Digitech Rp (audiodna2 Chip'li Yeni Serileri)

AllexStone sabırsızlıkla bekliyorum o zaman.

Bu arada aklıma gelen bir soru daha var. Ses kayıtlarında hep aynı gitarı mı kullanıyorsun?Markası, modeli nedir merak ettim?

AllexStone demiş ki:
Sevgili raymanzarek, bir öğrencime çok merak ettiği için denemesi için verdim prosesörü bir kaç güne elimde olur o zaman elimden geldiğince istediğin ses örneklerini koymaya çalışacağım. :)

Maalesef prosesörü verdiğim öğrencim Cihan, prosesörü geri vermek yerine onu benden satın aldı. :LOL: :LOL: Bana da gidip rp350 almak düştü. :LOL: Kısa bir süre sonra rp350 yi alınca tekrar ses örnekelri koyarım. Bu arada prosesörü bende satın alan (el koyan :LOL: ) sevgili Cihan benim daha önce yazdığım bir satriani presetini kullanarak birşeyler çalmış, bana da ulaştırmıştı. Bende ses örneği olarak koyayım fikir verebilir. Ben gayet başarılı buldum. Satrianinin son dönemlerde kullandığı soft tonlardan birini preset olarak yazmıştım kayıttaki tonu oldukça sıcak buldum.

Satriani Soft Ton Ses Örneği

İngiltere de bulunduğum dönemde aldığım ve sürekli kullandığım Mesa Boogie Dual Rectifier Solo Head i Türkiye ye getirememiştim sürekli nasıl getirebilirim diye düşünürken nihayet arabayla dönen bir yakınıma getirtmeyi başardım. Cihazıma büyük bir tutkuyla bugün kavuştum şükürrrr. :LOL:

Rp250 imi satmış olmam ve benim canavarın (Mesa Boggie) bana geri dönmesi sebebiyle bu başlığı daha fazla devam ettiremiyeceğim. Artık yeni rp serisi alan arkadaşlar burdan devam ederler umarım. Ben bir müddet yine sadece amfimle çalışacağım.

Bu başlığa ilgi gösteren herkese tekrar teşekkür ederim.

Selamlar..

Biz de uğraşıların için teşekkür ederiz AllexStone, başından beri ilgiyle takip ediyordum başlığını ;) .

Mesa da hayırlı olsun güle güle kullan :D .

arkadaşlar ben rp350 mi ilk çıktığı hafta denedim ve orada hayran kalarak(istanbul zuhal müzikten)aldım.ve sahnede olsun studyoda olsun son derece memnunum ses kalitesiikullanış rahtlığı aksamıyla vs mükemmel işte:)sadece l.a.l. fonksiyonu çok zayıf bence hiç gerek bile yoktu!10 saniyelik bi mp3 kaydını kaydedip yavaşlatıp hızlandırmak ne işime yararki?bu fazlalık bence!onun dışında herşey mükemmel!analog setup a kafa tutyo:)

Bir kaç sorum olacak.

1. si eski rp350 mi yeni rp350 ( hatta sadece rp350 değil bütün rp serisi için geçerli) olduğunu nasıl anlayabiliriz?yani arasındaki farklar neler?
2. olarak Ses kayıtlarını yeterli bulmuyorum arkadaşlar biraz kayıt yaparsanız iyi olur .

ben zoom g9 almaya karar verdim fakat şu an için param o kadar müsait değil acaba şu yeni rp350 serisi beni idare eder mi ? yoksa biraz bekle zoom g9 al mı dersiniz?

Ha tarz olarak Dream Theater(petrucci lead tonları) , satriani , vai , gilbert , pink floyd , led zeppelin , deep purple vs.vs. diye gidiyor :)

Gitarım : Cort X-Custom
Amplifikatör : Fender Champion 300

yardımlarınızı bekliyorum

teşekkürler

sayın archimonde

ben digitechi tavsiye ederim ben aylarca istanbulda tünel de laylaylom müzkte çalıştım ve biz cort ve zoom un türkiyedeki distribitörüydük!ve hepsi traş aletler göz boyamaları var hep hiç profesyonel aygıtlar değil onu sööliim yinede sen bilirsin ama

Arkadaşlar, o kadar abartmayalım :) . Zoom g9 ile rp350' yi karşılaştırmayın bence :) .

G9' un gayet başarılı bir alet olduğunu düşünüyorum. Belki de distribitörlük yaptığın vakitler G9 daha ortada yoktu? :) .

sayın Cherokee

ben oradan ayrılalı 3 ay oldu ve g9 1u lar tamm ii gibi ama çok digital bence bana hiç kimse zoom harika diemez çünkü zoomlar son derece digital cihazlar!digitech adı üstünde tamam digital aletler ama bu yeni rp serisi çok farklı!ve türkiyedeki fiyatı türkiyeye göre çok ii!o cazır cazır tonları duyuyosun!yoksa ses bansıymış 32bit kayıtmış hikaye...sana bu piyasanın içinden biri olarak söylüorum g9 a o parayı vericeğine git bi iki tane boss analog al daha ii...

g91u değil de g2.1u olmasın o :LOL: . G9.2tt ' den bahsediyoruz biz. Bir prosesörü 2dk deneyerek tonunun iyi, kötü olduğuna karar veremezsin değil mi ?

2 Boss analogla da g9 a ne kadar yaklaşırsın bilmem artık :D .

Sayın Gitarcim

Ya kusura bakma benim kafa iyice gitmiş ben senle başka bir üyeyi karıştırmışım :D. Demekki iş ortamında forum kurcalamak pek sağlıklı değilmiş :D Neyse ben dahada saçmalamadan yatıp uyuyayım :D

sayın Clesk

yazılarımda hata yapmışım!k.bakma!zoom g2.1u veya veya diğerleri olsun bi iki kere değil defalarca kez denediğimiz makinalar saatlerce müşterilrere saatlerce palavra atarrak makinayı sevdirioduk:) ama mecbursun satış elemanısın:)yok sa bana bedava verseler almam:)kötü abi işte boşuna üstüne gitmeyin olayın:)

g2.1u kullandım yaklaşık 3 ay boyunca, exp pedalı hariç (wah oyuncak gibi oluyodu) gayet kullanışlı bir pedaldı, usb den girince pc ses kartı olarak görüyor gayet güzel kayıtlar alınabiliyodu. Beğenmediğin bir alet için bu kadar ağır yorum yapmak bence yanlış.

sayın gitarcim :)
Sanırsam ton konusunda zevklerin farklı. Öbür türlü ben de aptal değilim gidip pod xt, gt-8 almak varken g9.2tt alayım, ki hepsini de tek tek denemişliğim vardır :) .

Bir arkadaşım da g2 kullanıyordu, o da aleti oldukça övmüştü bana :) .

ben olaya alakasız bir dalış yapıyorum ve soruyorum gitarımı extrem akordlara çekmeketen nefret ediyorum duydum ki çok extrem akordlarda prosesorden bişeyler yapılabiliyormuş bu digitechin hangi modeli bana bu işi görür?ikincisi bu aletten anfiye clean kanaldan flet eq da girince bknz.megadeth,iced earth gibi grupların gainli tonları alınır mı?hadi bunları aldık ben bir death grubuyla çalıyorum amon amarth vs. grupların tonları alınır mı?ben çok fazla şey mi istiyorum yoksa:) üç diyeyim gecenin sabaha giren saatlerinde daha fazla saçmalamadan bu aleti alıp bol gainli veyahut daha sıcak susteinli tonlar almak için ikinci bir pedal kullanılırsa nasıl sonuç alınır?yada ben fazla mı cahilim bu alet zaten yeterince beklentiyi karşılıyo mu?
dipnot:gt8 kullandım kendi başına olmasada clean kanaldan girince güzel işler yapabiliyor tabi ayarlamak için yanınızda bir teknisyen taşıma isteği de doğuruyor ama zaten daha tam çözemeden maddi sıkıntıdan dolayı sattım şu anda da daha pratik çantaiçi gigbag önü vur kır çiz ama kırılmasın bir alet var kafamda...
dördüncü olarak mixere girip konser bar ortamında deneyen oldu mu?olduysa gt8le karşılaştırabilir mi?bu sadece merak gt8e onca para verip bu mudur demiştim mixere girince zoom 707yle kapışıcak kadar oyuncak hissi yaratmıştı bende...
neyse çok konuştum kazayla yardımcı olan olursa yazarım bitmek bilmeyen sorularımdan:)ilan sahibininde ellerine sağlık uğraşmış bizler için...cevap beklemekteyim:)

Bu başlık ben rp250 imi satmadan önce ıssız bir çöl gibiydi pek bir hareketlenmiş ne güzel. :) Ben açıkçası yukardaki zoom - digitech tartışmasının dışında kalmak istiyorum zira hiçbir fikrim yok mukayese açısından. Zoom un yeni serisi de kendi başına oldukça başarılı ama yeni rp serisi ile mukayese için yeterli bilgi ve deneyimim yok elimde.

Sevgili bahoo74, senin soruna gelirsek; evet yeni rp serisinde senin istediğine uygun vb efektler var ancak ben çıkan sesi çok yapay buluyorum açıkçası ben tavsiye etmem. Sadece rp serisi için değil bu konuda kullandığım hiçbir prosesörde bu özelliğin whammy efekti hariç çok başarılı bulamadım çok yapay geliyor sesler.

Gt8 ile yeni rp serisinin mixere direkt girilmesi konusunda bir mukayese yapmak gerekirse gt8 yeni rp serisinin yanında direkt sınıfta kalır kendi düşünceme göre. Ben mukayese bile etmem. Yeni rp serisini mixer out ile girip gerçek amfi tonlarına çok yakın tonlar alabilirsiniz. Bu alet hatta sanki direkt mixere girmek için üretilmiş gibi. (tabi amfi de harika sonuç veriyor ama direct out bence çok şaşırtıcı)

Gt8 açıkçası direct out a pek kafa yormamış. Gitarist adam amfiyle çalar ne öyle direct out falan dercesine hiç üstüne düşmemiş boss firması. Yani bu gt8 in bir teknolojik eksikliği değil adamlar çok üstüne düşmemişler kanımca. :)

Sahne için direkt mixere girilecekse benim tavsiyem rp250 veya rp350. Haa pod un kendine has karakterini taşıyan o sesini beğeniyorsanız pod xt veya x3 te şahane bir çözüm.

slm.
rp 500 hakknda ne düşünüyorsunuz? sahne için efekt seçmek çok kolay. 1 2 3 4 5 tuşlarını sadece stombox modelinin üstünde ekstra switchler özelliği için mi sadece kullanıyoyır yoksa gnx ve gt lerdeki gibi patch değiştirmek için kullanma modu bulunuyor mu?

Geri