Fatih YILMAZ yapımı hollow-body telecaster

'Elektro Gitarlar' forumunda groverjackson tarafından 16 Mayıs 2008 tarihinde açılan konu

1. Arkadaşlar Fatih abiye yaptırdığım yeni gitarı sizlerle paylaşmak istedim.. fatih usta tüm ustalığını konuşturmuş işçilikte, tonları oldukça etkileyici :D Kısaca bahsedecek olursak:

Telecaster kasa
    Hollow-body
    Maun gövde
    Maun+birdseye maple sap
    Rosewood tuşe
    2 x Humbucker
    Maple inlayler
    Neck-thru

2. güzel çalışmaya benziyor....ses kayıdı falan olursa en yakın zamanda güzel olur.

3. O hocam hayırlı olsun guzel gitar.Bugun Fatih abiye gittim bende orda bahsetmişti senin gitardan.Forumlara duser belki diyordu.:DErken gitseydim belki karsılasıcaktık senle.Oda bana fotograflarını gosterdi.Hadi güle güle kullan.

4. ne zaman bitirdi ya gelip kurcalayacaktım daha

5. kaça mal oldu tam olarak? yani herşeyiyle tam bir fiyat yazamasan da ortalama bir miktar söylesen :)

kolay gelsin...

6. herşeyi ile yaklaşık 1400ytl gibi komik bi rakama mal oldu. daha once böyle bir gitar yaptırmak için istanbulda bikaç luthier le daha konuştum $2000 den aşağı kapı açmadı kimse..

7. Bu gitarı daha yeni başladığı zaman görmüştüm. Gerçekten işçilik çok iyi. Sadece bu gitarda değil Fatih abi'nin işçiliği zaten herzaman iyi. Gerçekten güzel gitar güle güle kullan =)

8. Çok hoş olmuş ya, teomanın gitaristindeki deluxe teleyi andırmış...

9. eheheh kurcalarsın obicim bi ara =P

10. süper hayırlı olsun kardeşim şahsen pek beyenmedim estetiğine biraz daha önem verilebilirdi.şahsi görüşüm polemik olması :D

11. bi çalsan o zaman gorunusun pek de önemi olmadıgını anlardın kanka inan.

12. Fatih Yılmaz"ın biraz daha pişmesi lazım.

13. biraz daha pişerse yanar=)

14. ahmet bak senin dandik gitarın bi resmide bende var [​IMG]

15. Bunu neye dayanarak söyledin hocam ? Birçok custom gitarın olduğu için bilgilerinden faydalanmak isterim, işçilikte veya kalitede kusurlar mı var ?

16. abi azına saglık ya

17. Vallaha estetik olarak oldukça özgün bir çalışma olmuş. Bence bunun için başlı başına bir tebriği hak ediyor Fatih usta. İşçilikte pek bir kusur göremedim, aksine bir çok firmanın çok önemsemediği detaylar var.

Öncelikle arka kapağı ele almak lazım. Bu potansların vb şeylerin olduğu yer. Herzaman dikkat ettim fatih ustanın yaptığı gitarlara, hep o deliği optimum seviyede tutmaya çalışıyor. Malum gövdedeki orantısız ve şekilsiz oyuklar sesi oldukça fazla etkiler. Fatih usta bu deliği hiçbir zaman gereğinden fazla büyük tutmuyor. Kapak ise arkadaki bütünlüğü bozmamış oldukça estetik şekilde tasarlanmış. Ayrıca Fatih ustanın yaptığı her gitarda bir gövde-sap geçişi var ki cidden denemeyen anlayamaz. Okadar rahat ve okadar güzel ki, ben daha önce sahip olduğum hiçbir gitarda (çok gitar sahibi olmadım ama çok gitar denedim) böyle bir geçiş yoktu. Ayrıca gövdedeki binding ve sapta maun arası akça (akça sanırım) çok hoş durmuş. F delikleri çakma boya falan değil gerçekten işlevsel. Görmedim ama sağında solunda ufak şeyler olabilir. Gitar ESP'de Fender'de hasarlı olunca vintage diyorsunuz, böyle olunca hatalı diyorsunuz. Bu ne perhiz what is this?

Tamamen şahsi görüşlerim saldırmaca yok =)

18. Ben bunu laf sokma amaçlı değil, ciddi bir soru olarak sormuştum yannız. :roll:

Arkadaşın fikirlerine güvendiğim için düşüncesinin sebebini merak ettim.

19. Gerçekten de bir sürü "custom" gitar sahibidir kendisi. :)

20. Aynen, onu diyorum :wink:

Bu Sayfayı Paylaş