İdil Selçuk
Son Hareket:
29 Mayıs 2015
Katılım:
29 Mayıs 2015
Mesaj:
0
Alınan Beğeniler:
0
Ödül Puanları:
0
Cinsiyet:
Kadın
Doğumgünü:
16 Aralık 1976 (Yaş: 41)
Web Sitesi:
Şehir:
Ankara - İstanbul
Meslek:
Klasik Gitar Eğitmeni

Bu Sayfayı Paylaş

İdil Selçuk

Kadın, 41, Şehir: Ankara - İstanbul

İdil Selçuk üyesinin son etkinliği:
29 Mayıs 2015
  1. İdil Selçuk kullanıcısının profilinde henüz hiç mesaj yok.
 • Yükleniyor...
 • Yükleniyor...
 • Hakkında

  Cinsiyet:
  Kadın
  Doğumgünü:
  16 Aralık 1976 (Yaş: 41)
  Web Sitesi:
  https://www.facebook.com/pages/Idil-Selcuk/480969135374194
  Şehir:
  Ankara - İstanbul
  Meslek:
  Klasik Gitar Eğitmeni
  1976 Ankara doğumlu İdil Selçuk, Galatasaray Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. Gitar eğitimine, 1990 yılında Ankara’da Erdener Arcan ile başlamış, ardından H.Ü. Devlet Konservatuvarı’nda Ahmet Kanneci ile devam etmiştir.

  Savaş Çekirge ile tanışması hayatında bir dönüm noktası olmuş; repertuvar ve yorum çalışmalarına yoğunlaşmış, bu esnada hocanın teşviki ile GSÜ ve İTÜ’de çeşitli organizasyonlar kapsamında konserler vermiştir. 1998 yılında II. Uluslararası Antonio Lauro Klasik Gitar Bienali yarışmasında finale kalmış, Savaş Çekirge’nin “Gece ve Sokağım” adlı eserinin yorumu ile “Zorunlu Türk Eseri” kategorisinde ödül almıştır. 1998-2000 yılları arasında İTÜ Vakfı’nda Misak Toros ve Levent Şavkay ile birlikte klasik gitar dersleri vermiştir. Savaş Hoca’nın vefatından sonra Misak Toros ve Samih Rifat ile çalışmalarını sürdürmüş, çeşitli festivaller çerçevesinde Alirio Diaz, Tilman Hoppstock, Javier Garcia Moreno, Celia Linde, Wulfin Lieske gibi pek çok ünlü müzisyenin çalışma gruplarına katılmıştır.

  İdil Selçuk, avukatlık mesleğinin yanı sıra, şef Nilgün Tuzkaya yönetimindeki Ankara Çok Sesli Müzik Derneği Çok Sesli Korosu’nda (AÇMD) koristlik yapmakta, AÇMD ile 2015’de katıldığı İTÜ Maden Fakültesi Savaş Çekirge Klasik Gitar Eğitim ve Araştırma Birimi’nde klasik gitar eğitmenliği görevini sürdürmektedir.
 • Yükleniyor...