yenı gıtar alıcam lutfen yardım edın

'Elektro Gitarlar' forumunda mkg tarafından 8 Nisan 2008 tarihinde açılan konu

1. mkg

mkg

11
    0
    300
    Slm akardaslar foruma yenı uye oldum
    Kısa 2. gıtarımı alıcam sorun burada basladı 850 ytl ıle 750 ytl Arassı butcem var
    Kafamadakı gıtarlardan bır Jackson JS 30 alder govde maple kaplama zaten encok hosuma gıden sey alder govde ıdı ancak Jackson sıtesıne baktığımda alder govde indian cedro dıye bı ağaçla değişmiş bende baksa alternatifler arama basladım solo gıtarım trash-heavy metal tarzım Floyd rose ve H-H manyetık dızılım lı gıtar aramaya basladım yardım edersenız sevınım. (indian cedro alder kadar ıyı bır ağac sa js 30 alırım ama pek sanmıyorum sızce js 30 alternetif aramam ıyı mı?)

İbanez rg420 bu gıtar muzikenstrumani.com da 828 ytl denıyo ben eskısehırde yasıyorum gıtarı İstanbuldan alcam da tunel de bu fıayatamıdır ? bu gitar yoksa ınternertte dahamı ucuz satılıyor.(nette daha ucuz tabıkı de tuneldekı fıyatı ıle ne kadar fark eder?)
    RG 420
    http://www.muzikenstrumani.com/index.php?p=show&pid=2578&k_id=57&kn=RG+Serisi

ikincisi

eğer rg 420 dukkan fıyatı cok pahalı cıkarsa bu olcak
    RG 320FM

http://www.muzikenstrumani.com/index.php?p=show&pid=1358&k_id=57&kn=RG+Serisi

3. su
    RG 320DXFM
    Maple kaplamalı olduğu ıcın ılgımı cektı.
    http://www.muzikenstrumani.com/index.php?p=show&pid=1356&k_id=57&kn=RG+Serisi

4.
    RGR 320 EX
    EMG manyetık tasarımı olduğu ıcın ılgenıyorum bu gıtarla

http://www.muzikenstrumani.com/index.php?p=show&pid=1349&k_id=57&kn=RG+Serisi

ve 5. sı

yok arkadas sen cedro yu kafaya takma o da en az alder gıbı ses verır ki( hıc sanmıyorum)
    Jackson js 30 al dersenız.

http://www.laylaylomshop.com/default.asp?say=9&urun=1084

bu alcağım gıtarlar emg 81 sap manyetıği taktıracağım

verdığım ıbanez lınklerının İstanbul dukan fıyatı nerden alcağımı yazarsananız ayrı sevınırm bunu dısında baksa gıtar tavsıyelerınızı beklıyorum tabı dukan ısmı ve fıyatla :)

2. Bende Jackson JS30 var EMG-HZ modifiyeli ve çok memnunum ama nakit ihtiyacından dolayı satıyorum. Dolayısıyla Jackson JS30'u tavsiye edebilirim.

3. neden "i" harfini kullanmıyorsun ? Merak ettim :)

4. mkg

mkg

11
    0
    300
    valla bende anlamadım nıye ( ... i ... ) hardini kulanmadığımi turk ce değer verırım hatta asırı değer verıirim bu konuda nasıl bir hata yaptımj anlamdım

5. yukarıdaki mesaj türkçe mi? arapça ile başlıyor sonrasını çözemedim.

6. :)
    Abicim, memlekette egitim kalmadi ki, yakinda lise mezunlari okur-yazar bile olmayacaklar. Turkce'ye "asiri" deger veren adam boyleyse digerlerini sen dusun...

mkg, bence, once ne soyleyecegini bir dusun, sonra yaz, bir "onizleme" yap, imla klavuzundan falan kontrol edip hatalarini duzelt, sonra gonder'e bas.

7. mkg

mkg

11
    0
    300

kardes sen önce git egitim eğitim Turkce Türkçe yaz sonra insanların imla klazvuzculara falan kontrol ettırmesini soyle Türçeyi senden öğrenmem

8. kızsan da darılsan da bak şimdi ne kadar güzel yazıyorsun. demekki bazen azıcık sataşmak gerekiyor.

neyse ne, "yenı gıtar alıcam lutfen yardım edın" konulu soruları sabit başlığa yazıyoruz biz bu forumda. bir de forum kurallarını okursan şahane olacak.

9. Neyse , sen bu sorunu sabit başlıkta sor. Bu tarz başlıklar kilitlenir.

10. abi git müzik markete dene istediğini sana hoş geleni al bu kadar basit

11. grdr

grdr

5
    0
    300
    gerizekalılar burası bi rock forumu türk dil kurumu forumu falan değil adam size birşey danışıyor siz de bilmiyoruz demiyorsunuz da orda 'ı' lara 'i' lere takılıyorsunuz yazık...

12. sımdı grdr burası sankı bıraz destek account kokuyo yaV:)

13. Bir bak bakalim benim yazdiklarimda hangi harfler yok. Ondan sonra konus. Uzun suredir yurtdisinda yasayan, calisan, makaleler yayinlayan, iki dil bilen ve ucuncuyu ogrenen bir bilim adamiyim. Bir yardimim olur yada bilmedigim birsey ogrenirim diye giriyorum buraya arada, ama senin gibiler yuzunden bu forumdan da sogudum guzel ulkemden de sogudugum gibi. Batirdiniz canim ulkemi cahilliginizle.

O lafi sen ye istersen guzelim, once adam ol, hakaret etmemeyi ogren. Derdini dogru duzgun anlatamayan insanlar(!) yardim almayi da hak etmezler.

14. grdr

grdr

5
    0
    300
    destek account falan değil ben de gitar alıcam konuya bakıyım dedim olay bu bugun üye oldum

sana gelince (gerizekalı) senin düzeyinde kendimi çok güzel ifade etme versiyonu bu ortada yardım etmek gibi birşey yok lafı istedğin gibi anlama

tekrar söylüyorum burası imla kurallarını falan tartışılcak yer değil ne forumu oldğunu hepiniz biliyorsunuzdur umarım.

15. rezalet.

16. Bence kendi beyninden şüphe etmelisin başkalarınınkilerle ilgili yorum yapmadan önce.O account un açıldığı tarihe bakan herkes o account u kimin açtığını anlar...

17. Rock dinleyenler (sozde biraz egitimli olanlar) bu kadarsa halk ne yapsin.

Mod'lar, lutfen uyeligimi siler misiniz? Coluk cocukla ugrasacak yasi coktan gectim ben. Size kolay gelsin...

18. grdr

grdr

5
    0
    300
    bırak ya boş insanlarsınız konunun açılış amacına bak bi de konuştuklarınıza bak o değil konuyu başlatan suçlu oldu

19. mkg

mkg

11
    0
    300
    arkadaslar bu konuyu acar ken böle şeylerin olucağını hıc dusnmemiştim zaten yanlıs yere yazmısım hatalıyım okunuda bole konular da bu tarz tartısmaların cıkması anlamsız eğer bir hatam var sa özelden mesaj at ona bunu mesleğini soleyıp reklam yapma kımse sana ne iş yapıton kaç dil biliyon diye sormadı ayriyetten yurt dısnda yasıyosan Türkçeyi sevıyorsan gir denetim masasına tarih saat dil ve bölgesel seçeneklerden klavya dilinii Türk çe yap bı daha da bana cahil deme cunku beni tanımıyorsun anlatıklarına gore senin kadar eğitim alamdım ama cahil bir insan değil insaları kucumseme zaten bu kuonu kapatılıcak yanlıs yere yamısm keşke hiç yazmasaydım

20. Türkçe'mize son derece özen gösteren bir insan olarak bu forumda bir başlıkta bu kadar çok imla hatası yapılması gerçekten canımı sıktı. Forum kuralları'nda da belirtildiği üzere, bu sitede düzgün Türkçe kullanılması şarttır. İsmi "Türk" ile başlayan bir sitede zaten aksi olmamalıdır.
    İkicisi, grdr arkadaşımız(mkg' nin destek hesabı açtığına inanmak istemediğim için grdr farklı bir şahıs benim için), şahsa hakaret etmiş, ki bence üyeliğinin silinmesi için yeterli bi durum bu. Burası düzeyli bir forum, kişisel sataşmalar olmamalı. Ayrıca burası bir paylaşım platformu, tabi ki grdr arkadaşımızın dediği gibi imla kurallarını tartışmak amacıyla kurulmuş bir site değil, ancak imla kurallarına, Türkçe'mizi düzgün kullanmaya özen göstermeliyiz. Eğer bir insan, gelip de Türkçe'yi düzgün kullanmayan bir insanı savunuyorsa, bu gerçekten acı bir durum.
    mkg arkadaşım, sorunu genel başlıkta sorarsan daha iyi olacağı inancındayım. Zaten bu başlığın kalitesi yeterince düştü, daha fazla birşey yazılmadan moderatörlerden bu başlığı kilitlemelerini rica ediyorum.

Bu Sayfayı Paylaş