Umay Umay

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda carolgerber tarafından 20 Nisan 2004 tarihinde açılan konu

1. aslında daha rock taraflı müzik yapsaydı çok iyi olurdu.kent ozanları albümünde ki şeker anne şarkısı müthiştir.şarkılarından bir başka favorimde siyah bulutlar.o da çok güzel şarkıdır.ama şeker anne şarkısı söz şampiyonlarından biridir.

senin adın kederli anne
    sen hep şeker kokarsın
    senin adın yağmurlu cadde
    sen hep düşler kurarsın
    bizim şarkımız haritada kayıp bir şehirdir
    bizim şarkımız kırık kalp fırlatan kız
    hayat geriye gelmez
    o hayat bize hiç gülmez
    sen şeker kokarsın anne
    sırtıma değersin anne
    kelebekler ölürken anne
    pencereler kırılır anne
    kahveli göğsüne düşerim anne

sonradan marjinal olucağım derken iyi işler çıkarmadı gibi geliyor bana umay umay.siz ne düşünüyorsunuz?

2. Mete özgencil'in "Düşmedim Daha" adlı şarkısı ile tanınmıştı güzel bir çalışmaydı....

3. düşmedim daha çok iyi bir parça.... diğer parçalarının isimleri aklıma gelmiyor. istese çok iyi bir albüm yapar.

4. Düşmedim Daha'yı hatırladım ama baya bir önceydi o, çok hoş bir klibi vardı. Ondan sonra ne oldular bilmiyorum. Yalnız gruptaki bayan vokalistin (tabi grupsa, tek kişilerse cahilliğimi bağışlayın) röportajı vardı bir ara radikal İki'de (birkaç sene oldu ama olsun) yeni çalışmaları varmış. Sonra ne oldu bilmiyorum. Biraz iddialı bir kadındı ama kendinden emin sert bir tavrı vardı. Beğendim, beğendim :)

5. Aloo diye bi şarkısı vardı.. Çok severdim..

6. sen yine olduğun gibi kal ben misafirim bu şehirde, bir el sallarsın yeter hareket vakti gelince...
    hareket vakti ve naylon benim sevdiğim şarkılardı...

7. ağzı bozuk aşk mektubu adlı albümü, ısrarla tavsiyemdir..
    çok deneysel bi albüm olduğu kanısındayımmm

"tanrı bana izin ver, ver ki sabah kokum bile kalmasın" (aslında albümde bu cümle böyle geçmiyor ama ben böyle anladım ve daha çok sevdim :))

"dilsizim babam da yok benim ve kendimi yakarak öğrenirim, siyah ama sıcak öğrenirim. yalayarak, tükürerek, durup kusarak öğrenirim".

umay, bu albümde içinizde bi yerlere anlam katıyor. bence faidesi tartşılmaz.. züppperee..

8. +1

düşmedim daha,naylon ve hareket vaktini hala dinlerim severim umay umayı :)

9. 'Düşmedim Daha' harika bir parçadır ve Kukla tarafından da yorumlanmaktadır.

10. Ulan yabancı rock alemindeki cover'lamaların hepsinin bilmem neresinin örekesini emi!

Yerli oldu mu benim için bi başka oluyo ya!

Bu "Kukla" kimdir? Bu "Düşmedim Daha" denemeleri temin edilebilir durumda mıdır? Murat Özgencil; sadece bestenin sahibi midir yoksa bi yorum olayı bunun da var mıdır? Varsa yine aynı şekilde temin edilebilitesi ne durumdadır?

Bi de bu "Umay Umay" 'ın kaç albümü vardır günümüz itibariyle? Benim bildiğim ikidir. "Naylon" ve "Umay Umay". Bunlar nasıl temin edilebilir? Elimde ikisi de korsan şeklinde mevcuttur ve sesleri de buzktur. Büyük ihtimal elimdekiler kasetten CD'ye kayıt o yüzden.

11. mo

mo

121
    0
    300
    kendisi kitap da yazmıştır ayrıca,birkaç adet,tekinin adı "orospu kırmızı"ydı hatta.şiir kitabı olduğunu sanmaktayım.

12. "naylon" süper albüm...darmadağın etmişti çıktığında tüm milleti..naylon şarkısının mixini çok severim :) mete özgencil ve umay şaheseri "düşmedim daha" ise en çok ortalığı birbirine katan parça..

13. albümü bendede vardı zamanında ama ne oldu bilmiyorum.

14. bende hala var...annemin evine gittiğimde kasedi takıp dinliyorum..nostalji :)

15. Düşmedim daha ve hareket vakti güzeldir.
    Pek şarkısını bilmem ama bu bildiklerimi çok severim.. Düşmedim daha listemin olmazsa olmazlarındandı..

16. umay umay umay. del,i kadın. hep hayrındım hep hayran kalacağım. bı mizikle ilk tanışmama rastlar onu dinlemem. hatta onunla başladım diyebilrim
    kirtabını aldım okudum ki tavsiye ederim ve iki tane albümü. ayrıca bi tane daha kitabı vardı ama onu aradım bulamadım.
    bunu dışnda ilk albümde hareket vakti ve siyah bulutlar. çoğu zaman gün içinde dolaşırken bu şiir tadındaki parçayı söylediğim zamanlar oluyor. bu seferlik bu kadar yazacağım ama buraya sık sık yazmaya devam edeceğim. en son olarak umayın kitabının sonunda yazan bi cümle ile son noktayı bırakmak istiyorum.
    HAYAT BENDEN GİZLEDİÐİN ELLERİNİ HANGİ CEBİNDE TAŞIYORSUN...

17. Selam mustafa95de. "Düşmedim Daha" denemesinin temin edilebilir bir kaydı yok henüz. Albüme de cover koymayı düşünmüyoruz şu an. Kukla kimdir? sorunun yanıtı da Bursa çıkışlı bir nu-metal grubudur. Türk melodilerini ve Türkçe sözleri nu-metal ile buluşturur. Aynı zamanda bu seneki ROXY Müzik Günleri'nin finalistlerinde biridir.

Bu arada Mete Özgencil parçanın orjinalinde vokalde Umay Umay'a eşlik ediyor. Aynı zamanda söz ona ait. (Söz-müzik de olabilir tam hatırlamıyorum)

18. Ya ben Mete yerine niye Murat demişim ki? Allah Allah!

Cevap için teşekkürler "patton"!

19. bu mesajımda umay ın NAYLON albümü hakkında bi kaç şey yazmak istiyorum. mncelikle albüm BMG Türkiye tarafından piyasaya sürülmüş.10 parçadan oluşuyor albüm. şarkılar sırasıyla.
    A1 naylon
    A2 edepsiz
    A3 söz verilmezki
    A4 hiç param yok
    A5 düşmedim daha ( mete özgencil düet)
    B1 şeker anne
    B2 ölümü gördüm
    B3 hiç param yok (dans)
    B4 naylon (slow)
    B5 dönemez.
    albümdeki parçalar böyle.

20. 2 albüm 3 parça
    umay iki albümüde sözü ve müziği kendisine ait 3 parçası bulunmakta. ilk albümde SİYAH BULUTLAR sokak çocuklarına yazılmış bi eser. ayrıca bu parçada teomanın sesinide duyabilirsiniz. teoman düeti bi şarkı. bunun dışında 2. albümde ŞEKER ANNE yine cumartesi anneleri için yazlımış bi eser ve son olarak yine 2. albümde ÖLÜMÜ GÖRDÜM manisada işkence gören gençlere hitaben yazılmış bi şarkıdır ki ben bu parçayı çok severim. ölümü gördüm lacivet ceketlerde. kahrolsun lacivetr ceketler.

Bu Sayfayı Paylaş