Alışveriş Yaptığınız Kişiler Hakkında Yorumlarınız

Arkadaslar,

Bu forumun niteliklerini artirmak icin eger aramizda kotu alici veya saticilar varsa onlari ayiklamak icin (ve de iyileri lanse etmek icin) asagida bahsedecegim su sisteme ne dersiniz?

Bir tane baslikta sadece alis ve satis islemi gerceklesmis basliklar icin sadece bu isleme Alici ve Satici olarak karismis insanlar digeri icin dusunduklerini belirtsin. (Bundan baska bana satacakti satmadi, ne bileyim o bu cok para istiyor gibi her hangi bir sekilde haricten gazel okuyan sahislara izin verilmeyecek bir sekilde bunu yapmamiz lazim. Kisacasi gerceklesmis islemlerde sadece islemi yapan insanlarin katkisinin olacagi bir olgu olarak dusunmek bence yerinde olur.)

Bu tabi ki e-baydeki "feedback" gibi kapsamli olamayacak, ama en azindan aramizda art niyetli birisi varsa onu daha iyi gormemizi ve onun da bu cins seyleri daha zor yapmasini saglayacak.

Bu cins bir seyi Duncan forumlarinda uzun suredir kullaniriz ve cok ise yaradigini dusunuyorum.

Ne dersiniz?

B

Not: Belirli bir kullanıcı hakkında bu başlık içinde yazılmış olan yorumları bulabilmek için sitenin sağ üst köşesinde bulunan Arama çubuğuna hakkında arama yapmak istediğiniz kullanıcı adını girin ve "Sadece bu konuda ara" seçeneğini işaretleyerek arama yapın.
Capture (1).PNG

Dosyalar

• Feedback_15600610_m.jpg
    Feedback_15600610_m.jpg
    34.3 KB · Gösterim: 466
Bence süper olur...Mesela öz eleştiri ile başlayayım:
Ben sattığım aletteki kusur vs. konularında dürüst olduğuma inanıyorum ve olmam gerektiğini düşünüyorum.Ama fiyat konusunda ucuza pek mal satmadım çok acil paraya ihtiyacım olmadığı sürece.Hakkı neyse piyasaya göre onu satmaya çalışırım.Bir kere bir mal sattığımda geciktirdim o da meşguliyet vs. ve karşı tarafın acelem yok demesindendi...Umarım faydalı bir şey olur bu ve bence sabitlenmeli...
Kolay gelsin...

süper faydalı bir olay. moderatörler açısından da uygunsa faaliyete geçirelim derim. bende dertliyim bu konuda.. güvenilmeyen, sorun yaratmış satıcı veya alıcılar belirtilsin ki başkalarının başı yanmasın. bu arada satışı başarılı gerçekleştirmiş alıcı-satıcılarda yayınlanırsa çok güzel olur. en azından arkaplanda bir şekilde bunu yapıyoruz ama burdan duyurursak herkes faydalanır. güzel bir database.

aranjor nickil kullanıcıyla izmir-ankara arası bir takasımız oldu hiç bir sorun yaşamadık her zamanında ve güzelce oldu.

mümkünse nick belirtelim arkadaşlar...

şahsen ben süper bi satıcıyım. Getirtip vazgectigim manyetiklerle Türkiye nin manyetik ihtiyacını karşılıyorum.
Valla süperim :)

ben süper bir alıcıyım hiç sorun çıkartmam bugüne kadar bir aleti bile kendi oturduğum şehirden almadım sürekli internetten allahtan kazık da yemedim ama tabi denemeden görmeden almak terbiyesizlik özür diliyorum turkrock camiasından. satıcılığım konusuna gelince orta karar diyelim. gördüğüm en iyi satıcı bence dark-saga hem işi biliyo hem fiyatlar güzel hem de çok temiz kullanıyo aletlerini. hani bişey almadım ama güvenim sonsuz uygun bişey olursa gözü kapalı alırım sanırım...

• Konu Sahibi Konu Sahibi
Katiliyorum.

Fiyat konusunda problem yok, zira satis gerceklestigi icin alan da veren de memnun olmasi gerekir. Dediginiz gibi sattigi alet hakkinda durust olanlar, parasini aksatmadan odeyenler, kisacasi cidden alim satim islemini yapmak isteyecegimiz insanlar iyice bir meydana ciksin. En azindan ana fikir bu.

Ben su ana kadar CaglarS ve Cakewalker ile tertemiz iki islem yaptim, yani cok iyi alicilar. CaglarS'e bir duncan jbjr, Cakewalker'a da 3 adet Fender American series manyetik sattim. Ikisi de super insanlar, hic bir cekinceniz olmasin diyebilirim.

Bri adet Boss sd1 pedalini Tolga isimli bir arkadastan satin aldim, ama maalesef nickini hatirlamiyorum. Cok kafa birisi ve saglam bir gitarci kendisi. Cok da iyi bir satici bu arada. Hatta simdi nickini aradim ama bulamadim, eski dizin silinmis zaman asimindan dolayi. :cry:

B

• Konu Sahibi Konu Sahibi
AsGoDaS demiş ki:
şahsen ben süper bi satıcıyım. Getirtip vazgectigim manyetiklerle Türkiye nin manyetik ihtiyacını karşılıyorum.
Valla süperim.

Arkadaslar kendimiz hakkinda yorum yapmasak sadece islem yaptigimiz insan hakkinda yorum yapsak sanirim daha iyi bir bilgi kaynagi yaratmis oluruz. En azindan ben oyle dusunuyorum.

B

Valla bende Dr B den S320 alacaktım ibanez güven sorunu olmadı da kendisi çok titiz bir insan olduğundan gitarı göndermek sorun oldu alamadım ama alsam memnun kalırdım kesin.Satıcı olarak bu forumda pek birşey satmadım bir gitarım vardı onu takas ettim biriyle kendisi siteden atıldı kötü bir satıcıydı.Onun dışında şu an satmak istediğim gitarıma alıcı yok ama bende gitarlarıma özellikle gözüm gibi bakarım çaldıktan sora kesin temizlerim 2 ayda bir bakıma götürürüm sağa sola koymam standında durur hep.Yani benim gitarım temizdir ama alanı yoktur :D
Bu başlık anlamlı ve güzel olmuş tebrik ederim Dr B'yi burdan.

Me_ThuS demiş ki:
Valla bende Dr B den S320 alacaktım ibanez güven sorunu olmadı da kendisi çok titiz bir insan olduğundan gitarı göndermek sorun oldu alamadım ama alsam memnun kalırdım kesin.Satıcı olarak bu forumda pek birşey satmadım bir gitarım vardı onu takas ettim biriyle kendisi siteden atıldı kötü bir satıcıydı.Onun dışında şu an satmak istediğim gitarıma alıcı yok ama bende gitarlarıma özellikle gözüm gibi bakarım çaldıktan sora kesin temizlerim 2 ayda bir bakıma götürürüm sağa sola koymam standında durur hep.Yani benim gitarım temizdir ama alanı yoktur :D
Bu başlık anlamlı ve güzel olmuş tebrik ederim Dr B'yi burdan.

Yurtici kargonun illa da ahsap kutu olacak diye tutturmasi, ve de aksi taktirde sigortalamamasi cidden beni de cok bir gicik etti. Hayirlisi.

Bol sans bu arada.

B

DragonChaser (Emre) nin araclıgıyla bi arkadasina, bi crate anfimi bi de Ibanez EDR170ex gitarimi sattim, iyi insanlar. odemede felan hic sorun cikarmadilar.

Bi de bi elemana digitech rp100a satmistim, adam 10 milyon eksik veriom; sana sonra havale atarim demisti ama yollamadi *****.
o kadar.

Beyler, satış fiyatı önemli değil. Önemli olan zaten satılan malın gerçekten ne kadar eski ya da defolu olup olmadığı: İşte bu yüzden her zaman resim koyulması taraftarıyım. Böylece malı görüp fiyat uygunluğunu rahatlıkla tespit edebilirsiniz.

Çok güzel bir fikir üretmişsiniz çok teşekkür ederim, faydalı olacağından şüphem yok sabitlemek en güzeli olacaktır. Ama böyle giderse sabitlenmiş başlıklardan birinci sayfaya ilan ekleyemeyeceğiz haberiniz olsun.

çok işe yarayacağına inanıyorum.bence sabitlenmeye değer.biz de ikinci sayfaya veririz ilanları :)

Rnr nickli arkadaştan ilk önce ben parayı yatırarak processor aldım.Hiç geciktirmeden kargoya verdi.sorunsuz bir şekilde elime ulaştı.hatta üzerinden yaklaşık 1 ay geçtikten sonra bile özel mesaj atarak memnun olup olmadığımı sordu.

yücel nickli arkadaştan processor aldım.hiç geciktirmeden kargoya verdi.alet elime geçtiğinde çok şaşırdım.kutusu manuali hatta poşetleri eksiksizdi.

presence nickli arkadaştan manyetik aldım.manyetikler sorunsuz elime ulaştı.sadece havalar kötü vs.. gibi durumlardan 1-2 gün geç gönderdi kargoyu.

marvel nickli arkadaş ile karşılıklı kargo yaparak takas gerçekleştirdik.sorunsuz bir alışveriş oldu.forumda bazen sert tarzıyla dikkat çekiyor fakat çok iyi bir arkadaş.hiç çekinmeden alışveriş yapılabilir kendisiyle.

anatolia999 nickli arkadaşa elden bir kaç pedal sattım.iyi bir arkadaş kendisi.

galthor nickli arkadaştan gitar alacaktım.nasip olmadı.forum aracılığıyla tanıştık.msn den muhabbeti ilerlettik.hiç alışveriş yapmadım ama kendisine güvenim sonsuz.

unuttuklarım varsa kusura bakmasınlar.aletleri ucuza maledelim,alalım, satalım,takas yapalım derken tüccar olduk walla :))

zafer666 demiş ki:
AsGoDaS demiş ki:
Bi de bi elemana digitech rp100a satmistim, adam 10 milyon eksik veriom; sana sonra havale atarim demisti ama yollamadi *****.

bi eleman demek yeterli değil bence.kim olduğunu söyle ki herkes bilsin böylece topic amacına ulaşır.

Bayagi alip satmissin. 8)

Eleman davasina gelince sanirim eskiden oldugu icin islem, ve om'ler de zamanla uzayip gidip silindiginden dolayi adi unutulmustur. Ben de oldu, yukarda dedigim gibi. Arkadasin adini hatta telefonunu bile biliyorum ama neydi buradaki nicki dersen is bak onu bilmiyorum. ;)

B

zafer666 : Kendisi ile bi takas olayımız olmuştu sorunsuz bir şekilde alışverişimizi gerçekleştirdik. Hiç bir sorun çıkmadı anlaştığımız anda kalan bir miktar parayıda hesabıma gönderdi. Son derece güvenlir bir abimiz.

Anatolia999: Takas yaptık sorun yaşanmadı. Hala da msn de oldukç.a iyidir sohbetimiz.

Zottirifikasyon : Telefon satmıştım hesabıma para geçer geçmez telefonu yolladım sorun yaşamadık. Konuşşmalarımız dan oldukça memnun kaldığını anladım ve ekstra dan data kablosu bile yolladım. Daha fazla bişey yazmam uygun olmaz her halde kendisinin yazması dah uygun olur.

Medusa666: Cry baby sattım. Aynı şekilde para hesabıma geçer geçmez aleti yolladım. Yine kesinlikle problem yaşamadık. Güveni için teşşekür ediyorum.

Erotomonia : Kendisinden amfi almıştım. Hiç bir problem yaşamadık yine. Son derece güvenilir bi arkadaşımız. Zaten azda olsa bi tanışıklığımız var. Hiç düşünmeden parasını hesabına yatırdım.

Geri