Umay Umay

Fulya Morcum Umay Umay albmü için eski bi dosttan tavsiye. Circobun içinde. Çok eski albümleri bulabilecein bi yer var. Circopta koridorda salona girince hemen solda. Oraya sor. Umarim bi konserde daha bizimle birlikte olursun. Bu sefer ben fulya mor diye cikip gelirsin. Tanismis oluruz.

Umay umay... Hareket vakti yorumuyla beni kendine hayran bırakan kadın... Her dinlediğimde tüylerimi diken diken eden bir şarkı ve yorum...ve daha sonraki şarkıları...şarkılara çok güzel bir yorum katıyor...hafif çatlak :)
daha sık görmek isterdim onu...

ah be kadın nerdesin?az önce bi şarkısını daha dinledim ve bi kez daha öldüm.

Ve
Ben kendimi yakarak öğrendim
sarı ve sıcak öğrendim
yalayarak,tükürerek
durup kusarak öğrendim...

ahh umay ahhh çabuk dön!

ağzı bozuk aşk mektupları(etno müzik,2002), naylon(bmc türkiye,1997) ve umayumay (emre grafsonmüzik,1994) isimleriyle çıkış yapan üç adet albümü vardır...umay umay bir grup değildir ayrıca...bence daha önce izlemiş olduğu tarz süper umarım yeni çalışmalarında bu konuda bi değişiklik olmaz...tabi yeni bi çalışması varsa....ama olmalı bence büyük yetenek. özellikle sözleri çok yoğun, insan başka bi kapı açıyor kendine onu dinlerken...hele hele yanlış hatırlamıyorsam "melekler"isimli bi şarkısı varki felakettir..."kutsal melekler ısırır, öksürür ve ağlarlar....."

sevgili feeling, eğer msj ımı okursan sana cevap olsun diye değil açıklayıcı bi içerik olsun diye yazıldığını göreceksin...yeni bi albüm haberi almak istiyorsan resmi web sitemizi ziyaret edebilirsin. saygılar..................................................

Aydınlattığınız için sağolun ama bende web siteniz açılmıyor o sebepten sorumu bizzat size yönelttim.. Ayrıca sizin tatminkar açıklamanız benim sorumun akabine denk düştüğü için yanlış anladım efendim, saygılar bizden..

Pus demiş ki:
Fulya Morcum Umay Umay albmü için eski bi dosttan tavsiye. Circobun içinde. Çok eski albümleri bulabilecein bi yer var. Circopta koridorda salona girince hemen solda. Oraya sor. Umarim bi konserde daha bizimle birlikte olursun. Bu sefer ben fulya mor diye cikip gelirsin. Tanismis oluruz.
Teşekkür ederim Gökçen ;) Umay Umay'ı buldum ama bulamadığım albümler var oraya bakarım... Beraber nice konserlere....

Bu arada web sitesi açılırken ben de sorunlar yaşıyorum... :roll:

Burnumu çektiğim mendil ruj lekeleriyle doluydu. Ağlamamıştım da, denizin nezlesi bu; dün sabah senin için karar verdim. Eğer ona kötülük yaparsan ellerim kanar. Ve şarkı söylerken seni karşımdaki sandalyeye bağlarım. Yanmış sokakların içinde dolaşıyorum. tüm bu yıkıntı, düşlerin çöktüğü aşk susuşları. Ben böyle büyüdüm, böyle öğrendim devrimi. Ben bir çocuğu böyle sevdim çünkü...
(34 u 442 veda busesindenbir alıntı)

farklı bir dili war dinlemek anlamak lazım sarkılar yetmemiş içindeki coşkuyu kitaplarına aktarmış
naylon,söz verilmez ki,düşmedim daha,seker anne,siyah bulutlar,kalbi camdan kacmaz!!!

Altay Öktem'in Sokaklar Tekin Değil kitabı vardır, onun içinden Remix adlı ek çıkar ve içinde bazı sanatçıların şiirleri bulunur. Umay Umay da var, anlamadığını anlatamayarak anlatmıştır! İyi de yapmıştır.
Bir de Kent Ozanları-1 albümünde çok güzel bir şarkıyla...

Bir parça pamuk ve ılık su ile kurumuş dudaklara değdirilen SESSİZLİK.Ayaklarını açıkta bırakan bir yorgan gibi.Kimsenin anlayamayacağı dertlerle gerçeklerle başımız dertteykenve kendimizden daha yalan bir tanrı bulamıyorken;bekleyen..bekleyen..bekleyen sessizlik.

Umay Umay-Artık öpüşebiliriz'den

Queen_of_Metal demiş ki:
TEAR_OF_SOUL demiş ki:
Umay Umay gerçekten özletti.O zamanlar ufaktık ama şarkı mıh gibi çakılmış aklıma DÜŞMEDİM DAHA!Umarım albümüyle sevindirik olma şerefine nail oluruz.

sana tamamen katılıyor ve ekliyorum:bilen haberi olan var mı?

nihayet geçen hafta haberini aldım.iyiymiş fakat kazım koyuncu vefat ettiği için hala çok üzgünmüş.ayrıca artık gündem ve birgündede yazmıyo.fakat yakında diyarbakırda bir konser vereceğini duydum ne kadar doğru bunu bilemiyorum tabi.ama tek bildiğim bir şey var ben Umay'ı feci bi şekilde özledim.

''Pis ve güzelim.Tenimdeki kadını keşfediyorsun.Aceleci,açık ve çocuksun''

''Senin olursam,soğuk,ince çizikler açılır tenimde;sütyenim yanar mektup yazamam''

''geldiğim yeri bulsam;tekrar oraya kaçacağım''

''melekler bile birileriyle iletişim kurabilirlerdi..ama ben yalnızım''

''bir,iki,üç,dört,beş...hayat benden gizlediğin ellerini hangi cebinde saklıyorsun?''

''Herşey dönüyor ve kendi etrafındaki tüm masumiyeti yok ediyor..''

''Cehennemi sewmekten başka elimde insanca kalan ne var ki?''

Ve daha bir çoğu..bunlar basit cünmleler değil..umay umay şarkılarla yetinmemiş,hissettiklerini,duygu ve düşüncelerini kağıda dökmüş vede bizlerle paylaşmış..en sewdiklerim orospu kırmızı vede sokaklar uyudu artık öpüşebiliriz..UMAY UMAY seni özledim bee!hangi delikteysen çık gel aramıza!

http://www.umay-umay.com dan umay hakkında bilgi edinebilir iki parçasını indirebilirsin birisi 'kalbim acıdı'(kazım koyuncuyla düet)diğeri de 'dört' sanırım..hiç görmediğin resimleri de mevcut sitede,gir bak..

Geri