B.C. Rich®

Warlock ların bir sürü modeli var bronze,Platinium,Platinium Pro,Acrylic, Nj gibi sana en düşük modelden en üst modele kadar yazdım. Bunların hepsi warlock ama çok fazla rak var aralarında Neck-True olanları var Bu şekilde bir değerlendirme yapabilirsin..
Bende çok zaman önce kullandım bana sorarsan hiç tavsiye etmem yani tek bir tarz a yönelik olması :D :D :D :seytan

Bende halen bir warlock var. Manyetik olarak wareyha nın avatarındaki arkadaşın:) set upını kullanıyorum, sonuçta bu gitarı tercih etmemin nedeni parlak clean tonları veya inanılmaz rahat klavyesi değil şekil icabı, bir süre işimi gördü halende diğer gitarlarımdan farklı akor diziliminde çalıyorum

Ancak olaya gerçekçi yaklaşıcak olursak B.C.Rich dünya çapında ciddi şekilde kan kaybediyor -her ne kadar yeni yeni tuning,lock sistemleri filan icat edip bataktan çıkmaya çalışsalarda- gördüğüm kadarıyla 100 dolara ready,war pack denen saçmalıklardan başka birşey üretmez olmuşlar ve o gitarlarda rezalet. 9 kat gofretlere humbucker taksan cidden daha iyi ton elde edersin bir de bu gitarların biraz modası geçti gibi sanki 90 larda kaldılar...

Ama tabiiki zevkler ve renkler tartışılmaz ki bende beğenerek aldım ve severek çalıyorum!

B.C.Rich leri Zuhal müzik getiriyor bilmiyorum ellerinde var mıdır ama sanırım varsa da bu bahsettiğim packlerden vardır almayı düşünüyorsan o gitara ayıracağın bütçeyi 2. el daha doğru düzgün bir gitara ayır gerçekten pişman olmazsın.

Aşağıdaki adresler İstanbul-Anadolu yakasındaki 2. el müzik aletleri satan yerler ayrıca ikinci el satışın olduğu siteleri de takip edersen güzel şeylere rastlaman muhtemel:

http://www.srvmusic.com

http://www.tntses.sistemleri.com/

Birde sürekli konuşuluyor forumda internetten alışveriş mevzusu o başlıları oku bence eğer almayı düşünüyorsan Türkiye'de warlock alabileceğin parayla yurtdışından işini daha uzun süre görecek sıfır bir gitarda alabilirsin.

94-95 yıllarında bir süre bir arkadaşımdan ödünç alıp kullanmıştım ucuz bir warlocktu ve bence rezaletti. amerikanları kalitelidir diye düşünüyorum haliyle (düşünmek istiyorum) :) ucuz bir bütçe bence warlock için harcanmamalı bu arada kerry king gibi signature modellerinin çok pahalı olduğunu biliyorum. Türkiyeye sanırım talep olmadığı için üst modelleri pek getirmiyorlar biraz da diğer arkadaşların dediği gibi furya 90 larda takıldı kaldı. heavy sound istiyorsan bence wahburn ibanez ve jackson ları dene. vereceğin paranın en iyi karşılığı onlarda.

valla elimde yeşil bcrich exclusive 2000 usa var ... hic bişeye tercih etmem cok memnunum ...

bide merak ettigim

bcrich malzemelerini nerden buluruz... askısıydı cartuydu curttuydu ankarada? zuhalde varmıdır

gercekten iyi olanlari, en ust modelleri, ozellikle signature serisi(slash signature tam anlamıyla dehset).. ama dusuk modellerde gercekten berbat, arkadasimin var , yeni gitar aldi, eski gitari bronze warlock tan o kadar nefret ediyoki, bi dahaki konserde valla sahnede kırcam diyip duruyor

Ben bc warlock kullandım pembe renkli olan bi gitarı var fena değil 300 dolar civarı bi fiyatı vardı bir aralar ama çok mükemmelde denemez bide distortion tonunu sert almak isteyenler için tasarlanmış bence heavy metal gitarı

Ben 1 yıl kadar bir bronze warlock kullandım. O kadar da kötü değildi çünkü alet çin malı değildi. Atalay'ın dediği gibi domates gibi seçerek almak lazım aynı üretimden çok rezil gitarlar çıktığı gibi aralarından iyi olanlar da çıkıyor. Benim alet endonezya yapımıydı ve sağda solda denediğim BC Richlere göre çok farklıydı. gitarı elinize aldığınızda zaten farkı hemen hissediyorsunuz. Fason üretimler var elinde dağılacak gibi geliyor fakat benim kullandığım gitar baya ağırdı onlara göre. Japon ve bulursanız tabi USA olanlar çok güzel gitarlar tabi fiyatları da ona göre. Sonuçta aldığınız kasa Warlock yada benzeri afilli şekilli kasalar o yüzden sahne kullanımı için oldukça tarz sınırlaması oluyor ton olarak olmasada şekil olarak :)

Nocturnal_Supremecy demiş ki:
b.c rich'le heavy metal yaparsan adama gülerler dostum :D

thrash,death,black,gothic ne yaparsan yap ama heavy yapılmaz ...

80 lerde b.c. rich glam rock gruplarının kullandığı bir gitar markasıydı.gayet de istediğin şeyi çalarsın üzerinde o dandik manyetikler olmadığı sürece...

ayrıca gitarın şekli çetrefilli olunca tonu sert oluyo zannediyo herhalde birileri.. bcrichlerde de gibson da olduğu gibi ekseriyetle maun kullanılır.. yani aynı manyetiklerle birbirine yakın tonlar vermeleri normaldir.. hal böyleyken birinin şekli daha bi extreme diye bununla şu müzik yapılmaz demek abestle iştigaldir..

ibanezden sert ton çıkmaz diyen arkadaşlara selam olsun.. allah akıl fikir versin..

Geri