşmuştum bu 3 pedalı.Bana Ts9 yada Ts808 al demişti.Ts9dx'i ise önermedi.Diğer 2 pedal kadar tatmin edici iyi bir ton vermiyor sanırsam.Ts808 eski efsane,orjinal tube screamer'ın yeni hali.Ton bütünlüğünü koruyor tamamı ile.Ama bi şeyi farketmiştim,eğer drive'ı anfinizden alıyor iseniz,bu pedalların gerçek performansını büyük ve iyi anfilerde gösterdiğini gördüm,duydum,denedim.Ev anfilerinde (ör.bende ki 30 watt) diğer deneme kadar tatmin etmedi beni.Ama pedalın tonlarını çok seviyorum,bi ara uygun bi tane bulursam bende alacam.Bi de aklımda Mxr ZW overdrive var,bunu da deneyen,bilen arkadaşlarımız varsa biraz bahsederse sevinirim :)

Geri