Yeni içerik
byazganc

12 Bar Blues Improvisation

Bu işe henüz çok yeni olduğumdan dolayı temel 12 Bar Blues ritimlerini kullanarak basit bir altyapı yapmak istedim. Genelde kullanmayı çok sevdiğim A blues gamı üzerinde çalıştım. Ritimde arada 1-2 varyasyon ekleyerek tek düzelikten kurtardım. Daha sonra kaydettiğim ritm için davul loop ları aramaya başladım ve Ezdrummer adlı VST plugin’i keşfettim. Benim gibi gitar çalmayı seven ve çaldıkları üzerine basit 1-2 bateri eklemek isteyenler için çok faydalı bir program. Elbette midi klavyeniz varsa çok daha profesyonel ve karmaşık looplar da yazmanız mümkün bu program ile. Ben sadece program içinde gelen Loop intro ve geçişleri kullandım.
Kayıt aslında çok fazla içime sinmedi ama genede ileride bakıp yaptığım hataları görmek adına sizlerle paylaşmak istedim. Kayıtta kullandığım ekipmanları detaylı olarak sizlerle paylaşacağım.
Gitar -> Boss BD-2 -> Marshall JMP-1 ->T.C Electronics G Sharp FX Rack -> M-Audio Firewire Solo ->Cubase -> Amplitube (kabin simulasyonu)
Bunlardan farklı olarak doğaçlama kısımlarında Amplitube yerine Marshall JMP-1 pre-amp’imin kabin simulasyon çıkışlarını kullandım.
Aslında 2 farklı doğaçlama çalıp kaydettim fakat ikisinde de çok kötü olan kısımlar vardı ve Adobe After Effects kullanarak her iki kayıttaki nisbeten daha düzgün olan kısımları birleştirerek tek bir solo yapmaya çalıştım. Zaten videoyu izlerkende 2 video arasındaki geçişlerden bunu görebilirsiniz…Gitarın tonlarıda her iki kayıtta farklı…
www.barisyazganc.com
Alınan Beğeni: Gizz
Gösterilecek yorum yok.

Medya bilgisi

Kategori
Performansını Göster!
Ekleyen
byazganc
Eklendiği tarih
Görüntülenme
586
Yorum sayısı
0
Puanlama
0.00 yız 0 puanlama

Bu medyayı paylaş

Üst