Umay Umay

oykutonik demiş ki:
''hareket vakti'' ve ''naylon'' adlı parçalar arşivimde daima kalacak parçalardan... yıllar önce baya bi severdim.. Umay Umay'ın şimdi nerde ve ne yaptığına dair bi fikrim bile yok.. müzik adına önemli biriydi bence.
çok yakında yeni bir albümle dönücek umay ağzı bozuk aşk mektupları albümünün arkasından yine müthiş bir albümle gelicek buna eminim

-->umay<--

neden herkes düşmedim daha parçasından bahsetmiş umay umayın bir çok güzel şarkısı varken :?: tamam bence de en tatlı parçalarından biri düşmedim daha+naylon..vb.Fakat dinlediniz mi bilmiyorum ama umay umayın kazım koyuncuyla düeti var,dinlemenizi tavsiye ederim çok hoş bir ikili olmuşlar,vede 4 tabiiki,hepsi çok güzel vede sağlam parçalar,ayrıca arkadaşın biri orospu kırmızıya şiir kitabı demiş,bildiğim kadarıyla hiçbir kitabı şiir kitabı değil.Kısa kısa cümlelerle yazılan denemeler bunlar,kendinize iyi bakın

Umay Umay yepyeni bir albüm ve daha farklı bir tarzla geri dönüyo arkadaşlar.
Yeni albümünde bir rap çiyle çalışıyo.Bunu ilk duyduğumda baya bi dumur olmuştum ama şimdi daha umutluyum.Bu kadın yanlış yapmaz.Ender seslerden ve yorumculardan biri olan Umay Umay her zaman olduğu gibi döktürücek gibime geliyo.Arkadaşlarında belirttiği gibi kendi web sitesinden ziyaret edip ona mesajlarınızı iletebilirsiniz arkadaşlar.Unutmayalım Umay Umay dinlemek ve onu anlayabilmek bi ayrıcalıktır.Yine Umay ın kitabından bi şeyler yazarak bitiricem.

Biriktirdiğim tren seslerini harcadım.Otobüsler dar geliyor,uçaklar kanatsız.Limitsiz kere limitsizim.Alkış sesleri aramıyordum.Sadece gururlu ve mağrur bir perde indirsin yüzümü istiyordum.Meğer perdelerin yüzsüzlüğüymüş bulandıran suyu.Karanfiller sarayında ölü bir kedinin üfürüğü serinletiyor sol elimi.Ben buyum işte en kuru veda,çıkılmayan yolculuk!....

arkadaslar yalnız bisi ifade etmek istiyorum hareket vakti parcası barlas' a aittir..ve bu sarkı barlas'ın kendi albumundede bulunmaktadır yane umayumay o parcayı kendi tarzıyla yorumlamıstr... buarada bu parçayı sadece umayumay diil emreaydın(eski 6.cadde)ında yenı albumu afilliyalnızlıktada dinleyebilirsiniz...emrede baya guzel yorumladı ve suan konserlerindede bu parçayı solemektedir...

"hareket vakti" parçasının sözleri Barlas'a ait ve umay umay'ın "umay umay" albümünde de bulunmaktadır ayrıca parçada Şebnem Ferah'ın vocali vardır, güzeldir, tavsiye ederim.

Umay Umay,Naylon ve Ağzı Bozuk Aşk Mektubu adlı 3 albüme sahiptir,aynı zamanda sıkı bir yazardır.Duyduğuma göre yeniden stüdyoya giricekmiş,sevindim buna.Alışılmışın dışında kendine özgü bi havası var ve sanırım ben bunu seviyorum.Boş bi vaktinizi ona ayırın derim ben

Naylon albümünde Mete Özgencil'le çalışmasından doğan sound olayı gayet yerli yerindeydi,umarım tekrar 2. albüme benzer bir sound duyarız yeni albümde..

4. albümü bekliyoruz büyük merakla..

Yüreklerinin en düşsüz yerinde
Öyle apansız kalakaldım.
Ben kötüyüm, erdem kimin adı?
Bir bıçakla rüzgar sokarım içime,
Sonra iyileşeceğimi söylerim.
Cam kırıklarının üzerinde sevişmekten bıktım derim.
Az acıyı arıyordum, kendi kanımı içiyordum derim....

Geri