Ercüneyt Özdemir

'Sanatçı ve Gruplar' forumunda stellawasadiver tarafından 26 Mayıs 2008 tarihinde açılan konu

1. Onun sesini önce belki de Türk rock müzik tarihinin en iyi gruplarından biri sayılacak Metropolis albümünde Gel Gör Beni, Makine gibi unutulmaz şarkılarda duyduk. İstanbul gecelerinin en sevilen cover gruplarında sadece sesi ve olağanüstü şarkıcılık yeteneği için gelen dinleyicilere uzun yıllar müzik ziyafeti verdi. Bir çok albümde tamam bunu o yapmış diyeceğiniz karakteristikte ve güzellikte şarkıları yer aldı. İşte şimdi beklenen an geldi ve 2 yıllık titiz bir çalışmanın ardından E8 projesiyle ERCÜNEYT ÖZDEMİR tekrar dinleyicileriyle buluşuyor. Albüm çok yakında müzik marketlerdeki yerini alacak ve ilk klipse duvar isimli şarkıya çekildi.Ercüneyt Özdemir’ e sahnede Okay Aynur (Davul), Gültekin Kaçar (Gitar), Murat Ejder (Bas), Ayhan Mutluer ( Keyboard) eşlik edecek.

ALBÜM BİLGİLERİ:

ERCÜNEYT ÖZDEMİR
    Albüm adı:E8
    Ercuneyt Özdemir; Vokal
    Gültekin Kaçar; Gitar
    Cüneyt Karayalçın; Bass
    Okay Aynur; Davul
    Yıldıray Gürgen; Tuşlu çalgılar, bağlama (Divane)
    Yavuz Darıdere; Hammond (Divane)

• Tüm söz ve müzikler; Ercüneyt Özdemir
    *Serseri Dünya: Söz; E. Özdemir, Müzik; E. Özdemir, Tansu Kızılırmak
    • Düzenlemeler; Yıldıray Gürgen,
    *Gel Gör beni; Düzenleme; Cüneyt Karayalçın, E. Özdemir
    • Prodüktör; Hilmi Özer,
    • Yapım; A1
    • Kayıtlar; (Temmuz 2004 – Ekim 2007) Yıldıray Gürgen – Gen Müzik, Asistan; Orkun Üstündağ, Hasan Önder – Sound Check, Ercüneyt Özdemir – Jingle Factory
    • Mix; Yıldıray Gürgen, Hasan Önder, Efe Demiryoğuran, Tarık Ceran
    • Mastering; Andy Baldwin(Hippy), Metropolis, Londra
    • Fotoğraflar; Halil Kayır
    • Kapak Tasarımı; Can Baytak

2. son zamanlarda çok sık duyduğum bir isim ama henüz dinlemedim . :lol:

3. her persembe taksim line da

4. Şu adamın değerini bilin vallahi yazık oluyor. :)