Timesailor
Son Hareket:
3 Kasım 2011
Katılım:
13 Ekim 2011
Mesaj:
5
Alınan Beğeniler:
0
Ödül Puanları:
105

Bu Sayfayı Paylaş

Timesailor

Şehir: Ankara

Yeni albüm "Once Upon a Time"ın ilk parçası "The Voice Within" çıktı! http://www.youtube.com/watch?v=bhHRN3pB_S4 13 Ekim 2011

Timesailor üyesinin son etkinliği:
3 Kasım 2011
  1. Timesailor
   Timesailor
 • Yükleniyor...
 • Yükleniyor...
 • Hakkında

  Bahadır Arslan - Drums
  Bulutay Güneş - Lead Vocals
  Burak Kahraman - Guitars
  Damla Özdemir - Lead Vocals
  Yasemin Türkyılmaz - Keyboard

  Timesailor grubu, ilk ismiyle Apoplexy olarak 2001 yılında Ankaralı bir progressive rock-metal grubu olarak kuruldu.Sun of Paradise isimli bir demo çıkardı ve Türkiye'deki birçok festival ve konserde sahneye çıktı. Daha sonra ex-vokalist Beren'in gruptan ayrılması ve yurt dışında Apoplexy isminde birçok grup olması sebebiyle grup yeni vokalist ve isim arayışına girdi.

  Grup şimdiye kadar çeşitli rock grupları ve müzikal topluluklarıyla çalışmış olan yeni vokalistleri Bulutay Güneş ve Damla Özdemir ile Timesailor ismini alarak yeni bir soluk kazandı. Uzunca bir süredir vokal değişiklikleri ve albümde yer alacak yeni besteleri tamamlama çalışmaları ile meşgul olan grup, en sonunda progressive rock-metal türündeki bestelerin yer alacağı albümünün kayıtlarını 2011'de bitirdi. Albümde yer alacak şarkılardan Sonbahar'ı myspace, lastfm ya da facebook üzerinden dinleyebilirsiniz. Diğer şarkılar da Ekim ayı boyunca bu sayfadan ve youtube'dan dinlenebilecek.
 • Yükleniyor...