Yeni içerik
ozgungokturk

Özgün Göktürk - IV

4 farklı gitar ile hazırladığım yeni çalışmam, iyi seyirler..
2.57'den sonra yine bir Marooned havası oluşmuş. Bağımlılık yapan cinsten. :)
Tebrikler, çok güzel.
 
Shred kısımları dışında çok beğendim. Diğer videolar da çok güzel. Özellikle "Backing track (new strat test drive)" çok hoşuma gitmişti. Kayıtları diğer videolarda belirttiğiniz gibi POD HD + M-audio ses kartıyla mı alıyorsunuz acaba? Sesler gayet güzel geliyor. Ayrıca kaydın ayarlarını yapmak için çok zaman harcadınız mı? Ben öğrenmeye üşeniyorum da, bu kayıt işinin beni ne kadar uğraştıracağını kestirmeye çalışıyorum :) sadece POD Xt ile kayıt yaptım Audacity programıyla, sonra mp3'e çevirdim kaydı. Sonuç: webcam mikrofonuyla, hatta ankesörlü telefondan kaydetsem daha iyiydi :D
 
Teşekkürler :) Ben en iyisi komple nasıl yaptığımı özet geçeyim.

Pod hd500, m-audio audiophile 24/96 ses kartıma takılı. Öncelikle kullanacağım backing track dosyasını indiriyorum netten. Cubase'e atıyorum. Ardından çalmaya başlıyorum alt yapı cubase'den çalarken. Kamera benim görüntümü kaydederken aynı zamanda cubase de gitarımın sesini kaydediyor alt yapı üzerine. Yani cubase'de 2 kanal açık biri alt yapı biri benim gitarımın sesi.

Ardından gitar kaydım ile alt yapı sesini mixleyip export ediyorum, yani elimde mp3 formatında alt yapı+gitar kaydım oluyor. Ardından kameranın kaydettiği görüntüyü movie maker programına atıyorum. O görüntünün sesini kapatıp daha önce hazırladığım mp3'ü atıyorum üzerine. (çorba tarifine döndü ha) :) Ardından ses ile görüntü senkronizasyonu kalıyor geriye. Ve son bir export işlemi ardından sitelere yüklüyorum.
 
Şimdilik sadece ses kısmını halletsem yeter benim için :D Teşekkür ederim
 

Medya bilgisi

Kategori
Performansını Göster!
Ekleyen
ozgungokturk
Eklendiği tarih
Görüntülenme
888
Yorum sayısı
8
Puanlama
0.00 yız 0 puanlama

Bu medyayı paylaş

Üst