loopları sahnede giren bir program tavsiyesi

loopları sahnede giren bir program tavsiyesi

Arkadaşlar daha önce boyle bir başlık açıldı mı tam olarak bilmiyorum fakat biraz bakındım ama bulamadım. Benim sorunum sahnede ara ara girmem gereken looplar oluyor bunun için bildiğiniz güzel bir program var mı? Tavsiyelerinizi bekliyorum...

Şimdiden çok teşekürler!..

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Söyleki bazı sarkıları calarken laptop ile ara samplelar ve loop olarak sarkının elektronik kısmını bilgisayar ile vermemiz gerekiyor sahnede bunun için dizayn edilmis bi program arıyorum kendim gitar calarken bir kac tus ile sample ı baslatabılecegım daha sonra gitar rifti bittiginde yıne atadıgım baska effect veya sample calabılecegım her parca ıcın ayrı ayrı bankalar uretebılecegım bır program arıyorum umarım kafamdakını anlatabılmısımdır...

ilgilenenlere tekrardan saol!..

Sampler gibi kullanmak istiyor sanırm arkadaş pc yi...

Yönetici Uyarısı: Mesaj içeriği anlaşılmayı güçleştirecek ölçüde yazım ve anlatım hatalarına sahip olduğundan yönetim tarafından düzeltilmiştir. "V" yerine "W ya da F" , "Z" yerine "S", "K " yerine "Q" kullanmayınız ve kelimeler üzerinde gereksiz kısaltmalar yapmayınız. Kasıtlı olarak Türkçe'yi yanlış kullanmaya devam etmeniz durumunda siteden atılacaksınız. Lütfen Forum Kurallarını okuyunuz.

valla bence bunu cubase ve kısa yol tuşları ile yapabilirsin , hatta kayıttla metronom olarak kaçırmadan bir canlı performans yapabiliyorsan bunu otomatik bile yapabilir. Sample ses çağırma konusunda mevcut olan ya da ürettiğin sesleri çağırma konusunda ne geniş destek sağlayan programlardan cubase , benim önerim cubase ve kısayol tuşları örneğin hatırladığım kadarı ile tekrar edecek melodilerin yanyana olduğunu varsaydığımızda n ve ardından shift+g tuşuna basman aynı track üzerineki sonraki bölüme geçirir , bunu ok tuşları ile sağ sol yaparakda sağlayabilirsin...

Şu şekilde birşey yapabilirsin:

Şarkıyla aynı uzunlukta metronom sesi üret (bateristin başlayacağı anı bilebilmesi için de bir ölçü fazla koy metronom sesini). Audacity'de bunu yapabilirsin. Bu sesi sol kanala koy, sağ kanalda ise arada girmesini istediğin yerlere sampleları ve loopları koy metronomla uyumlu şekilde. mp3 yaptıktan sonra laptopa bile gerek kalmaz, mp3 playerla bile halledebilirsin. Sahnede sol kanaldaki sesi sadece baterist duysun ve onunla senkron çalsın sağ kanalı da miksere bağla.

Mp3 player sahnede biraz zor oluyor. En güzeli

Bilgisayar>>>Ufak bi mixer>>>Ana Mixer şeklinde yapmak

Bilgisayardan stereo çıkış yapıp Ufak mixerin kulaklık çıkışını davulcuya , "right" çıkışınıda ana mixer'e verirsin.

Böylece davulcuya hem soldan metronom hemde sağdan alt yapı gider ama dinleyiciye sadece alt yapı gider.

Stero efektler nanay oluyor tabi ama genede idare eder.

Geri