Kudret Kurtcebe

Başlığı görünce ahhh kasetini dinleyeyim dedim ama kasetlerimin arasında bulamadığım ve akıbetini hatırlamadığım için akşam akşam sinirlenmeme sebebiyet oldunuz. :evil:
Sanırım kaseti birisine verdim zira kapağıyla beraber yok olmuş.ya da birisi odamdan aşırdı.
Buradan sesleniyorum. Kimdeyse bana geri versin albümümü. yoksa soruşturma başlatacağım!!! Germeyin beni!!!

Tek gitarla yapılmış güzel bir albüm. Her şarkı birbirinden güzeldi. Ay... düşündükçe fokurduyorum yahu!!!!

En son ben yazmıştım bu başlığa ama özür dilerim ben. :LOL: Kasetin kaybolduğuna da üzüldüm ayrıca.Tek gitarla yapılmış güzel albümlerden birisidir bence de.Yazdığı sözler de öyle yenilir yutulur cinsten de değil hani.Bence müzik sisteminin işleyişine kızdığından pek ortalıklarda görünmüyor.Bu konuyla ilgili bir röportaj okumuştum da.

kent ozanlarındaki çocuk oldukça iyi çalışmaydı...''çürük nesiller ürettik falan diyordu'' sözlerin anlattığı kadar müzik de çok iyiydi ve çocuk bana pink floydu hatırlattı hemen...ben barda sıkılmadan çalıyordum bu şarkıyı...tavizsiz rockn roll şarkıydı :twisted:
nihayet şizofrenin cdsini de buldum yanılmamışım çok üst düzey albüm...
muhaliflik ve rockn roll rüzgarı...

müzik kurtar kendini
zihniyet ticari
kuşa çevirdiler seni :evil:

yaşar kurtun sokak şarkıları vardır bilenler bilir kent ozanları geleneğinin başlangıcıdır o albüm...94teki bu albümden sonra aynı ruhu aşmış kaliteyle kudret kurtcebede de bulabiliyoruz! şizofren, rock dinliyorum diyen herkes de bulunması gereken piyasamda bulunmaz hint kumaşı niteliğinde çok kaliteli bir çalışma :roll:
daraldım
müzik
şizofren
aptal kutusu
beat dinlenmeli de dinlenmeli...

piyasamda ilgi görmesi zor- umarım bir albüm daha gelir de kulaklarımızın pası alınır...
long live rockn roll

Benim en son görüşmem 1999 senesinde olmuştu.
Kudret Kurtcebe 2 Temmuz 1999'da Bodrum Kalesinde sahneyi tek başına doldurdu!
Bodrum!da Objektif ve Kramp konseri organizasyonu yapmıştım. Güven Erkin Erkal'ın yol arkadaşı olarak gelmişti ama ben dayanırmıyım. Albümlerine bayılan birisi olarak, rica ettim ve o koskoca sahneyi tek başına doldurdu. O konserde Kudret Kurtcebe onur konuğumuzdu :)

O zayıf bedeniyle o kadar başarılı işlere imza atan Kudret Kurtcebe'nin gideceği tüm mesafeleri bisikletiyle katettiğini biliyor muydunuz :) Konser öncesi ufak bir tansiyon düşüklüğü yaşamıştı, nasıl panik olmuştum anlatamam, sonra güzel bir portakal suyu içirmiştim, dopingle kendine gelmişti, hey gidi günler heyy :)

Umarım sağlığı yerindedir, bisiklet gezilerine devam ediyor ve albüm çalışmaları yapıyordur :)

'şizofren' albümü çok güzeldi ya.. 'beat','şizofren','aptal kutusu' gibi şarkıları çok güzeldir özellikle...
"ben bir beat'im..insanları şarkı sözlerimle kaşındırırım" :)

kudret kurtcebe su aralar suadiye'deki evinde kendi kendine takılmaktadır. her sabah bisiklete binmekte, spor yapmakta, müzik yapıp yapmamayı pek dert etmemektedir. nedenini sorduğumda piyasadaki her türlü cambazlıktan bezdiğini söylemişti.

şahsen kendi popomu toparlayabildiğimde onunla bir gitar bir cümbüş formasyonuyla bir şeyler yapabilmeyi istiyorum, kendisi elinde bir albümlük şarkı olduğunu söyleyip sıcak bakmıştı bu duruma ama o kendi kozasında mutlu şu aralar.

ilginç bir adamdır, forrest gump misali çocukça geyikler çevirirken bir anda müzik ve siyaset üzerine demeç verirken bulabilirsiniz kendisini.

Kudret ve yeni albümü

evet papalına tavanın mesajından bu yana aylar gechtı ve hala ortada bır sonuch yokh dıe dushunenlere bır mesajım var. sabahında bulunduumuz gece sırasında papalına tava ben kudret eshım ve bı kach arkadashımız oldukcha keıflı bır gece gechırdık. bırlıkte gıtarlar chaldık muabbetler ettık ramazan ramazan alkolun esırı olduk. pekı sonuch noldu. efenım shındı bu papalına tava denen vatandash oldukcha basharılı bır muzısyendır. ayrıca kudret tarafından gerchekten chok sevılır. bunnar bı araya gelınce hemen kudretın altyapıya sahıp muzık achlıı papalınanın guzel muzıe altyapı yazma achlıı depreshır ve ortaya shahane bır proje fıkrı chıkar. kudretın bugune kadar ıhtıyacı olan ve bulamadıından bı turlu yenı bır projeyi hayata gechırememe sebebı olan davulcu sorununu bu ıkılı bırlıkte chozduler. papalına zaten fena heveslı, gerıye kudrete gaz verme ve alttan ıgne batırma kalıo. onuda kısmetse eshım ve papalınayla beraber mutemedıen yapıcaz.

kudretın bu kadar uzun zamandır ortalarda olmamasının sebebı ıse ılk once bısıkletın muzıee daa agır basması akabınde playstatıonla tanıshıp bısıkletını satması ve onun akabınde pc yle tanıshıp playstatıonı satmasıdır. bu kıshı shu anda evınde oturub sabahtan akshama kadar pcde oyun oynamaktadır. arada bı evden chıkıp bıze gelır ıkı geıklerız sora gene evıne gerı doner. bunun dıshında chok fazla bı sosyal hayatı yokhtur. (pc oyunu satan adamlar, bısıklet tamırcılerı ve satıcıları dıshında :) ). varsada benım haberım yokhtur. tabı buna en buyuk etken kendısını chok sevdıım annesını kaybetmesıdır (mekanı cennet olsun kı gerchekten cennetlık bı ınsandı ).

ama yakındır arkadashlar bu adama papalınayla bırlıkte naapıp edıp bı shekılde gıtarı elıne aldırıcaz. ondan sora gerıe sıze sadece kulaklarınızdakı pasları paschoz, kırchoz, porchoz tadındakı tınılarla temızlemek kalıcak.

Not: chok yakında kudret ıchın bır web sıtesı yapıcam. bu platformdan onunla konushabılır ona ısteklerınızı gonderebılır muzık ve guncel olaylar hakkında bırbırbırınızle tartıshabılıceksınız. az kaldı bekleın.....

slm arkadaşlar
ben kudret'in arkadaşı ve hayranı olarak size bir müjde veremek isterim bu akşam birlikteydik Kudret'le Kudret'in yeni albümü hazır ama piyasaya sürmek için sponsor arayışında. inşallah kısa sürede bulur da yeni parçalarının da tadını alırız

bir şey daha bu forumdan Kudretin haberi yok sanırım ama söz ilk gördüğümde onu haberdar edip aramıza katılmasını sağlayacağım.

vay be çok sevindim bu habere. kudret abi sosyalist bi adamdır (en azından biz öyle tanıdık bildik) öyle sponsor olaylarına falan pek girmez aslında ama vaziyet bunu gerektirdi demek ki. yeni albüm deşizofren gibi akustik mi olacak acaba? onun hakkında merak ettiğimiz çok şey var umarım siteye uğrar da ilk ağızdan alırız haberleri..

Sadece bir kere açık radyoda dinlemiştim.Askerdeydim gece 2-4 koğuş nöbetinde kaçak soktuğum radyomda.Şizofren albümünün tamamını çalmışlardı.Hayatımda böyle kendmden geçerek dinlediğim sayılı albüm var.Albümü de bulamıyorum ki arkadaş hiçbir yerde.Aramadığım arattırmadığım yer kalmadı.Sadece ben bir bitim şarkısını bulabilsem o bile nasıl mutlu edecek beni.

15 Yıl Aradan Sonra Yeni Albüm!!!
Şizofren ve Kent Ozanları albümlerinden sonra, tüketim toplumu ve popülizme karşı tavır alarak müziğe uzun süre ara veren Kudret Kurtcebe, 9 yeni şarkı ve 6 parçanın yeni versiyonundan oluşan Uyutmayın Bizi albümüyle yeniden dinleyiciyle buluşuyor!
Sözlerindeki karşıt duruş ve özgün akustik gitar teknikleriyle öne çıkan albümün, birkaç saatlik bir kayıt seansında, canlı performans olarak kaydedilmiş olması da dikkat çeken diğer bir nokta…
Sanatçıyla ilgili ayrıntılı bilgilere ve albüme ulaşabileceğiniz linkler :
iTunes: https://itunes.apple.com/tr/album/uyutmay-n-bizi/id940218222
Facebook: www.facebook.com/kkurtcebe
Youtube: http://www.youtube.com/channel/UCqwU3D0YU38iD_WeEJwGz9Q
Spotify:
Deezer:http://www.deezer.com/album/9146903

Geri