Alper Bekat

Rondo Alla Turca Alper Bekat Guitar Cover

Hazırlayan:Alper Bekat (alperbekat@hotmail.com , alperbekat@gmail.com) Düzenleme ve Kayıt:Kerem Bekat Ekipmanlar:t.c. electronic nova system, boss st-2 power stack, ltd mh-250,Vox celestion 30 watt vintage Kayıt Ekipmanları:M-audio fast track usb ses kartı,M-audio keyrig 49,carol mikrofon Programlar: Cubase 5.0, Youcam,Windows movie maker Special thanks: Kerem Bekat

Alper Bekat, 5 Temmuz 2012
Hakanzito ve aiyiadam bunu beğendi.
  • vedat06
   TON: Cm yavaşsın bişey yaptığınımı sanıyorsun önce havayı bırakda parmaklarını gelişdir alper turka
  • egosss
   Bütün videolara da aynı yorumu atmışsın lan.Yazık senin gibi insanlara.
  • uzmao
   yavaşlık konusunda bişey diyemem de ton hakkaten çok kötü
  • uzmao
   alper turka :D
  • Hakanzito
   Bence güzel olmuş, eline bendine tremolona sağlık hehe.

   ''Her ne şekilde olursa olsun, ortaya çıkan çalışma iyidir kötüdür bu ayrı bir nokta ama 'ÜRETEN ADAM', boş konuşan ve geyikten başka hiçbir şey üretmeyen adamdan milyon defa daha iyidir.''

   her hakkı mahfuzdur, gopirayt by Hakanzito :p
  • Alper Bekat
   tonun kötü olmasının nedeni mikrofonumdandır.ucuz bir mikrofonum var elimizde sadece bu olduğu için yetinmeyi bilmek gerekir bazen beğenilerinize teşekkür ederim.
  • bluescaster
   vedat06 ne içtiysen bana da ver ben de senin gibi otobot a bağlamak istiyorum yahu. bütün videolara yorum yapmişsin bir de ton yazip. elinde klasik gitarla şarkının tonunu bulabilmenin marifet olduğunu falan mı sanıyorsun ? insanlari karalamadan evvel bir videonu paylaş ta görelim analar ne yiğitler doğuruyormuş.. troll seni.
  • barrios
   Vedat 06'nın daha öncede bir hayli saçmaladığını görmüşlüğüm var, hiç yadırgamadım.

   Genel olarak hiç fena bir çaba değil. Ama 1:09 civarındaki modülasyonda gelen hızlı pasajın icrası yeterli değil; tahminim çalan arkadaş da bunun farkındadır. Bu kısım parçanın en zor yeri, birazcık daha uğraşmak lazım. Onun dışında bazı ufak tefek şeyler var, ama bunlar pek çok gitaristte olan sorunlar zaten. Bir tanesi, bazı bendli-vibratolu notaların komada kalması. 0:20 ve 0:22'deki notalar mesela. O notalardaki entonasyon gerçekten kötü. Sanırım bizim bu coğrafyada kulağımız komalı seslere çok yatkın olduğu için pek yadırgamıyoruz, ama aslında bu sesleri bir Mozart parçasında duymak pek iyi bir etki bırakmıyor.

   Bir de, sürekli olarak distortion ile elektro gitar çalan arkadaşların palm mute tekniği ile çok fazla pasaj çaldığını görüyorum. Palm mute bir etki-tını meselesidir, ama arkadaşlar bunu temiz çalmayı sağlayan bir araç olarak da kullanıyorlar. Bu iyi bir alışkanlık değil, temiz tonla veya akustik gitar ile çalmaya kalktığınız zaman başınıza dert olur. Bu nedenle sağ elin kenarı ile "mute" yapmak ve boştaki telleri tutmak ("damp") ayrı şeyler olarak düşünülmeli. Palm mute yapmaksızın da tertemiz çalabilmek gerekir pasajları, palm mute sadece bir tercih meselesi olmalı, zorunluluk değil.
  Gösterilecek yorum yok.
 • Kategori:
  Performansını Göster!
  Yükleyen:
  Alper Bekat
  Tarih:
  5 Temmuz 2012
  Gösterim Sayısı:
  898
  Yorum Sayısı:
  8