tremol-no (floyd rose kilit sistemi)

selam arkadaşlar tremol-no floyd rose lu gitarlar için tasarlanan bir kilit sistemi. floyd rose başlığında bi arkadaş bahsetmiş araştırdım youtube a tremol-no yazın çıkar yada tremolno.com a girerek ürünü inceleyebilirsiniz.
floyd rose bela olmaktan çıkıyor

özellikleri:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::
tamamen sabitleyebiliyorsunuz
yada tüm kilidi açıp floyd rose u eski haline getirebiliyosunuz
sadece öne tremolo olarak kullanabiliyosunuz (stratlardaki gibi)
fender gitarlardaki gibi sustain alabiliyosunuz (tremol no materyal olarak bunuda sağlayabiliyo)
teliniz kırıldığında aynı fenderlerde olduğu gibi akordunuz bozulmuyo

yanlız bi sorunumuz var arkadaşlar türkiyede araştırmalarıma göre hiçbir müzik mağazasında yok türkiyede kimse distribütörlük almamış
sipariş ettirmek gerekiyo
eğer türkiyede bi mağaza getiriyorsa banada özel mesaj atarsanız sevinirim

bol müzikli günler...

ohhh be yıllardır aradığım şey :D çok mutluyum ya :D ben bi araştırıyım şunu
yok sadece floyd rose olan gitarlarda sabitleme amaçlı yoksaki floyd rose olmayan gitarda floyd rose yapmıyo :D (bkn: fender)

Aletin resmi su:
main1b.jpg

Bu da sitesi: http://www.tremol-no.com/
Ben RR3'e taktim, tel degistirme ve aleti takmak toplam 30-40 dakika ancak surdu. Yakinda DK2M icin de alicam bir tane. Gitarda herhangi bir modifikasyon gerekmiyor (tremsetter denen alet icin gerekiyor). Sitede takilis filmi de var, 15 dakika falan suruyor, once onu seyretmekte coook fayda var.

Farkli turde tremolo modelleri icin 3 farkli modeli var, once siteye girip sizin gitara uyan modeli ogrenin, sonra da eBay'den 50$ civarinda bir paraya (arti kargo) alabilirsiniz.

Resimde gordugunuz 3 siyah civata ile uc farkli duruma gecebiliyorsunuz. Eger herzaman hardtail olarak kalsin derseniz o zaman o siyahlar yerine yaninda gelen celik vidalari takarsiniz. Boyle yapinca tellerin hepsini birden cikarttiginizda bile floyd'un atmayacagini soyluyor uretici forumda, ben daha denemedim, deneyince soylerim atip atmadigini :) (Not: siyahlar takiliyken tellerin hepsini cikartmayin diyorlar, ona dikkat edin).

yutup123458 demiş ki:
floyd rose istemiyosan floyd rose olmayan bi gitar alırsın :D bence en mantıklısı bu
Ozellikle Ibanez ve Jackson her modeli LFR yada OFR ile uretince cok fazla sansin kalmiyor acikcasi. Hardtail ve bolt-on bir RR3 olsa onu alacaktim ama yoktu.

steve vai amcamız kullanır.floydu biraz sertleştirsede oldukça kullanışlı bir alet.tel kopmasında akord kaçmasının yanında bendlerde daha oturaklı sesler almanızı sağlıyor.david gilmour tarzı sololarda çok başarılı oluyor.misal üst mi telinde boş vurup miden solo attığınız zaman bendlerde ana (root) notayı veren telin gerginliği değişir ve detone bir ses çıkar bu alette sabit köprülerdeki gibi sorunsuz çalabiliyorsunuz.

altta verdiğim videoda çalarken bu sorunu yaşamıştım.dikkatli dinlerseniz detone kısımları hissedebilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=fpGws9m05p4

ama malesef bulması kolay bir alet değil.montajıda gayet basit.

DaRtH_ErLiK demiş ki:
Boyle yapinca tellerin hepsini birden cikarttiginizda bile floyd'un atmayacagini soyluyor uretici forumda, ben daha denemedim, deneyince soylerim atip atmadigini :) (Not: siyahlar takiliyken tellerin hepsini cikartmayin diyorlar, ona dikkat edin).

Teorik olarak evet ama yine de tellerin hepsini çıkartırken eski usül FR'un altına bir destek koymak faydalı olur. Zira tremol-no'nun vidaları sağlam da olsa ufacık çeyler. FR'un 3 tane dana gibi yayının baskısını tel değişimi süresince çektirmek riskli olur. Bana birşey olmadı ama ben her halikarda kasanın arkasında FR ile kasa arasına (gitarın kıç tarafına doğru) bir pil koyup sabitlerdim. Böylece büyük yayların baskısını t-n yerine pil karşılardı 10-15 dakika boyunca. Teller takılıyken ise gıdım oynamaz süper bir alettir T-N, delikanlıdır, floyd'dan tiksinenlerin can yoldaşıdır.

Tremol-No™ Pin-type w/ Deep-C™

Tremol-No™ Clamp-type (Large) w/ Deep-C™

Tremol-No™ Clamp-type (Small) w/ Deep-C™

bu üç çeşit üründen hangisi benim cort x 11 ime uyar??

Geri