Orange marka amfiler neden modellenmiyor

'Elektro Gitar Ekipmanı' forumunda davulzade tarafından 18 Nisan 2004 tarihinde açılan konu

 1. Bizim gitarist pod xt kullanıyor.Çok güzel bir alet.Fakat dikkatimi çeken bir şey var.Ne pod da ne de diğer amfi modelleyicilerde çoğu marka olmasına rağmen orange marka amfiler yok.Orange yi Oasis kullanıyor oradan biliyorum.Çok farklı nefis ve karakteristik bir soundu olduğuna inanıyorum.Neden hiç modellenmiyor?
   
 2. Oasis kullandıgı için... :p
   
 3. Musty o ampliler bir ara cok moda idi sonra pek ortalarda yok idiler ondan olmali. Sanirim Oasis tonlarini VOX AC serisindeki ampli modelleri ile yakalayabilirsiniz.
   
 4. Sağol burak abi ben de nette aradım pek birşey bulamadım zaten
  Hiwatt ı çok seviyorum ben o da olabilir galiba
   
 5. Evet zaten Hiwatt, Vox gibi ampliler Ingiliz gruplarinin en cok kullandiklari amplilerden.
   
 6. Neden modellenmiyo, modelleniyosa bende yok listesi :)
  -Soldano (pod da vardı bu ama )
  -Matchless
  -Bogner
  -Rivera

  Bu arada Orange satıldı birtane sahibinden.com da 6-7 ay evvel komik bir fiyata (400$) Sıkı araştırırsan alanı bulup elinden kapabilirsin belki :)
   
 7. "Bogner Ecstacy " gönlümde yatan aslan...:p

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 8. Matchless da var pod'da
   
 9. Yahu ben bu amplileri daha önce hiç duymamıştım.Öğrenmiş oldum.İnsan en basit bir başlıktan neler neler öğreniyor bu forumda.Bu forumu kuranlar ve özellikle müzik tek i bu kadar güzel hale getirenler sağolsun :D
   
 10. Zaten duydukların ampli taklidi yapıyo bunlar gitar amplilerinin ta kendileri...:p
   
 11. Evet Sahici Lambalı tonunu Sadece lambalı verir.. Digerleri Taklit eder .... Keşke paramız gani olsada voxlara fenderlere mesalara takabilsek gitarları....
   
 12. Aslında benim gönlümde şu iki aslan yatıyor.

  [​IMG]

  MesaBoogie Dual Rectifier

  [​IMG]

  Marshall JCM800
   
 13. Gözünüz doysun :D

  O Dual Rec'lerden şöyle bir orta boy iyi giderdi de çok para onlar be...
   
 14. Bendeki canavar da bu:
  [​IMG]

  [​IMG]
   
 15. yanılmıyosam o mesaların orta boyundan kurban grubunun gitaristlerinde vardı çok acaip bi ses yakalamışlardı, ama konser saklıkentte olduğu için bütün enstrümanlar girince kaos oldu herzamanki gibi.
   
 16. Kurban'daki ampli kafası Mesaboogie Dual recto'ydu evet, ama kabin olarak marshall JCM800'ün altındaki kabinden kullanıyorlardı...

  Kaos olmasının nedeni saklıkent'in akustiğinden kaynaklanıyor. Çok önde durunca fazla bir şey anlaşılmıyor, ama arkalarda durunca her şey tek tek duyulabiliyor, bu arada kurban'ın ses sistemi ,yakaladıkları sound ve seslerin birbiriyle uyumu mükemmeldi bence...
   
 17. Mesa-Boogie dual rectifier'lar hakikaten hoş aletler..Kurban da yeni kullanmaya başladı o amfileri zaten.. Eh ama ne yalan söyleyeyim, yakışmış :).. Gün gelir biz de takarız belki o aletlerden birine (jak'ımızı) :)..
   
 18. Mesa Boogie MARK IV derim ağlarım:)Üstüne triaxis der yakarırım, triple rect derseniz gidiyim öleyim ben, anca modelliyoruz.Hayır bende olmasın tamam ama ölmeden önce bi dokunayım ya potanslarına:)Hay lambalarına kurban olduğumun aletleri:)
   

 19. arkadasim bende mesa boogie triple rectifier war hic uzulme gelirsin dokanırsın calarsın doya doya
   
 20. Selam SwaLLoweD ;
  Ben sizin "berbat bir gün " adlı şarkınızı dinledim.Biraz Nirvana etkilenimi hissettim ve çok beğendim.Ben de nirvanayı çok sevdiğim için eğer dinliyorsan Kurt cobain hangi amfilerden kullanıyordu belki biliyorsundur.
   
Yükleniyor...

Bu Sayfayı Paylaş