Hakanzito

Shawn Lane Guitar Solo at age 16 (Center Stage Arena - 1979)

Here is Shawn Lane at the age of 16 playing a live guitar solo with Black Oak Arkansas, apparently in 1979, though i'm still having trouble working out exactly which gig this is from. I originally ripped this clip from the "Shawn Lane Compilation DVD" and uploaded it on the net a few years ago, but it didn't say on the DVD exactly which gig it was from. The only B.O.A. gig i can think of that this may be from (that exists on video, from around that time, with sound) is : "Shawn w/ B.O.A. - Center Stage Arena, Detroit - 1979" .

Hakanzito, 9 Temmuz 2012
  • jurassic
   Kafa s*kmekten başka birşey yapmamış aferim ona
  • Hakanzito
   Vay Şawn Lane keratası vay, seni gürültücü seniiii! Bak uzman müzikolog jurassic abini kızdırdın, tüm dünya seni dahi müzisyen zannetti ama bir o anladı senin pek bi halt olmadığını hehehe.
  • jurassic
   Kafan mı güzel genç ben fikir empoze etmeye çalışmıyorum kendi fikrimi söylüyorum.
  • Hakanzito
   Kafam her daim güzel, yaşım 41. Keyfine bak, fikrini de söyle yorumunu da yap. Yorumuna gelecek yorumlardan, espirilerden de alınacak kadar hassas olma. Naçizane bir forumdaş tavsiyesi.
  • jurassic
   Yoo alınmadım sadece kişisel bir fikre pek saygılı bir yazı değilmiş gibi geldi yazdığınız o kadar, espri olduğunu algılayamamışım ; )
  • Hakanzito
   Hem Shawn Lane'in kafa diktiğini, hem de benim şakacı yorumumun saygısız olduğunu şıp diye anlamışsın. İkimizi de enseledin :) Bravo bravo. E solo albüm ve gitar metodu kitabın ne zaman çıkıyor piyasaya?
  • Hakanzito
   Şaka bir yana, ben 16 yaşındayken bu denli gitara hakim olabilseydim ve profesyonel bir rock gurubuyla (Black Oak Arkansas) turneye çıkıp, beni dinleyen yüzlerce seyirci karşısında sahnede elim ayağıma dolaşmadan böylesi kafa dikici bir gitar solo atabilseydim acaba daha başka ne isterdim.

   Gayet ciddi olarak söylüyorum bunu.

   Bence 16 yaşında bir delikanlı için olağanüstü bir solo performans. Shred gitarist namına o dönem piyasada EVH, Uli John Roth, Michael Schenker, Randy Rhoads vs gibi virtüozlerin olduğunu ve henüz Y.J. Malmsteen'in de varlığından kimsenin haberi bile olmadığını da önemli bir detay olarak anımsarsak, Shawn Lane ergen ergen baya esaslı bir iş başarmış 1979'daki bu konserde.
  Gösterilecek yorum yok.
 • Kategori:
  Diğer Medyalar
  Yükleyen:
  Hakanzito
  Tarih:
  9 Temmuz 2012
  Gösterim Sayısı:
  538
  Yorum Sayısı:
  7